Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívtelen lennék mert nem...

Szívtelen lennék mert nem vált ki belőlem érzelmet már a családom és nem engedem a házamban élni őket?

Figyelt kérdés

Gyerekként szexuálisan bántalmaztak hosszú időn keresztűl, a családom sajnos nem hitt nekem. Később amikor kiderült igazat mondtam a nagymamámhoz kerültem ő nevelt fel én utána nem is tartottam a szüleimmel a kapcsolatot.

Nemrég meghalt a nagymamám ő kérte ne szóljak nekik ha meghal majd csak jóval később.

Végrendelkezett egyébként a nagymamám a ház amiben élnek jelenleg a szüleim is az övé volt, most pedig az enyém.

Amikor megtudták meghalt a mama megkerestek kérték adjam nekik a házat de nem szeretném. Nem szívesen beszélek velük de kértem, hogy keressenek lakhatást és ha találnak költözzenek ki mert el szeretném adni a házat.

Sokan mondják szívtelen vagyok mert nem engedem ott élni őket de nem akarok már ahhoz a városhoz kötődni ezért akarom eladni a házat.

Egyszerűen nem érzek semmit a szüleim iránt, nem utálom őket már de szeretni sem tudom őket. Talán valóban szívtelen dolog de hasonló helyzetben te nekik adnál egy házat úgy, hogy nem is neveltek?



márc. 22. 17:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező: nem vagy szívtelen és nagyon helyesen cselekszel.

A haszon reményében kerültek elő hirtelen.

márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

11

Igen tudom csak a haszon kellene nekik.

A mama jó ember volt és hagyott azért rájuk valamennyit mert az anyám csak a lánya de külön kérte szegény, hogy ami az enyém ne adjam nekik.

Nem dobom ki őket de a házat inkább eladom nem érzem úgy ők ezt megérdemelnék.

márc. 22. 18:27
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a te lakhatásodat nem veszélyezteti, szerintem ilyen számító bagázsnál az számít, ha hivatalosan adsz nekik határidőt, például egy ügyvédi levélben kapnak például 6 hónapot elköltözni, különben lakva mutatod meg az érdeklődőknek a házat (és még be sem zárkózhatnak, mert csak a tiéd). Ebben rendőri intézkedést is kilátásba helyezhetsz és aztán a határidő előtt valamivel figyelmezteted őket. Ennyi. Nem kell bűntudatot érezz, a mamád akaratát teljesíted.
márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

4-es vagyok

Félreértettem: azt hittem a szüleid és a nagymamád közös tulajdona volt a ház.

Hasonló helyzetben én sem adnám nekik, és nem engedném azt sem, hogy ott maradjanak.

Volt egyébként elég idejük arra, hogy összeszedjenek egy lakás árát. Nyugodtan legyél szívtelen, nem érdemelnek mást.

márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, francokat vagy te szívtelen, sőt, akkor vagy igazán normális, ha ilyen véglényeket nem, hogy be nem engedsz a lakásodba, de letiltod őket mindenhol!!!
márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%
Ja, akik szerint meg te vagy a szívtelen, innen is üdvözlöm a jó édes ku... kedves anyjukat...
márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Júniusig van idejük kiköltözni, hivatalos papírt kaptak róla de ők maradni akarnak mert hát csak itt élnek már rég...

Nem engedem mert tényleg nem akarok a városhoz kötődni ha eladnám a házat soha nem mennék oda vissza.

márc. 22. 20:25
 18/30 babyboom567 ***** válasza:
19%

Én megértelek,és helyesen cselekszel,de anyádnak(meg ha van testvére neki is,vagy ha neked van testvéred neki is) a végrendelet ellenére ,jár a köteles rész.

A férjem apja mikor meghalt volt végrendelet,mindent a feleségére(nem a férjem anyja) hagyott,a férjemnek járt volna köteles rész, e ő lemondott róla, így kapta meg a gyerekünk a köteles részt.Semmit nem kellett perelni, ez jár.És ha a közjegyző nem értesítette anyádékat a halálesetről,és te meg elhallgattad,hogy van kötelesrészre jogosult személy, jól meg is büntethetnek.

A ház a tied, de anyád kötelesrészét fizesd ki,és felejtsd el őket örökre.

márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
94%
Hagyott a mama valamennyit a kérdező anyjára, az beleszámít, talán fedezi is a kötelesrészt. Egyébként ki is tagadhatta volna azért, mert elmulasztotta szülői kötelességét, nem védte meg, veszélyeztette kiskorú gyermekét, és neki kellett felnevelni az unokáját.
márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ki lett tagadva a végrendeletnél az összeget pedig én voltam aki odaadta nekik mert erre kért a mama.

Végrendelkezett mert nem volt hülye, tudta ha meghal nekik minden kellene. Kitagadás esetén nem jár semmi, ő csak jó szándékból adott nekik pénzt mert a lánya de miután történt ami történt velem gyerekként a mamámnak én voltam az első nem pedig ők.

márc. 22. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!