Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívtelen lennék mert nem...

Szívtelen lennék mert nem vált ki belőlem érzelmet már a családom és nem engedem a házamban élni őket?

Figyelt kérdés

Gyerekként szexuálisan bántalmaztak hosszú időn keresztűl, a családom sajnos nem hitt nekem. Később amikor kiderült igazat mondtam a nagymamámhoz kerültem ő nevelt fel én utána nem is tartottam a szüleimmel a kapcsolatot.

Nemrég meghalt a nagymamám ő kérte ne szóljak nekik ha meghal majd csak jóval később.

Végrendelkezett egyébként a nagymamám a ház amiben élnek jelenleg a szüleim is az övé volt, most pedig az enyém.

Amikor megtudták meghalt a mama megkerestek kérték adjam nekik a házat de nem szeretném. Nem szívesen beszélek velük de kértem, hogy keressenek lakhatást és ha találnak költözzenek ki mert el szeretném adni a házat.

Sokan mondják szívtelen vagyok mert nem engedem ott élni őket de nem akarok már ahhoz a városhoz kötődni ezért akarom eladni a házat.

Egyszerűen nem érzek semmit a szüleim iránt, nem utálom őket már de szeretni sem tudom őket. Talán valóban szívtelen dolog de hasonló helyzetben te nekik adnál egy házat úgy, hogy nem is neveltek?



márc. 22. 17:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Nem, nem adnék olyan embernek semmit, akivel nem tartottam a kapcsolatot
márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Semmivel nem tartozol nekik, keressenek más lakhatást. Neked adok igazat.

De készülj fel, nagyon nem lesz egyszerű, jönnek majd az érzelmi zsarolások, meg a "dehát az én kölyköm vagy, én szartalak ki" tipikus gyalázások. Kitartást!

márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

2

Már "árulom a házat" zsarolni meg nem tudnak érzelmileg, persze próbáltak de nem hat meg. Időt adtam nekik azért, hogy találjanak másik otthont.

márc. 22. 17:53
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Te korábban tettél fel kérdést arról, hogy meg kell-e bocsátani?

Ne törődj velük, fizessék ki a részedet, vagy menjenek ahová akarnak.

márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

4

Nem az nem én voltam én nem bocsátok meg nekik egyszerűen nem érzek irántuk még haragot sem.

A részem? Az enyém a ház, ők pedig nem tudják kifizetni, nincs annyi pénzük, hogy megvegyék.

márc. 22. 18:03
 6/30 anonim ***** válasza:
26%
Mar megvolt a hagyateki? Az a szülő, akinek az anyja meghalt indíthat pert a köteles részért
márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

6

Igen meg, múlt év decemberében halt meg a mama végrendelete volt. Egy pici összeget nekik szánt de a többit rám hagyta.

márc. 22. 18:09
 8/30 anonim ***** válasza:
18%
Azt értem, de ők nem pereltek/perelnek a köteles rész miatt?
márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8

Nem perelnek hanem elvárják adjam nekik mert nincs pénzük másik házat venni.

márc. 22. 18:13
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Ok, ez esetben nem kell velük foglalkozni
márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!