Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg apámnak, nem...

Hogy mondjam meg apámnak, nem vagyok kiváncsi az uj feleségére?

Figyelt kérdés
26éve váltak el a szüleim,apám azota ezzel a nővel él.Történt a részéről sok gonosság,még az elején.Utána nagyon sok évre megszakadt a kapcsolatunk,apánkat nem érdekeltük.Pár éve hopp,fontossá váltunk neki,keress minket,eljön hozzánk.A baj,hogy hozza a feleségét is,akitől a hideg ráz és nincs is semmi közöm hozzá.Igazábol apámnak sem tudok megbocsájtani,mivel cserben hagyott minket,anyámat nem segitette.De látszik rajta a bűn bánás,a lelkiismeret furdalás,amivel nem tud elszámolni.Szoval az apám jöhet,de ne hozza mindig magával a feleségét,sőt egyátalán ne hozza magával.Egyszerüen mondjam meg apámnak?Igazábol nem tudom miért félek,hogy nem esne neki jol,hiszen örüljön,hogy ő jöhet.
2009. jan. 5. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ezt így ahogy van el kellene mondani neki. hogy örültök hogy öt láthatjátok, de a feleségét nem akarjátok, és ha 26 évig nem volt rátok kiváncsi akkor most ne eröltesse rátok a feleségét ha már ennyi évet elvesztegettetek akkor legalább most tudjatok felhötlenül beszélni.

persze nyugtasd meg hogy utálkozni sem akartok.

és ha egypár évig müködik a kapcsolatotok már lehet késöbb az új feleség sem lesz gond.

2009. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szia, biztos sok benned a düh, sértettség, és így idegenként nem is ismerem apukádat se a nőt se, de én kipróbálnám a helyedben, hogy tiszta lappal indítok feléjük, ez nagyon nehéz, és sok ideget-erőt kíván, de olyan hatást is el lehet érni vele, amire nem is gondolsz. Lehet mindaketten átértékelnék magukat, és hogy milyenek voltak, és teljesen átalakulna a kapcsolatotok pozitív irányba. De ehhez nagyon sok lelkierőre van szükség, és nem is biztos hogy beválik, ha meg mégse akkor konkrétan meg lehet mondani apukádnak hogy ilyen perszónával ő se jöjjön, választás elé lehet állítani.
2009. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazábol nem akarok az apámmal boldog,felhőtlen kapcsolatot,szinte őt is csak elviselem.Ugyérzem árulás lenne anyuval szemben.Köszi a válaszokat.
2009. jan. 5. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg apukádnak, hogy szivesen kibékülsz vele, és mondd el aggályaidat a feleségével kapcsolatban. Ne érezd úgy , hogy ez anyuddal szemben árulás. Hidd el, soha nem bocsátasz meg magadnak, ha úgy állsz majd a koporsójánál, hogy haraggal ment el...:(:(:(:(:(:(
2009. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

leírom az én történetemet a saját szemszögemből:2éves voltam amikor elváltak.ennek már 19éve.édestesóm nincs.mindketten ujraházasodtak,uj gyerekek születtek.Anyunál 1,Apunál 3.nem szerettem Apu feleségét,és 14évesen hozzájuk kellett költöznöm.sose éreztem magamat otthon náluk.összeköltöztem a párommal 18évesen,azóta a feleséggel nagyon jó a viszonyunk,2-3naponta biztos keressük egymást,ebédet csomagol stb.nem tudom,hogy mitől alakult ez igy.

Anyukád miatt ne érezd magad rosszul.26éve történt,már biztos ő is megbocsájtott.és neked ő az Apukád!ahogy előttem is írták,az nagyon rossz lehet amikor már nincs,és bánod,hogy mit hagytál ki vele kapcsolatban.biztos nem azért nyitnak feléd,hogy gonoszkodhasson a nő!

2009. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki pontosan azt, amit ide leirtal! Meghogy o sertodjon meg, amikor evekig nem is tartotta veletek a kapcsolatot?????? Na, alljon meg a menet! Te kicsi gyerek voltal, o egy felnott. Neki kellett volna rendszeresen elvinnie benneteket lathatasra, nem tudom gyerektartast fizetett e. Most, amikor mar felnottetek, es neki buntudata van, akkor tartani akarja veletek a kapcsolatot. Ok, jojjon, de egyetlen pillanatig neked ne legyen buntudatod, rossz erzesed, amiert megmondod neki az oszintet! Faj, vagy nem faj nem a te problemad!

Neked fajhat sokkal jobban minden, hiszen nagyon kicsikent hagyott ott benneteket.

Oszinten, amit erzel, mondjad neki, elvegre veszteni valod semmi nincs!

2009. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia.


Én is azok táborába csatlakoznék,akik azt mondják,hogy mielőtt ilyen kijelentést tennél,puhatold ki,hogy tényleg a Gonosz Mostohával állsz szemben,vagy ő is,és Édesapád is megváltozott pozitív irányban,és még kellemesen csalódhatsz is.Arról nem beszélve,amit egyik előttem író is írt,miszerint ne a koporsója felett sírj,hogy miket mulasztottál el vele,hanem az életben adj neki esélyt,hogy a 26 évvel ezelőtti dolgok után ha nem is tudja őket rendbe hozni,de új lappal nyithasson.Mindenkinek jár egy újabb esély(persze mindenkinek csak 1!!!),de sztem amíg azt az esélyt nem próbálod ki,ne mondj neki ilyeneket.Ha azt tapasztalod,hogy még mindig gonosz a "gonosz",akkor már jogosan mondod apudnak,hogy "Te jöhetsz,de őt nem akarom látni".Persze hozzáteszem,SZTEM kellene ezt csinálnod...

2009. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!