Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a nulláról...

Hogyan lehet a nulláról kezdve felépíteni egy normális életet, lakással és családdal? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 13:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Már miért ne lehetne?
2013. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Lassan évek alatt sok munkával.
2013. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Lehet. Mi is igy csináltuk sok évvel ezelőtt a férjemmel. Önkormányzati lakásból indultunk anno. Igaz, mindkettőnknek volt munkahelye, de kevés fizetéssel. Nagyon nagyon spróroltunk, megfogtunk minden fillért, és amit csak tudtunk, magunk csináltuk meg a házunkon. Belső munkák, pld. parkettázás, tapétázás, festés, ilyesmi. És nem egy-két év volt az sem, ahogy kaptuk a fizetésünket. De jó érzés... jobb mintha az ölünkbe pottyantották volna a szülők. És azt is tudom, hogy most jóval nehezebb.. :( De nem lehetetlen!
2013. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

Az én édesanyámnak sikerült. Ők is önkormányzati lakásból indultak aztán sikerült venni egy panelt majd eladták 8 év múlva és elköltöztünk egy nagy családi házba. (Anyámnak mindig nagy álma volt a családi ház, ha ő nem tett volna érte, akkor soha nem is sikerült volna.) Ott éltünk 3 évet majd elváltak, nekünk kellett elmenni a házból. Persze apám kifizette a nekünk járó pénzt a házból, de az apám miatti adósságokat nekünk kellett kifizetni. Azóta kb. az ötödik albérletben lakunk, el vagyunk adósodva, mi is a válás miatt nullára kerültünk vissza. Azóta még nem sikerült talpra állni, idő közben többször is beütött a munkanélküliség is.


Szóval igen, lehet mindent, de sose lehet tudni mikor borul egy életed munkája.

2013. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Na de ma az ember még önkormányzati lakást sem kap;)
2013. jan. 27. 14:10
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
3. vagyok. Ha nem lett volna önkormányzati lakásunk, akkor a szülőktől indultunk volna, de ugyanúgy csináltunk volna mindent.
2013. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Sokszor azért szerencse is kell hozzá. Nekem és a férjemnek is magas volt az első fizetésünk, az enyém 2 éven belül másfélszeres lett, az övé pedig megduplázódott. Több, mint fél milliót kerestünk ketten együtt a diploma kézhez kapása után egy évvel. De ez persze nem sok mindenkinek jön össze. Először egy olcsóbb, kicsi albérletben voltunk, aztán mikor összejött a félrerakott pénzből az önerő, hitelre vettünk egy két szintes újépítésű lakást egy lakóparkban, mert gyereket terveztünk, és nem akartunk kis lakást venni, hogy aztán később költözni kelljen mégegyszer, ha már gyerekek lesznek. Nem svájci frankos hitel, minimálisan emelkedett az elmúlt években, a fizetésünk meg hozzá nőtt. Illetve a férjemé, én azóta gyesen vagyok. Kocsink volt már mindkettőnknek az egyetem alatt is, a párom magának vette spórolt pénzből, én pedig még anno ballagásra kaptam egy használt autót. Azóta ezeket eladtuk, és újat vettünk mindkettőnknek, szintén hitelre, de ezek sem megterhelő hitelek (ha azok lennének, nem vettünk volna kocsit). Szóval lehet, de ha mindketten minimálbérért dolgoznánk a mai napig, akkor biztos nem itt tartanánk.
2013. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen régen az nagy előny volt, az én szüleim is az önkormányzati lakást kaptak, és azt vették meg évek alatt összegyújtott pénzből.
2013. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Na jó, de önkormányzati lakásból is, hogyan tovább? Saját lakáshoz, tök mindegy, mennyit teszek félre, muszáj a hitel...
2013. jan. 27. 14:13
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
Megint 3. vagyok. Mi nem vettük (vehettük) meg az önkormányzati lakást, le kellett adnunk. Csak azért írtam h onnan indultunk, mert kb. olyan volt akkoriban az is, mintha albérletben laknál, csak kevesebb volt a havi díja a lakásnak. Mi 2,5 milliót gyűjtögettünk össze az első pár évünkben, ez volt a hitel beugrója. Csak forint hitelt vettünk fel, megvettük a lakást. Pár éven belül kifizettük a hitelt, és nagyobb lakásba (3 szoba) költözünk, minimális forinthitel segítségével. Már csak 2 év van hátra belőle... szóval nem öt-tíz év alatt ment nekünk se :(
2013. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!