Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet szerinted állítani...

Le lehet szerinted állítani valahogy anyukám viselkedését?

Figyelt kérdés
Anyu mindig is utálta sógornőmet, de az utóbbi időben nagyon durván rászállt, kezdem azt hinni, hogy ez már nem normális. Mikor sógornőm terhes volt unokaöcsémmel félidő körül kiderült, hogy rossz a cukra, diétáznia kellett. Aránylag sok időt töltöttem vele, folyton nézte az időt az evés miatt, számolgatott, korán kelt meg ilyesmi, ebben biztos vagyok, mert szinte minden nap találkoztunk. Persze nem voltam vele a nap minden percében, nem tudom máskor evett-e olyat, amit nem szabad, de az biztos, hogy ha előttem ellenőrizte a cukrát mindig jót mért. Sőt, a szülés előtt pár héttel én kisértem el a diabetológiára, ahol hallottam, hogy megdicsérték, mert szép a laboreredménye. Nos, én nem vagyok orvos, de szerintem egy vérképet nem lehet becsapni, tényleg jól csinálta. Sajnos a szülésnél mégis voltak komplikációk, egyrészt jóval nagyobb súllyal született unokaöcsém, mint amit becsültek (4600gr) illetve mérték a kicsi cukrát is, ami nagyon alacsony volt, úgymond "hipozott" ezért tovább is kellett bent maradniuk. Na, azóta anyukám lépten nyomon szidja őt és azon lovagol, hogy oka van rá, mert "veszélyeztette az unokáját". Megmondom őszintén én már beszélni se szeretek vele, mert állandóan ez a témája. Komolyan mondom megszállott lett, bátyámat ahogy csak tudja úszítja a felesége ellen. Ha belekezd mindig leállítom, van mikor a telefont is leteszem, mert nem érti meg, hogy rossz ezt hallgatni is. Erre ma egy barátnőm meséli, hogy kedden összefutott anyukámmal a postán, és míg sorban álltak végig ócsárolta neki sógornőmet, sőt valótlan dolgokat is mondott. Azt hittem elsüllyedek szégyenemben, hogy másoknak a család problémáit ecseteli nyílvános helyen, aztán belegondoltam ki tudja kinek mondja még a hülyeségeit. Szószerint 7 hónapja ezen pörög, szerintem bele van őrülve, ha szabad ilyet mondani. Az addig rendben van, hogy én amennyire csak lehet minimalizálom vele a társalgást, de mit lehet azzal kezdeni, ha ismerősöket is ezzel fáraszt, és már nekem jönnek szólni, hogy milyen kellemetlen? Sajnos nem csak ez a barátnőm hozta szóba, de az legalább rokon volt. Ezekszerint már idegenek előtt sem bírja ki, hogy ne erről prédikáljon. Ha ez most nem az én fülembe jut vissza, hanem tesómnak vagy sógornőmnek képzelem hogyan esne nekik, mikor van elég bajuk. Sajnos anyukámnak alapból nagyon okoskodó, én mindent jobban tudok természete van, de ez szerintem már túlzás. Talán ez butaságnak hangzik, de az jutott eszembe, hogy megkérem beszélgessen erről az irreális gyűlöletéről egy pszichológussal vagy komolyan megszakítom vele a kapcsolatot. Járt régen szakemberhez teljesen más okból, szóval nem az a tipús, aki sose tenné be ilyen helyre a lábát. A gyűlöletének okát tudjuk, de attól még ez nem mehet így tovább, muszáj lenne valami megoldást találni. Van valakinek esetleg más ötlete, mint a pszichológus?
ápr. 18. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

"A gyűlöletének okát tudjuk"

Gyűlöli a sógornődet? Miért?


Nekem még egyetlen tippem lenne: ha apukád (ill. a férje) tud rá hatni, akkor vele kéne beszélni erről. Alapesetben neki is kellemetlen kéne, hogy legyen ez a viselkedés.

ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
De miért nem derülnek ki az okok ilyenkor? Mindent leírsz de a lényeget, hogy miért utálja az kimarad mindenből.
ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

De miért nem derülnek ki az okok ilyenkor? Mindent leírsz de a lényeget, hogy miért utálja az kimarad mindenből.


Az anya bántalmazó típus.

ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Nekem még egyetlen tippem lenne: ha apukád (ill. a férje) tud rá hatni, akkor vele kéne beszélni erről. Alapesetben neki is kellemetlen kéne, hogy legyen ez a viselkedés.


Az apa nagyon távolságtartó.

ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért utálja főleg anyukám, mert mindenki más szereti. Jó, ez így hülyén hangzik, de tényleg ez az oka. Először is, mert tesómnak már Ő a legfontosabb meg nyílván a fiuk, de azt is utálja anyukám, hogy velem szoros a kapcsolata, hogy a nagyszüleink is szeretik, unokatesók, más rokonok. Anyukám nehezen jön ki az emberekkel, és gondolom zavarja, hogy van, akinek ez abszolút nem okoz gondot. Nagyon hamar befogadta sógornőmet mindenki a családból, anyukám ennek anno sokszor hangot is adott. Most pedig az állítólagos be nem tartott diéta miatt kezdte el még jobban bántani.

Elváltak a szüleink, fiatal még anyukám (49), szerintem ez is lehet a viselkedése egyik oka, hogy magányos, kellene mellé egy férfi.

ápr. 18. 13:19
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Az anyád egy rejtett nárcisztikus-jobb esetben, rosszabb esetben pszichopata nárcisztikus bántalmazó. Eddig tartott az előadása, most ismeritek meg a valóságát. Mindent el fog követni, hogy félreállítsa az illetőt-és a családtól teljesen elszigetelje. A lehető legtávolabb maradjon az illető tőle-akit kipécézett magának.
ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Anyu éppen abban a fázisban van, amikor féltékeny arra, hogy a kicsifia más nőt is szeret rajta kívül. Ebből a betegségből őt kinevelni nem lehet, de legalább lesz belőle egy vén szipirtyó, aki utálja a menyét. Ez ellen nem tudtok semmit tenni, mert a tesód feleségét szívből gyűlöli. Ez van, el tudom képzelni, hogy mennyire kényelmetlen a helyzet, de leállítani nem lehet.
ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudsz tenni semmit. Erre egy megoldás van, minimálisra venni vele a kapcsolattartást. Te is meg a bátyádék is. Én mondjuk az unokának a közelébe se engedném, jajjgathatna felőlem a pápának is, de úgy látom sógornőd nem az a heves vérmérsékletű fajta.
ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a minimális kapcsolattartáson felül azért néha keresetlen stílusban elmondanám neki, mekkora bunkó.
ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2%

Az anyád egy rejtett nárcisztikus-jobb esetben, rosszabb esetben pszichopata nárcisztikus bántalmazó. Eddig tartott az előadása, most ismeritek meg a valóságát. Mindent el fog követni, hogy félreállítsa az illetőt-és a családtól teljesen elszigetelje. A lehető legtávolabb maradjon az illető tőle-akit kipécézett magának.


Ki az illető?

ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!