Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a gonosz,...

Miért én vagyok a gonosz, amiért nem akarom segíteni anyám munkanélküli testvérét?

Figyelt kérdés

49 éves férfi, a leghosszabb munkahelye az volt, mikor fiatal korában óceánjárókon dolgozott (mert a világ túloldaláról nem tudott hogyan hazajönni). Azóta alkalmi munkái vannak, mert mindenhonnan kirúgják pár héten belül, vagy ő mond fel, mert pl. túlóráznia kellene. 1-2 hónapokra jár ki Ausztriába, Németországba dolgozni, majd utána 3-4 hónapig újra nem dolgozik.


Van lakása, de állandóan a nagyszüleimnél ül, ott eszik, ott fürdik, ott jár wc-re, ott internetezik, mert a wifi be sincs kötve nála, a telefonján meg nem használ mobilinternetet. Télen már korán reggel megy, mondván, addig sem kell otthon fűtenie... Nincs senkije, se gyerek, se feleség/barátnő, se barátok. Mert mindenkit kihasznál, szórakozóhelyeken meghivatja magát bárkivel, amúgy meg elmebeteg és azonnal ordít, ha valami nem tetszik neki.

Pl. volt, hogy ő vezetett, mellette ültem és ment át az utcán egy kisiskolás csoport, tanárokkal, de még messzebb voltak tőlünk. Ezt látta, direkt elkezdett gyorsítani, aztán satufékkel megállt előttük, végig nyomta a dudát és ordított, hogy "HOL LÁTTOK TI ITT ZEBRÁT, B__SZDMEG?". Vagy (szintén ezen a 10 perces autóúton) álltunk a kereszteződésben, egy biciklis lány lekanyarodott, ő meg kikiabált az ablakon, hogy "HOL VAN A KEZED, RBANC?", mert hogy nem jelzett, hogy lekanyarodik és ő emiatt fél percet (!) várt rá, és ha nem időre mennénk, most biztos utána menne és leszedné a bicikliről, hogy pofán verje.


Szóval ez a szint... Anyám, nagyszüleim a vállukat vonogatják, hogy mit csináljanak vele, ő ilyen. A városban már kértek mindenkitől szívességet miatta, de senki nem akar neki munkát adni, mert pontosan tudják, milyen.


Most nálam próbálkoznak, vagyis a páromnál. Cégei vannak, és hogy valahová nem tudná-e berakni, akár részmunkaidőben? Ezt már mondta anya nekem, akkor is mondtam, hogy ezt felejtsék el, engem ne járasson le. Utána hívott a nagyim is, neki is mondtam, kedvesen, udvariasan, hogy nem.

Erre elkezdte mondani, hogy úgy gondolja, ennyit igazán megtehetek, és hogy mibe telne nekem megkérdezni ezt? Mondtam, hogy nem hozom a barátomat sem kellemetlen helyzetbe, magamat sem, mert biztos vagyok benne, hogy maximum 1 hónap alatt úgy összeveszne ott mindenkivel, hogy vagy kirúgják, vagy magától jön el, nekem ez nem hiányzik. Jó, akkor adjam meg a párom telefonszámát, majd akkor felhívja ő! Mondtam, hogy nem, zárjuk is ezt le, erre nagyapám ráírt facebookon. :))))


Felhívtam őket, kértem határozottabban, hogy állítsák le magukat, nem az ő feladatuk a maholnap 50 éves gyereküknek állást szerezni. Mamám erre közölte, hogy akkor innentől ők is ugyanígy állnak majd hozzám, nem kell mennem hozzájuk, ha megyek haza, megértették a jelzést.


ápr. 1. 14:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Válaszvadász slágerkérdés🙄
ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
ápr. 1. 14:52
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Én nem igazán szoktam adni munkát ismerősi ajánlásokra.

Adok egy email címet, és küldje el az önéletrajzát.

Ha látunk benne fantáziát behívjuk, nem szivatjuk magunkat.

Egy telefonnal át tolok bárkit a hr szűrésen, de utánna, ha nem válik be, már pedig az elmondásod alapján nem fog, akkor én leszek a célkeresztben miatta. A párod esetében ugyan ez a helyzet.

1 hibát csak 1x követek el!

ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%

Amilyen a kérdés, olyan a válasz.


Ezt kajálják a gyakorisok, mert lehez rajta szabzó szájjal háborogni, szidni az ingyenélő nagybácsit, szidni anyád, hogy jajj, nem ez nem anya,nem is szeret téged és a lényeg: lehet téged ajnározni, hogy jajj az a te pénzecskéd, te vagy a kiválasztott, akinek a szuperhelyes értékrendjét meg kell védeni a gonosz erőkkel szemben🥱

ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
4-es, akkor menj innen, okoskodj máshol. Erre senki nem kíváncsi. Pénzről meg itt szó sem esett, látom, olvastas a problémát. 😂
ápr. 1. 15:00
 6/31 anonim ***** válasza:
9%
Hát ezzel a stílussal elég valószínű hogy nem vele hanem veled van a gond
ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Milyen stílusra gondolsz? :)
ápr. 1. 15:08
 8/31 anonim ***** válasza:
99%

"Mamám erre közölte, hogy akkor innentől ők is ugyanígy állnak majd hozzám, nem kell mennem hozzájuk, ha megyek haza, megértették a jelzést."

A legeslegjobb, ami történhetett. Megszabadultál a mérgező csaladtól. Csakis nyertél ezzel. Persze, mivel neked van lelked, az elején egy rövidtávú veszteségnek fogod fel, de hidd el, ez nyereség.

ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
10%

Na, ezért nem jó óceánjárókon dolgozni!


Van, akit egy életre megnyomorít...

ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%

Lehet beteg, azert nem tud tartósan elhelyezkedni, nekem peldaul autizmusom van, senki sem hitte volna, 3 egyetemem van, de voltak enyhebb figyelemzavaraim es kirúgtak mindenhonnan.

Mindenki csak bántott hibaztatott es rúgott rajtam. Nem szabad palcat törni senki felett , mert visszakapod az élettől ! Legalabb unnepekkor legyen emberség, ha lélek nincs is !

ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!