Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális minden hétvégén a...

Normális minden hétvégén a családdal lenni, vagy jól érzem, hogy ez sok?

Figyelt kérdés

Párommal egyetemistaként ismerkedtünk meg, két évet éltünk együtt Budapesten.

Diplomázás után volt a lánykérés, és gondolkoztunk a jövőt illető terveinkről. Mindenképp szeretnénk gyerekeket, családi házat, viszont Pesten ez nem lett volna megoldható. Egyrészt azért, mert ott egy kertes ház felhúzása kisebb anyagi csődöt jelentett volna, másrészt pedig mind a kettőnk családja 180-200 kilométerre lett volna tőlünk.


Győrbe költöztünk, mert ő innen származik, itt laknak a szülei és telkünk is volt itt.

Októberben jöttünk, azóta kis túlzással minden hétvégén anyósomékkal voltunk... Győr mellett laknak, ha megyünk, akkor aludjunk is ott, ami nem annyi, hogy szombat késő délután megyünk, vasárnap reggel/délelőtt jövünk haza, hanem szombat reggeltől vasárnap estig ott vagyunk, mert jön haza a tesója is, jönnek át a nagyszülők is ebédre, menjünk ide, menjünk oda.

Ha épp itthon töltenénk egy hétvégét, akkor sem telik el anyósomék nélkül, mert hív, hogy sütött sütit, hoz belőle, akkor hogy, hogynem, itt ragad 1-2 órára. Vagy most volt az évfordulónk, tegnap voltunk vacsizni, reggel 10-kor csörög a telefon, hogy jönnek be ebédelni, nincs kedvünk csatlakozni?


Az én szüleimhez 2 havonta megyünk, 2 napra. Nekem ez elég, sőt, úgy érzem, jót is tesz a kapcsolatunknak a távolság (telefonon beszélünk minden nap).

Anyósomékkal igazából nincs gond, szeretnek, én is őket, de kicsit zavar, hogy sosincs nyugtunk hétvégén... Vagy túlgondolom, és ez lenne a normális?

Az is zavarni kezdett, hogy a telek, ahová építkezni szeretnénk, tőlük egy utcára van. Félek, hogy ha odaköltözünk később, és lesznek esetleg unokák is, akkor nem csak hétvégén, hanem minden nap ott lesznek, vagy mi leszünk áthívva (főleg, hogy akkor már nyugdíjas is lesz az anyukája).


ápr. 21. 21:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
Érthető, ha soknak tartod, csak az anyák nagyon nehezen válnak el a felnőtt gyerekeiktől is.
ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Hát, csak az a baj, hogy én lassan megkattanok ebben. Elsőéves egyetemista koromban járkáltam hetente haza...
ápr. 21. 21:17
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
Könyörgök: te nem ismered azt a szót, hogy Nem? Felnőttként mért csinálsz olyat, amit nem akarsz? Mondtad már a férjednek, vagy csak idegenekkel kommunikálsz, vele nem?
ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
88%
Menjetek el otthonról hétvégente.. Kirándulni bármit, wellness amit szerettek. Ez a nagy gondoskodás azért jól fog jönni ha lesz gyerek is. De egyébként ha te is szereted őket és ők is, akár őszintén is elmondhatod neki amit érzel. Kössenek kompromisszumot
ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, ilyenkor az van, hogy jóóó majd beszél vele, dehát csak az anyja, mit csináljon? Vagy velem ért egyet, de azt mondja, beszéljem meg velük én.
ápr. 21. 21:27
 6/48 anonim ***** válasza:
71%
És egyáltalán: mi az, hogy "jól érzem?". Lehet rosszul érezni? Nem te érzed? Más mondja meg neked, adjon rá engedélyt, hogy te mit érezz? Nagyon gyerek vagy még!
ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93%

Ez szerintem szokás kérdése. Nálunk pl. nem volt nagy családi élet, egyke vagyok, így biztosan én is besokallnék egy idő után. Meg amúgy is nektek is kell kettesben hétvégi nap, chill - hiszen hétköznap hajtás van, nincs gondolom annyi időtök egymásra.

A párod hogyan áll ehhez? Tud nemet mondani? Észreveszi, hogy neked ez sok? Beszélnetek kellene...

ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
92%

Vannak családok, ahol így megy. Én megőrülnék ettől.


Az van, hogy ha ilyenek és ez zavar, tutti nem költöznék a környékükre.

ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
64%
Jól érzed hogy sok, mondd meg nyugodtan hogy pl. húzós heted volt, pizsamás napot akarsz tartani.
ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, istenem, még egy rosszul férjhezment nő, a gyakori történetében a 2000. A férje nem férfi, hanem egy anyámasszony katonája, aki retteg a saját anyjától, jobban szereti, mint a feleségét, a feleség ugyanolyan gyáva, retteg az anyóstól. Reménytelen, te ebben a boldogtalanságban fogod leélni az egész életedet, mert felnőttként nem mersz kiállni magadért. Pontosan mi történik, ha anyósnak azt mondjátok, hogy ezentúl havonta egyszer mentek, szombat délután? Akkor nem fog szeretni? Na akkor soha nem is szeretett, és még ennyiszer se kéne menni. Ha szeret, akkor viszont pontosan tudja, hogy az életetek nem belőlük áll. Neked gyerekkorodban is mindent kiválóra kellett teljesíteni, az ötös volt az egyetlen jegy, igaz?
ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!