Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik azzal beszélnek rá a családi összejövetelekre, hogy ki tudja meddig élnek még?

Figyelt kérdés
márc. 14. 06:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Végül is...tényleg senki se tudja...
márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Igazuk van, bár ha ez átmegy zsarolásba, az már szemét dolog.
márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha én szeretem a családomat, nem kell semmire rábeszélni, tudom magamtól a dolgokat.

Viszont ha neked teher a család, valószínűleg nem szerették jól téged, így te sem tudsz, ebben az esetben ez, amit írsz egy manipulatív, érzelmi zsarolós eszköz, hogy elérjék, amit akarnak.

Nagyon szomorúak és boldogtalanok az ilyen emberek.

márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Ez a mondat kivétel nélkül mindig manipuláció, érzelmi zsarolás. Aki csak szeretné ha meglátogatnád, simán elhívna magához és rád bízná a döntést. Aki a fenti mondattal hív elvárja, hogy érezd magad rossznak ha nemet mondanál. Mindegy hány éves, mindegy mi baja, odamártírkodik egyet, hogy csak egyféleképp dönthess, az ő elvárásának megfelelően.
márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez érzelmi zsarolás. Ha valakit kedvelek, úgyis megoldom, hogy lássam, amíg él.

Ha meg nem kedvelem, úgysem hat meg ez a duma.

márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz ügy, mert van olyan rokonom, akit tulajdonképpen nagyon szerettem kisgyerekként, most már majdnem 80, és ki tudja, meddig él. Csak az a baj, hogy amikor nekem tizenévesen nagyon nagy szükségem lett volna rá, akkor nem volt sehol az életemben. Pedig ő volt a felnőtt, neki tudnia kellett volna a gyermekhez kapcsolódni. Én nem tudtam, mert gyerekként nem tudtam őt megkeresni. Szóval igazából azt hiszem így ötvenes fejjel, hogy jogosan haragszom rá, amiért gyerekként magamra hagyott, pedig én kapcsolódtam volna hozzá. Nagyon nehéz érzések ezek.
márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

Tizeneveseknél meg számít hogy a szülők mennyire tartják.a kapcsolatot. Lehet hogy az ismerősöd a szüleiddel nem volt olyan jó kapcsolatban már, 30 évvel ezelőtt amikor még vonalas telefon sem volt elterjedt azért nehéz lett volna egy gyerekkel kapcsolatot tartani személyes találkozás nélkül. Nem úgy mint ma amikor csak radobsz egy uzenetet a Messenger-en valakire. Csak egy tipp, nem biztos hogy ez volt a gond.


Magára a kérdésre válaszolva altalaban szerintem is manipuláció, de nem mindig. Mindkettőre tudnék példát mondani a közvetlen környezetéből. Tehát ha valaki bem akar rávenni semmire, akkor tényleg csak egy jótanács. De ha valaki rá akar venni valamire azon a címen hogy "nincs sok hatra neki" akkor manipuláció.

márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Én azt gondolom erről a mondatról, hogy teljesen igazuk van. Középkorú emberként számtalanszor voltam temetésen, amikor a rokonok sírtak-ríttak, hogy "megint csak temetéskor találkozunk". Hát, pedig ez csak rajtunk áll. És egy embert addig kell szeretni, törődni vele, amíg él. Azzal már nem sokra megy, ha elmész a temetésére és koszorút viszel neki oda.
márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Nekem azokról van véleményem, akiket rá kell beszélni, maguktól nem jut eszükbe, hogy ránézzenek a rokonaikra.
márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem mintha nálunk lenne családi összejövetel, csak az apámmal vagyok kapcsolatban. Apai ágon rajta (illetve rajtam) kívül kihaltunk, anyai ágról meg anyámat is beleértve senkivel nem vagyok sehogy. DE! Ha mégis lenne, bár nem tudom, hogyan, nem érdekelne. Azt gondolom, hogy akinek az élete, a gondjai, igazából a létezései is hidegen hagy, nem szeretem, nem törődök vele, se ő velem, lényegtelen a vér, a halálának híre annyit fog jelenteni, hogy illik elmenni a temetésére, aztán az én életem a hozzá közelállókkal ellenben ugyanúgy megy tovább. Nem mi választjuk a családunkat, rokonságunkat, azt viszont eldönthetem (felnőttként legalábbis), hogy akarok-e velük találkozni.
márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!