Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy ügyvéd által írt...

Ha van egy ügyvéd által írt levelem melyben az exem leíratta hogy nem ő a biológia apa akkor ezután mehet újra ügyvédhez hogy kérje a láthatást?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal hogy gyermekről csak úgy nem lehet lemondani viszont az exem elment ügyvédhez és leíratta hogy nem ő a biológia apa illetve hogy nem tehetem őt ki apaság származási pernek és hogy nem lehet gyermek tartásdíj iránti igényem sem. Az is benne van a levélben hogy az exemnek semmi köze a gyermekhez és hogy a megszületésétől fogva sem lesz az ő gyermeke illetve hogy lemondott ezáltal végleg különváltunk egymásttól.

Most viszont ügyvédhez akar menni újra mert látni akarja a gyereket. Megteheti? Én mit tehetek ez ellen?



#ügyvéd #ex #Nem biológiai apa
márc. 18. 06:02
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
10-es azt írtam hogy megszületésétől fogva sem lesz a gyermeke. Csak olvasni kellene és szöveget értelmezni illetve segítséget vártam nem pedig azt hogy ìgy beszólsz hogy inkább vetettem volna el
márc. 18. 07:12
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Másold már be azt a levelet ne te fogalmazd meg, mi van beleírva. Az ügyvéd amúgy sem hatóság, nem írhat le olyasmit amihez nincs jogköre. Bíróság döntheti el, hogy ő az apa vagy sem, hivatalos teszttel. Az apa pedig addig indíthat pert ha az apaság tudomására jutásától nem telt el egy év. Ha ő 4 éve tudja, hogy ő az apa, akkor már 3 éve kifutott az időből. De ilyen hülyeség, hogy ügyvéd előtt nyilatkozik, hogy nem ő az, a világon nincs.
márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
89%

Normálisan kéne fogalmazni esetleg?

Mert majd a bíróságot pont érdekelni fogja, hogy apuka irattatott egy nyilatkozatot az ügyvéddel, hogy nem ő az apa. Elrendelnek egy DNA tesztet és kész, tejelhet az apuka, na ugye feltéve, ha tényleg ő csinálta. Ennyi erővel megyek kirabolom az OTP-t de előtte iratok egy papírt, hogy nem vagyok én ám bankrabló, hát hol már! Komolyan nem kéne összevissza szülni, ha a felnőttesdi sem megy igazán.

márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mit írt le az ügyvéd és mit nem. Itt azt kellene neked mérlegelned, hogy akarod-e egyáltalán, hogy ennek az embernek köze legyen a gyerekedhez. Most papíron nincs semmi joga beleszólni az életetekbe - cserébe nem kell gyerektartást fizetnie. Ha bíróságra viszed/viszi az ügyet, DNS tesztből megállapítják az apaságot, akkor fizetnie kell, de jogai is lesznek. Akarod ezt?
márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
90%

"2-es nem szerepel az anyakönyvi kivonatba apa neve illetve házasok sem voltunk sőt mikor várandós voltam együtt sem éltünk"


Ez esetben nincs a világon semmi joga a gyerekhez. Max apasaginpert indíthat, már ha ő a biológiai apa, de annak is meg vannak a feltételei. Hány éves a gyerek?

márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

15-ös cseppet sem akarom hogy köze legyen hozzá pont ezért is írtam ki a kérdésem

Várandósságom alatt zaklatott is, de sajnos nem lett belőle semmi hiába jelentettem fel.


Szeretném csak én nevelni a kicsit

márc. 18. 07:35
 17/40 A kérdező kommentje:
Az előbbit 14 esnek akartam írni
márc. 18. 07:36
 18/40 A kérdező kommentje:
15 ös még nincs fél éves
márc. 18. 07:37
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ilyen levélnek semmi jelentösége, akármi is áll benne, nem ér semmit, azon kívül, hogy téged akarnak megijeszteni. Bárki indíthat bármilyen pert, ezt elöre megtiltani nem lehet

2. Az apaságot nem bemondásra döntik el, kéred a bíróságon az apaság megállapítását, ök elrendelik a DNS tesztet (és az exed köteles beleegyezni), utána egyértelmü a dolog.

(Ha az ex az apa, neki kell fizetnie a teszt költségeit, ha nem, akkor neked.)

3. Ha ö az apa, akkor köteles tartásdíjat fizetni, neked meg biztosítani kell a láthatás lehetöségét. Ha nem az övé a gyerek, nincs tartási kötelezettsége, de láthatási joga sem.

márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
23%

13

Most miért kell így beszélni a kérdezővel? Épp elég baj hogy ilyen emberhez volt köze.

A legtöbb ember aki kap egy felszólítást vagy valamilyen levelet egy ügyvédtől az meg ijed. Elhiszi amit ír, nincs pénze utána járni.

Nem kell ezért ítélkezni.

Te örülj magadnak, te játszhatsz felnőttesdit, ezzel a stílussal.

márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!