Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a tizenéve...

Hogyan értessem meg a tizenéves gyerekeimmel az anyagi helyzetünk drasztikus romlását?

Figyelt kérdés
Nekem egyre nehezebben megy a napi küzdelem a pénzügyi gondokkal, csekkekkel, hitelekkel, miközben a tizenéves gyerekeim nem szeretnének szembesülni vele, hogy megváltoztak az életkörülményeink. Hogyan lehet a legkevesebb konfliktussal elérni azt, hogy felfogják a gyerekeink, vége van, nem megy, nem tudom megvenni a drágább, márkásabb, minőségi dolgokat, élelmiszert, mert a rezsire, a megnövekedett hitel kifizetésére megy el az összes pénzünk.
2010. okt. 25. 23:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy szereted őket, de sajnos most ez van.
2010. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
72%
Javasolj nekik diákmunkát.
2010. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
77%
Valahogyan sikerülni fog, hogy megértsék. Barátnőm családjával szerintem nagyon boldog, és pl. amikor a kníaiban talált egy farmert, olyat amire már régóta vágyott, felhívta szüleit hogy félretetesse-e vagy nem fogják tudni megvenni, pedig kb 3000 FT volt csak.
2010. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
84%
Közöld velük a tényeket higatan, nyugottan nem tetszik majd nekik, hisztizni fognak készülj fel de mivel nincs nem is adhatsz nekik elöbb utobb elfogadják de készülj fel hogy nem lesz egyszerű. Ne vádold magad ez van és kész idővel felnönek a helyzethez. Türelem és ne készülj ki nem a te hibád rengeteg család van hasonló helyzetben.
2010. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
30%
Nem kellet volna őket elkényeztetni...És akkor most nem kéni magyarázkodni,hogy miért nincs keyós gatya,meg miért nincs iphon...
2010. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
36%
ilyenkor jön ki a szülö rosszul,abból,hogy megveszük Esztikének a 100-ik babát is,de ha nincs pénz,nincs miből,Esztike akkor már vísít a 101 -ikért...Pedi elég lett volna kettő is,és nem kötelző márkásat venni mindenből,az iskola amúgy se divatbebmutató,csak a kamaszok arra használják,hogy nagyzoljanaki ki milyen márkás holmit kap...
2010. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
95%

Számszerűsítsd....

Ennyi a bevétel, ennyi megy hitelre, számlára, ennyi jut élelmiszerre, ruhára, egyéb dolgokra...ha látják is, és nem csak hallják, akkor kénytelenek felfogni, jobban hat rájuk, mintha csak azt hallják, hogy nem mert most nincs rá pénz.

2010. okt. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
89%

Mondd el nekik, hogy gáz van, hogy mennyi a bevétel mennyi a kiadás, milyen kiadás, mire kell feltétlen és hogy ezért nem úgy van, mint eddig.


Nagyon sokan nem avatják be a gyerekeket az ilyesmibe, pedig nagyon jó, egyrészt sokat tanul belőle, másrész sok gyerekre rámondják, hogy követelőzik, meg mit gondol, de ha nincs tisztában az anyagi helyzetével a családnak, akkor csak azt látja, hogy a Pistikének mennyit adnak bulira, meg mit vesznek neki, neki meg nem és ez szemétség.


Engem mindig beavattak az anyagiakba, mindenbe bevontak és sokkal talpraesettebb vagyok, meg anyuéknak is könnyebb. Ha nem tudom, hogy nincs és nem telik, csak azt láttam volna, hogy persze régen ez is volt meg az is volt, most meg nem kapok semmit, micsoda szemétség.

2010. okt. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
14%

én nem tudom

de felpontoszhatsz, a többiek is

köszi

2010. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez hülyeség. Nem hülye a gyerek sem. Én is mindig mindent megkaptam, amire rátátottam a számat, csak márkás ruhákat, a hűtőben is mindenből a legjobb volt, de emellet a sarki kisbolttól a bankig 7 éves koromtól vittek mindenhova, így szépen tisztába voltam mindenféle árakkal, ügyintézéssel stb. Így mondani sem kellett, mikor szar idők voltak, hogy most nincs, mert én is tudtam. Épp most sincs, én pl. egyetemista vagyok, a szakom mellett nem tudok rendszeresen dolgozni, és több mint egy hónapja kaptam pénzt hazulról, 10 ezer forintot, de eszembe sincs kérni, mert tudom, hogy nincs miből, pedig majd elcsöppen a nyálam egy használt cipőre a neten, de nincs rá.


A gyerek sem hülye, attól, ha nem kezeled fogyatékosnak és megérteted vele, hogy ha van rá, megkapja, ha meg nincs, akkor nincs, nem kicseszel vele, akkor megérti.

2010. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!