Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet szerinted állítani...

Le lehet szerinted állítani valahogy anyukám viselkedését?

Figyelt kérdés
Anyu mindig is utálta sógornőmet, de az utóbbi időben nagyon durván rászállt, kezdem azt hinni, hogy ez már nem normális. Mikor sógornőm terhes volt unokaöcsémmel félidő körül kiderült, hogy rossz a cukra, diétáznia kellett. Aránylag sok időt töltöttem vele, folyton nézte az időt az evés miatt, számolgatott, korán kelt meg ilyesmi, ebben biztos vagyok, mert szinte minden nap találkoztunk. Persze nem voltam vele a nap minden percében, nem tudom máskor evett-e olyat, amit nem szabad, de az biztos, hogy ha előttem ellenőrizte a cukrát mindig jót mért. Sőt, a szülés előtt pár héttel én kisértem el a diabetológiára, ahol hallottam, hogy megdicsérték, mert szép a laboreredménye. Nos, én nem vagyok orvos, de szerintem egy vérképet nem lehet becsapni, tényleg jól csinálta. Sajnos a szülésnél mégis voltak komplikációk, egyrészt jóval nagyobb súllyal született unokaöcsém, mint amit becsültek (4600gr) illetve mérték a kicsi cukrát is, ami nagyon alacsony volt, úgymond "hipozott" ezért tovább is kellett bent maradniuk. Na, azóta anyukám lépten nyomon szidja őt és azon lovagol, hogy oka van rá, mert "veszélyeztette az unokáját". Megmondom őszintén én már beszélni se szeretek vele, mert állandóan ez a témája. Komolyan mondom megszállott lett, bátyámat ahogy csak tudja úszítja a felesége ellen. Ha belekezd mindig leállítom, van mikor a telefont is leteszem, mert nem érti meg, hogy rossz ezt hallgatni is. Erre ma egy barátnőm meséli, hogy kedden összefutott anyukámmal a postán, és míg sorban álltak végig ócsárolta neki sógornőmet, sőt valótlan dolgokat is mondott. Azt hittem elsüllyedek szégyenemben, hogy másoknak a család problémáit ecseteli nyílvános helyen, aztán belegondoltam ki tudja kinek mondja még a hülyeségeit. Szószerint 7 hónapja ezen pörög, szerintem bele van őrülve, ha szabad ilyet mondani. Az addig rendben van, hogy én amennyire csak lehet minimalizálom vele a társalgást, de mit lehet azzal kezdeni, ha ismerősöket is ezzel fáraszt, és már nekem jönnek szólni, hogy milyen kellemetlen? Sajnos nem csak ez a barátnőm hozta szóba, de az legalább rokon volt. Ezekszerint már idegenek előtt sem bírja ki, hogy ne erről prédikáljon. Ha ez most nem az én fülembe jut vissza, hanem tesómnak vagy sógornőmnek képzelem hogyan esne nekik, mikor van elég bajuk. Sajnos anyukámnak alapból nagyon okoskodó, én mindent jobban tudok természete van, de ez szerintem már túlzás. Talán ez butaságnak hangzik, de az jutott eszembe, hogy megkérem beszélgessen erről az irreális gyűlöletéről egy pszichológussal vagy komolyan megszakítom vele a kapcsolatot. Járt régen szakemberhez teljesen más okból, szóval nem az a tipús, aki sose tenné be ilyen helyre a lábát. A gyűlöletének okát tudjuk, de attól még ez nem mehet így tovább, muszáj lenne valami megoldást találni. Van valakinek esetleg más ötlete, mint a pszichológus?
ápr. 18. 12:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Én a minimális kapcsolattartáson felül azért néha keresetlen stílusban elmondanám neki, mekkora bunkó.


Mennyi az idő amíg tartod a kapcsolatot?

ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Anyu éppen abban a fázisban van, amikor féltékeny arra, hogy a kicsifia más nőt is szeret rajta kívül. Ebből a betegségből őt kinevelni nem lehet, de legalább lesz belőle egy vén szipirtyó, aki utálja a menyét. Ez ellen nem tudtok semmit tenni, mert a tesód feleségét szívből gyűlöli. Ez van, el tudom képzelni, hogy mennyire kényelmetlen a helyzet, de leállítani nem lehet.


Hogyan lehet megmondani neki ezt ha elment és kell még tőle?

ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt a bátyádnak kellene a sarkára állni és megmondani anyutoknak, hogy vagy befogja a száját vagy nem beszél vele többet.


Nálunk a faluban volt nagy balhé egy ilyen anyós miatt, szidta a menyét mindenkinek mint a bokrot. Azután betalált egy olyan öreglányt aki imádott pletykálni meg jelentgetni és beszólt a gyámügyesnek, hogy xy városban (mert 25km-re élnek a fiáék) ez és ez veszélyezteti a gyereket.

Persze gyámügyes ki, semmi gond nem volt, de elővették az öreglányt meg a nagymamát is.

Utána már nem kavarta a dolgokat.

ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amint belekezd a témába azonnal és nagyon határozottan le kell állítani. Kérdezzétek meg tőle, mégis kinek képzeli magát, hogy így mer beszélni egy emberről. Ha veled kezdi, te állítod le. Ha tesóddal, ő állítja le. Mondjátok meg neki, már teljesen belecsúfult a gyűlölködésbe. Mit gondol, valakinek kötelessége a hülyeségét hallgatni, eltűrni? Amíg ezt nem kapja meg minden alkalommal az arcába, miért is változtatna? Hívd fel, mondd meg, hogy hallod, már idegeneknek is az ostobaságot hajtja, mit akar, az egész város rajtatok röhögjön? Azért mernek az ilyenek így viselkedni mert a környezetük eltűri. Mit finomkodtok vele? Ő finomkodik? Eszében sincs.
ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben szólnék a bátyádnak, aztán ketten leültetnénk és elővennénk anyátokat, hogy mi a fszt képzel. Aztán addig semmilyen kapcsolatot nem tartanék amíg nem állít magán, utána is csak minimálisat. Meg kell neki mondani, hogy nem a sógornődet beszélik ki az emberek, hanem őt hogy hogy viselkedik. Simán közölném vele, hogy ezt magának köszönheti. Meg is fenyegetném, hogy ha mégegyszer visszahallok bármit, az volt az utolsó alkalom, hogy beszéltünk. A tesód helyében a gyerek közelébe se engedném.
ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is a bátyádnak szólnék első körben, hogy ő vagy ti ketten beszélgessetek erről vele, ha meg nem változik akkor minimális kapcsolata lesz veletek is, meg az unokával is, mert rossz hallani is, mennyire ellenséges vele. Szerencsére ismerik a rokonaitok, sógornődet is kedvelik, gondolom egy szavát sem hiszik el annak amit anyátok róla mondd ... Ha nem hajlandó változni elfog mindenkit marrni maga mellől, aztán leshet, hamár senki sem áll vele szóba és a boltban/postán/akárhol is hiába panaszkodik, a sógornőd lelkiismerete tiszta, amit tudott megtett, hogy ne legyen gond (diéta, mérések, kontrollok), sajnos a terhességi cukor nem válogat, bárki lehet gdm-es.
ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én vagyok annyira karakán, hogy a sógornő helyében egy ilyen beszólásra nagyon keményen visszaszólnék aztán anyuka szépen hazamehet - vagy megyünk mi a gyerekkel.
ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Es a batyad ezekrol nem tud, hogy a sajat anyja mocskolja a feleseget?? Hat ilyen a vilagon nincsen.
ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!