Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az anyagi...

Szerintetek milyen az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy anyukám egyedül nevel minket a húgommal, van egy saját lakásunk a belvárosban, amire nem tudom pontosan mennyit fizet (de saját, szóval csak a kköltség + rezsi gondolom), és bérel nekem egy lakást, mivel én már elmúltam 18, arra 80at fizet + rezsi. Emellett van egy kocsija (semmi extra, citroen c3). Kajára kb. havi 50et költ, nekem ad havi 50et, abból én fizetem a dolgaim (kaja, ruha, háztartásba dolgok), de pl most is 150ezret költöttünk ruhákra (hármunknak), azt ő fizette - hozzáteszem hogy ilyet azért nem csinálunk túl gyakran. Plusz fizet még kitudja mennyi dolgot amit a felnőttek fizetnek általában.. adó, tb, az alkalmazottai...

Most nem azért tettem fel a kérdést, hogy kérkedjek vagy ilyesmi (anonim oldalon tök értelmetlen lenne amúgy is), hanem mert sokszor megkapom, hogy most erre vagy arra nincs pénz, kérjek apámtól, stb, hanem mert néha látom, pl itt, meg ismerőseim között is (tőlük meg pláne nem kérdezhetem meg ezt), hogy havi alig (vagy csak kicsit több) 100ezer forintból élnek.

Most akkor mi van? Én úgy érzem szegények vagyunk, mindig olyanok jutnak eszembe, ha anyám később szült volna, nem 19 évesen, most sokkal előrébb lenne és több pénzünk volna, sokkal jobban élnénk, vagy hogy ne legyen annyit velünk, inkább dolgozzon többet, a húgomat is arra ösztönzöm folyton hogy inkább tanuljon, hogy jó helyre mehessen tovább, nehogy aztán szegény legyen, meg persze magamat is, nem akarom hogy ilyen életem legyen ha felnövök, de nem tudom, csak bemagyarázom magamnak hogy szegények vagyunk?

Mert lakhatnánk pl. egy lakótelepen is akár, kínai piacos ruhákban járva, vagy nem tudom...


2010. dec. 7. 18:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
88%

Miért bérel neked lakást? Szükséged van rá?


Van aki a saját lakását nem tudja fenntartani, kocsit pláne nem. A te anyukád 2 lakást tart fent, téged is ellát elég sok pénzzel, és szerinted szegények vagytok?

Te jó ég...

2010. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
97%
Kedves ! Örülj neki,hogy nem ismered a szegénységet.Igaz,hogy annak vannak fokai.De hogy megvigasztaljalak a milliomosokhoz képest Te is szegény vaGY.
2010. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak -jóval!- gazdagabbak is nálunk, ez az egyik oka is annak hogy így gondolom.. ők gondolnak egyet és megvesznek akármit, ami megtetszik nekik, pl mittudom én, egy 300ezer forintos táskát.. Igaz hogy én is sokmindent megkapok amit akarok de azért nem mindent, és mondanom sem kell magamnak sem tudok mindent megvenni a kapott pénzből.

Egyébként meg azért bérel nekem hogy nyugodtan tanulhassak, otthon nem tudtam, mindig volt otthon valaki, anyám, a barátja, húgom, meg az ő barátai (akik elég hangosak).

2010. dec. 7. 18:12
 4/73 anonim ***** válasza:
86%
még hogy nem kérkedni akarsz, vicc. nem, nem éltek szarul, sőt jól éltek, ahhoz képest ahogy Magyarország többsége él. most jobb lett neked?
2010. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim válasza:
99%

Nem megsérteni akarlak, de szánalmas amit írsz/kérdezel! Valaki éhezik, fázik, nincs rendes ruhája (itt dolgozó emberekre is gondolok), te pedig itt sírsz a sanyarú sorsod miatt. Nem akarom bővebben kifejteni a véleményem, mert arról regélhetnék éjfélig.

A kérdésedre a válasz pedig, igen, rohadt szegény vagy, csak nem anyagilag.

Üdv

2010. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ti Magyarország kissé szűkös felső középosztályába tartoztok. A többség inkább közép, alsőközép osztály, akik nem költenek egyszerre 150k-t ruhákra, meg nem szponzorálják a gyerek életét havi kb 180k-val.

A többség művészi színvonalon űzi a kispolgári extrémsportot a számlákkal, havi százból családot tart el, satöbbi.

Nem tudom milyen reakciót vársz erre a kérdésre.

2010. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Kérdező! Elég jól éltek. Becsüld meg!
2010. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
98%
Hát szentem, csak hogy igazán jól érezhesd magad: anyukám rokkant nyugdíjas, havi 60-at kap, öcsém minimálbéres, barátnője munkanélküli és általában mindig itt van, öcsém 25e-rel száll be, a nővérem meg én egyetemre járunk, fejenként 25e ft szoctámot kapunk, apám alkoholista. Ruhát csak akkor veszünk ha elkopott, 4000 ftnál többet max kabátra adunk ki. Szóval felteszem Neked a kérdést: szerinted szegények vagytok?
2010. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem hogy 18 elmultál örülj neki hogy egyáltalán kifizeti a külön lakásodat és még pénzt is ad.Nem lehet könnyü egyedül nevelni titeket.Hidd el nem keres milliokat szoval biztos hogy nagyon takarékoskodik hogy neked segitsen.Nem vagytok gazdagok,de szerintem anyukád minent megtesz ami töle telik h neked jo legyen.HA tudsz suli melett dolgozni,tedd meg és akkor lesz még pénzed másra is.Becsüld me egyáltalán h külön élhetsz és hogy támogat az ayukád,mert vannak "sokkal rosszabb" szülök.
2010. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
93%

Ti elég jómódúak vagytok,talán gazdagok is!

Ha 150 ezret tudtok ruhára költeni,az elég sok!

Talán próbálj meg munkát keresni és a saját keresetedből megélni. Természetesen rezsivel,kajával,ruhával stb.

Akkor rájönnél,hogy mi az a szegénység! Sőt,rájönnél milyen, ha valakinek egyedül kell gondoskodnia magáról,nem a szülő ad neki mindenre pénzt.

Tudod,én már elég öreg vagyok,és sok mindent tapasztaltam már az életben.

Neked természetes az az életszínvonal,amiben élsz. Ezzel nincs is semmi baj. De néha elgondolkodhatnál azon,hogy mit tennél,ha anyukáddal történne valami? (Remélem,hogy nem történik vele semmi baj.) Az életben semmire nincs biztosíték. Aki szegénységben nőtt fel, és minden fillér kiadást százszor meg kell gondolnia, az a csapásokat könnyebben viseli el,mint aki a jóléthez szokott.

Nem bántani akarlak,nem az írígység beszél belőlem,csupán igyekszem reális választ adni a kérdésedre.

Örülj,hogy neked ilyen sorsod van és légy hálás érte anyukádnak.

2010. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!