Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a tizenéve...

Hogyan értessem meg a tizenéves gyerekeimmel az anyagi helyzetünk drasztikus romlását?

Figyelt kérdés
Nekem egyre nehezebben megy a napi küzdelem a pénzügyi gondokkal, csekkekkel, hitelekkel, miközben a tizenéves gyerekeim nem szeretnének szembesülni vele, hogy megváltoztak az életkörülményeink. Hogyan lehet a legkevesebb konfliktussal elérni azt, hogy felfogják a gyerekeink, vége van, nem megy, nem tudom megvenni a drágább, márkásabb, minőségi dolgokat, élelmiszert, mert a rezsire, a megnövekedett hitel kifizetésére megy el az összes pénzünk.
2010. okt. 25. 23:20
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%

Ülj le velük egy papírral, a bevételekkel és a kiadásokkal. Számoljatok együtt: ha van ennyi forintom, ki kell fizetni belőle ennyit meg ennyit a számlákra, kajára, megélhetési dolgokra, akkor marad ennyi forint a hónapra. Ezt osszátok el azzal, ahányan vagytok. Így lesz mindenkinek egy "személyi kerete", amiből kérhet, ha kell valami. De ha ez a keret csak mondjuk 3000 Ft, akkor ő is belátja, hogy nem vehetsz belőle húszezres cipőt.


Ezt nem tudod megúszni legkevesebb konfliktussal, a legjobb, amit tehetsz, az az, hogy szembesíted őket a tényekkel. Ez egyszer kicsit sokkos, de utána mindenkinek jobb lesz, ők se fognak úgy követelőzni, de nem azért, mert anya azt mondta, hogy nem szabad, hanem mert tudják, hogy nincs pénz és kész.

2010. okt. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
80%
Meg kell velük beszélni ennyi.Nálunk is mindig igy volt.Sőt volt hogy kamasz se voltam de anyu elmagyarázta hogy most nem vehetem meg a 150ftos csokit hanem kapok helyette egy 40ftos csokit(ami akár ugyanolyan finom volt).Anyu mindig kiszámolta mennyit költhet és igy elvoltunk.Kisgyerekként és most mondhatnám felnőttként is megértem hogy valamit nem kapok meg mert nincs rá pénz(külön dolgozni nem tudok elmenni,igy is gyakszizok amiért semmit nem kapok),tudom hogy anya szíve szerint bármit megadna nekünk de ha egyszerűen nincs rá keret nincs.Szeretjük egymást és ez a lényeg.
2010. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
75%
Engem azért még érdekelne,hogy ha apuka jómódban él akkor miért is ne támogatja a családját,megcsinálni könnyű a gyerekeket...
2010. okt. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
29%
Képzeld nem,10 éve boldog vagyok egy férfi melett,csak láttam pár megszopatottat a munkám során...
2010. okt. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%
A megszopatni nem egyenlő a leszopásal xd,a nemi éltem meg nem a gyakorira tartozik,de örülnének sokan ha ilyen változatos lenne,mint a miénk,10 év alatt sem laposodott el...
2010. okt. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 BeerHunter ***** válasza:
76%

Az még nem derült ki, hogy hány évesek a gyerekek. Szerintem az is fontos lenne.

Előttem írta vki, hogy olyan szakra járok, ahol nem lehet... még azt kérdezném, melyik is ilyen, ami mellé sehogy sem fér be munka. Mert ugye ha tényleg sehogy, akkor valószínűleg van ösztöndíj.

2010. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
44%
01:02 hány éves vagy?Basszus nagy arc vagy!!!
2010. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
18%
just 19 .:D
2010. okt. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
0%
én 28...
2010. okt. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem első kapcsolat?
2010. okt. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!