Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a tizenéve...

Hogyan értessem meg a tizenéves gyerekeimmel az anyagi helyzetünk drasztikus romlását?

Figyelt kérdés
Nekem egyre nehezebben megy a napi küzdelem a pénzügyi gondokkal, csekkekkel, hitelekkel, miközben a tizenéves gyerekeim nem szeretnének szembesülni vele, hogy megváltoztak az életkörülményeink. Hogyan lehet a legkevesebb konfliktussal elérni azt, hogy felfogják a gyerekeink, vége van, nem megy, nem tudom megvenni a drágább, márkásabb, minőségi dolgokat, élelmiszert, mert a rezsire, a megnövekedett hitel kifizetésére megy el az összes pénzünk.
2010. okt. 25. 23:20
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Nálunk kicsit összetettebb a kép. A gyerekeim beleszülettek abba, hogy nem kell problémázni a rezsin, szép otthonuk volt, nem okozott gondot pl megvenni a minőségi legót, telt nyaralásra, drága felvágottra, sajtokra, stb. Nem vettünk 100 babát, több tucat gagyi játékot, bóvli hülyeségeket, de márka mániánk sincs, sznobok sem vagyunk. Egész egyszerűen igényesen, jól éltünk, viszont mióta elváltam, rezsi gondjaink, filléres problémáink lettek. Apa most is jól él, jó módú.
2010. okt. 25. 23:49
 12/51 anonim ***** válasza:
72%
akkor apuka tökére kéne lépni...
2010. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Én is beleszülettem ebbe. Néha volt csak rosszabb közben, de megértettem akkor is, ahogy most is. Most mikor elkezdtem tanulni, volt olyan hónapom, hogy havi ötvenet utaltak anyuék, kérés nékül/ellenére. most meg tizet is úgy kellett kiszorítaniuk, és kéne nagyon kéne, de nem is kérek, mert tudom, hogy adna, ha lenne, de nincs.


A tieiddel is csak azt kell megértetni, hoyg kiesett apa fizetése és az mit jelentett míg volt, és hát adnál te, ha lenne, de nincs. Meg fogja érteni.

2010. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12-13 éves koromba volt ez, mikor beléptünk az EU-ba, Apa szépen elveszítette az állását, mivel vámügyes volt. Kb 1-1,5 évig semmit sem talált. Anyának az akkori kb 60000FT os fizujából és az egyéb juttatásokból éltünk 4-en háziállatokkal, tömbházzal, külön kis kerttel, mindennel. Akkor tanultam meg, hogy mit is jelent az amink van. Sosem felejtem el szerintem azt az évet mikor nyáron sorozatosan zöldbablevest ettünk zöldbabfőzelékkel. :) Nem tudom hogy értesd meg. Ezt szerintem nekik kell maguktól. Én akkor olyan helyzet annyi idősen képes voltam rá.
2010. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
91%

Én azt csinálnám,hogy a gyerekeket leültetném egy nyugodt pillanatban, az orruk elé nyomnám a fizetési csekkemet, a csp és a gyerektartás szelvényeit, majd egy másik oszlopba rendezném a rezsiköltségek csekkjeit. Megkérném őket, hogy számolják ki, hogy ha a beváteli oldalból levonjuk az összes havi kötelező kiadást, akkor mennyi marad megélhetésre...


Ha kellően intelligensek, akkor rá fognak jönni, hogy most ez a helyzet, eddig sok mindent meg tudtál nekik adni, most, hogy egyedül tartod el őket, kevesebbet tudsz rájuk költeni. Ha kevévbé intelligensek, akkor hisztériázni fognak, pénz viszont attól még nem lesz több. Ha az apjuk ilyen jól él továbbra is, akkor pumpolják őt...

2010. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Lehet, az a legnagyobb baj, hogy még nagyon én se tudom felfogni, feldolgozni, hogy anyagilag összeomlottam, ezért nem tudom ezt könnyen megértetni a gyerekeimmel se. Rossz érzés, pl amikor együtt megyünk a boltba, én mindenből a legolcsóbbat keresem, ők pedig automatikusan nyúlnának a minőségibb dolgok felé, mert eddig természetes volt, hogy azt vettük, most viszont a villanyszámlával, meg a fűtésszámlával harcolunk. Tudom, hogy sokan még ennél is rosszabb helyzetbe kerültek, pont ezért kérdezem, hogy Ők hogyan oldják ezt meg.
2010. okt. 26. 00:08
 17/51 anonim ***** válasza:
86%

Hogy saját példát hozzak, én is viszonylag gazdag gyerekként nőttem fel nyolcéves koromig. Akkor meghalt az apám, akiről kiderült, hogy a családi cégben irtózatos adósságokat halmozott fel, amiről persze még anyám sem tudott, pedig társtulajdonos volt. Akkor egycsapásra rájöttem a nyolcéves fejemmel, hogy a jólétnek, a gazdagságnak vége. A cég befuccsolt, anyámat évekig perelték, de szerencsére sikerült viszonylag jól kijönnie a perekből. Akkor még nem látszott olyan vészesnek az egész helyzet, de sajnos anyámnak már így is napi 18 órákat kellett dolgoznia, hogy pengesse az adósságot. Velem egyáltalán nem foglalkozott, de a rezsire még valahogy futotta.

Aztán 14 éves koromban megint bedőlt a krach, ugyanis albérlőket fogadtunk, akik többszázezres rezsitartozást halmoztak fel, majd fizetés nélkül megléptek az országból. Korábban még anyám kölcsönadott egy emberkének is egy csomó pénzt, aki szintén meglépett...

Aztán egyre másra rossz dolgok történtek: elromlott a kocsi,egy vagyon lett volna a javíttatása, egy csőtörés miatt gyakorlatilag megszűnt a házunk vízellátása, le kellett cserélni a kazánt, a bojlert, a gáztűzhelyet (azt már nem volt miből) stb. Mindezt pár hónap alatt.

Akkor én is megtanultam, hogy milyen az, mikor vajas kenyéren él az ember hónapokig. Pedig én is tizenéves voltam. Szerintem a te gyerekeid is meg fogják ezt érteni.

Az volt az igazán szomorú, hogy már elsős gimis koromtól suli után dolgoztam minden nap és hétvégén is, az összes pénzemet hazaadtam, de nem jutottunk ezzel sem egyről a kettőre.

2010. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
76%
Addj a kezükbe X forintot hogy vásároljanak, öket küld a postára a számlákkal, és vásárolni egy idseig nélkülük menj.
2010. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
81%
Apuka nem fizet valamit?
2010. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
64%

Hát nemtudom...

Mi is jómódban éltünk mindig, apa havi 400.00ft-ot keresett, anya 100.000-at...nekem mégsem volt sosem márkás cuccom, kínaiból öltöztem (pedig csorgott a nyálam a márkásért de nem volt pofám), játékot se kaptam sokat, emlékszem a legdrágább játékom egy 99ben vásárolt 4500ft-os legó volt.

Kaja sem az volt,hogy étterem...hanem otthon szépen.

Aztán 17évesen elmentem dolgozni és megvettem az első márkás cuccomat és abból mentem bulizni, abból ruháztam magam...most sem kell más. Néha egy ruha néha ez az.Most én is egyetem mellett nemtudok dolgozni, nem veszne fel sehová (nem részletezném), ezért ott fogom vissza magam ahol lehet. Mondjuk már 2 napja nem ettem, ez még nem durva...volt,hogy nem volt már kajám aztán volt pénz de nem akartam kérni...ciki volt...

Úgyhogy ez a beleszülettek a jó világba duma nem tud bejönni, mert más is lehet így...

2010. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!