Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki családot alapít,...

Ha valaki családot alapít, miért feltételezi mindenki hogy ez gyerekkel is jár?

Figyelt kérdés

Sok heteró és nem heteró pár van, akik megfontolásból nem akarnak gyereket, ennek több oka is lehet: bizonytalan gazdasági környezet, lehetetlen örökbe fogadni melegeknek, valaki benne van már a korban, meddőség, egyéb.


Sok random ember miért ítéli ezt el? Miért nem dönheti el minden nő, hogy kitol-e valakit a lábai közül vagy sem? Szerintem az is teljesen valid érv, hogy egy gyerek lemondással jár, rengeteg pénzbe kerül, amit az ember magára is költhet. Ettől ők még ugyanúgy család maradnak.



márc. 31. 09:35
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
77%

#30.

Egyház ugyan olyan begyöpösödött és álszent, mint a Fidesz, szóval nincs messze egymástól a kettő.

márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

A "családot alapít" kifejezés hagyományosan eleve a gyereket jelenti. Az arcanum meghatározása is ez a szóra: "Férfi és nő házasságra lépése azért, hogy gyermekük, családjuk legyen."

Gyermekük = családjuk.

Ebben az értelemben a házasság önmagában nem jelent családalapítást, csak a gyermekvállalással együtt.

Mivel ez a szó hagyományos jelentése, ezért ha valaki családot alapít (itt most a fő kérdésre utalnék vissza), akkor jogos a feltételezés, hogy gyerekeket akar.


Ettől függetlenül egy felnőtt párkapcsolat nem jár törvényszerűen gyerekvállalással, sőt ma már házassággal sem. (Nekünk sincs egyik sem, csak két macskánk. :D)

Összetartozunk, együtt élünk, egy család vagyunk? Igen. Családot alapítottunk? Nem.

márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
36%

#29.

Persze szubjektív, mert a komcsik itt a régi konzervatív szemléletet verték bele az emberekbe, ami generációkig ki fog még tartani.

Maradi és primitív gondolkodásmód, talán úgy 30-40 vagy 100 év múlva elérjük a jelenlegi széles látókört hazánkban is(bár kétlem).

márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%
a gyakoris társadalomból kivrekesztetek osztják az észt egy noname oldalon priceless..
márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
44%

Nem az én véleményem, csak idézem, a Magyar Nyelv Értelmező szótára mondja:


"család: Szülő(k), esetleg nagyszülők és gyermek(ek), rendsz. együttélő vérségi közössége, rendsz. vkinek a felesége és gyermekei együtt;"


[link]


Le lehet pontozni nyugodtan a szótárat ...

Persze látom, valahol elavult, hiszen azt én magam is beismerem, hogy a "vérség" a családon belül már nem szükségszerű a fogalomhoz. Pl örökbefogadás.


Igen tudom azok pontozzák le elsősorban a "család" szó eme jelentését, akiknek nincsen gyermekük. Mert a saját, gyermektelen kapcsolatukat is családi közösségként élik meg. De nincs is ezzel baj. Mindenki a saját életközösségére használjon olyan jelzőt amit szeretne, és élje is meg annak aminek érzi. Az a lényeg hogy boldogság legyen.


Csak kérem ne sértődjenek meg a gyermektelen párok, azon a tényen (amit itt is a válaszadók túlnyomó többsége tart), hogy a "család" szó jelentése rendszerint a szülő+gyerek életközösset jelenti. Tehát amikor itt a kérdező kérdez a "család" szóval, a szó ÁLTALÁNOS jelentét fogja mindenki értelmezni. Hiszen senki nem gondolatolvasó. És nem értik a kérdést.


És nem a válaszolókat, nem társadalmat, nem a magyar nyelvet kell ekézni ezért, hogy a szó JELENLEG elfogadott általános jelentése ez. Nem a válaszolók tévednek, vagy akarnak bárkit félrevezetni, vagy trollkodni.


Kiemelem, ebben semmi politika, semmi ideológia, semmi lenézés nincs. Nekem sincs gyermekem, mindig szerettem volna, így azt elfogadtam, hogy hagyományos értelemben vett (saját) családom jelenleg nincs.

márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
63%

#35.

Ezzel azért nem értek egyet, mert évek során változnak a szavak értelmezése.

Ilyen alapon lehet elővenni középkorból származó szótárt, szimplán nem aktuális...

márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
64%

Mert őskövület gondolkodásmódban léteznek még mindig és/vagy isszák a propagandát.

Aki ezen a témán rugózik, minősít stb az annyira sötét, hogy pont le lehet sz/rni a véleményét.

márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
28%

"Ezzel azért nem értek egyet, mert évek során változnak a szavak értelmezése.

Ilyen alapon lehet elővenni középkorból származó szótárt, szimplán nem aktuális..."


Hja. Apa, anya, gyerek, nagyszülő, macska, kutya, lány, fiú, stb. Mindnek megváltozott az ertelme, ugye.

márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
13%

"Miért nem dönheti el minden nő, hogy kitol-e valakit a lábai közül vagy sem?" Eldöntheti.

Ha valakinek ez nem tetszik, gondolom akkor sem fogsz szülni/gyereket nemzeni /örökbe fogadni, stb., akárhogy vergődik. Vagy pisztolyt tart valaki a fejedhez? A te dolgod, hogy kezeld a helyzetet az ilyen rokonokkal, úgyhogy tényleg nem értem, mi a kérdés és miért picsogsz itt?

márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
49%

"Hja. Apa, anya, gyerek, nagyszülő, macska, kutya, lány, fiú, stb. Mindnek megváltozott az ertelme, ugye."

Perpillanat 2 azonos nemű szülő is lehet, ha ők örökbe fogadnak gyereket.

Jogilag szülőnek minősülnek, csak hogy egy példát említsek.

márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!