Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy ügyvéd által írt...

Ha van egy ügyvéd által írt levelem melyben az exem leíratta hogy nem ő a biológia apa akkor ezután mehet újra ügyvédhez hogy kérje a láthatást?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal hogy gyermekről csak úgy nem lehet lemondani viszont az exem elment ügyvédhez és leíratta hogy nem ő a biológia apa illetve hogy nem tehetem őt ki apaság származási pernek és hogy nem lehet gyermek tartásdíj iránti igényem sem. Az is benne van a levélben hogy az exemnek semmi köze a gyermekhez és hogy a megszületésétől fogva sem lesz az ő gyermeke illetve hogy lemondott ezáltal végleg különváltunk egymásttól.

Most viszont ügyvédhez akar menni újra mert látni akarja a gyereket. Megteheti? Én mit tehetek ez ellen?



#ügyvéd #ex #Nem biológiai apa
márc. 18. 06:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

"és leíratta hogy nem ő a biológia apa illetve hogy nem tehetem őt ki apaság származási pernek és hogy nem lehet gyermek tartásdíj iránti igényem sem"


Ilyen nincs. Itt valaki hazudik.

márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
84%

Az exed kérheti az apaság megállapítását a bíróságon, neked akkor azonnal döntened kell, hogy


1. Kijátszod-e a levelet itt ütőkártyaként, hogy tisztelt bíróság, ez az ember már eldöntötte, hogy nem az apja a gyereknek. Kérdezz meg egy ügyvédet, hogy ez esetben a bíróság elrendel-e DNS tesztet. (Szerintem igen, de nem vagyok ügyvéd.)


2. Megvárod, hogy hivatalosan is kiderüljön, hogy ő az apa, majd ekkor szeded elő a levelet, és megpróbálod rábírni a bíróságot arra, hogy az apai jogait nyirbálják meg.


Mindenesetre már most jól gondold át, hogy mit akarsz. Ha jól keres, akkor azért a tartásdíj nem jön rosszul neked. Ezt abból a szempontból is nézd meg, hogy ez nem neked jár(na), hanem a gyereknek. Szép dolog az önállóság, de amikor arról van szó, hogy a gyerek az anyagiak miatt nem mehet nyári táborba, az nagyon tud fájni.


Plusz azt is vedd figyelembe, hogy a láthatás például soha nem kötelessége a külön élő szülőnek, hanem joga. Ez lehet jó dolog is a szempontodból, ha ráun a gyerekre és a gyerek sem szereti őt, akkor ugye az pozitívum, ha nem kell az apjához mennie. De lehet negatívum is, ha direkt köcsög, megígéri a gyereknek, hogy hétvégén moziba mennek, de mindig lemondja - Na ez nagy csalódás. Plusz te sem számolhatsz soha azzal, hogy van egy szabad délutánod.


És hát apaként elképzelhető, hogy a bíróság azt ítéli meg neki, hogy pl. az iskolaválsztásba is beleszólhasson, vagy ha költözni akarsz.


Én javaslom mindenképp, hogy menj el egy ügyvédhez és zongorázzátok végig a lehetőségeket, hogy teljesen képben legyél. Ugyanis te is dönthetsz úgy, hogy kérelmezed az apaság megállapítását, teljesen mindegy, hogy mi áll abban a levélben. És dönteni úgy érdemes, hogy tisztában vagy a következményekkel.


Konzultálj ügyvéddel minél hamarabb, talán a családsegítő biztosít ingyenes konzultációs lehetőséget.

márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
36%
De azért továbbra se derült ki, hogy valóban az ex-e a biológiai apa. A kérdező itt titkol dolgokat, nem véletlen ex az a bizonyos ex. Félrekureltél, valld be és te se tudod kié.
márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
58%
Ezt azért köcsögség feltételezni a kérdezőről, de ez esetben aránylag jól járna: ha nem az ex az apa, akkor nem kell attól félnie, hogy bármikor is beleszólhat a gyerek életébe.
márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Kedves 33 gratulálok neked hogy az írásomból ezt szűrted le csak mert nem írtam le hogy az ex e az apa

Jó nagy paraszt lehetsz


Segítséget vártam. Van akitől meg is kaptam de van aki csak megreked egy ponton és azon csámcsog. Hát jó étvágyat

Na pacsi

márc. 18. 11:43
 36/40 anonim ***** válasza:
62%

Kerdezo!


Ha az exed a biológiai apa, joga van apasagi pert inditania, mindegy milyen levelet írt. Ha nem ő a biológiai apa, akkor nincs joga. Ennyi a történet lenyege

márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
50%
35, de még mindig nem mondtad, hogy ő -e az apa vagy sem :D :D Szóval nem ő az apa.
márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
48%

Perszehogy nem ő az apa. Bár mindjárt ideírja a csaj, hogy ez szövegértési probléma, mi vagyunk a debilek és eleve mi közünk hozzá!? De a lényeges infók kimaradnak. Márpedig:

A biológiai apa az, akiről a kérdés szól? Alias: félredugtál?


Tudod biztosítani a gyereknek a boldog gyerekkort?


Tudod fizetni az iskoláit?


El fogod tudni látni az emocionális és testi nevelést?


Ahelyett, hogy itt pinnáskodsz, ezekre gondolj és válaszolj nyíltan ahelyett, hogy itt sugallod a gondolandó 'tényeket'. És még hogy az abortusz gáz!!?

márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
75%
Inkább van valaki más akivel elhitette, hogy az övé. Ezért nem akar apaságit, utána már mit magyarázna meg?
márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
59%
Jogi értelemben apává kéne "válnia", hogy a szülői felügyeleti jogokból és kötelességekből részesüljön. Olyan nincs, hogy a szülőséget nem vállalom, de az egyik jogot (kapcsolattartás) viszont kérem. Ezzel egy ügyvéd se fog tudni mit csinálni, hisz a kapcsolattartás bírói igénylésének az első lépcsőfoka az lenne, hogy meg legyen állapítva, hogy ő az apa. Az ügyvédek egyik feladata a nyomásgyakorlás, tehát az elképzelhető, hogy peren kívül, felszólító levelekkel mindent meg fog tenni az ex azért, hogy elérje, amit akar, de ennél tovább szerintem nem fog menni.
márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!