Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a tizenéve...

Hogyan értessem meg a tizenéves gyerekeimmel az anyagi helyzetünk drasztikus romlását?

Figyelt kérdés
Nekem egyre nehezebben megy a napi küzdelem a pénzügyi gondokkal, csekkekkel, hitelekkel, miközben a tizenéves gyerekeim nem szeretnének szembesülni vele, hogy megváltoztak az életkörülményeink. Hogyan lehet a legkevesebb konfliktussal elérni azt, hogy felfogják a gyerekeink, vége van, nem megy, nem tudom megvenni a drágább, márkásabb, minőségi dolgokat, élelmiszert, mert a rezsire, a megnövekedett hitel kifizetésére megy el az összes pénzünk.
2010. okt. 25. 23:20
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
Aki beleszület a jóba az nem tudja értékelni a pénzt, főleg nem egy gyerek. Ő csak azt tudja, hogy van és mindig mindent megkapott szóval neki ez természetes dolog. Én is így nőttem fel, de azután meg jött a világválság és tönkrement anyám üzlete, ezért ott kellett hagyni a jó életet. Pedig havi 1 milliót is megkeresett, de ebből aztán lett havi 300 ezer ft 3 gyerekre meg egy nagy házra amit egyedül tartott el anya. Tehat eladtuk a házat és beköltöztünk egy lakásba, de sosem panaszkodtam, hogy nem kapom meg ezt vagy azt. Felfogtam a helyzetet és elkezdtem értékelni a pénzt szóval onnantol kezdve félreraktam inkabb.
2018. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!