Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik szülő viselkedése miatt...

Egyik szülő viselkedése miatt úgy érzem szét esik az egész életem?

Figyelt kérdés

Történet lényege: Nem mondanám, hogy huu mennyire tökéletes családunk van/volt, de pár évvel ezelőtt még nyugodtabb életet éltünk. Nem tudom sokszor anyámnak mi baja van, felkapja a vizet mindenen ha ép olyan hangulatban jön haza. Legyen szó egy adott ételről, hogy miért nem csináltam például. Mi közbe mást is mondott, hogy ez vagy az. Mindent is megcsinálok itthon, de sokszor ez is kevés, meg se látja, hogy megcsináltam, ha igen, még egy köszönömöt se mond néha, helyette "az idődből kitelik, rá értél"... Ez igaz, itthon vagyok, de néha jól esne egy köszönönöm. Semmibe veszi amit csinálok. Beszélni se lehet vele erről mert szintén kiborul, felkapja a vizet, utána meg napokig hozzá se szól az emberhez. Nem telik úgy el egy hét, hogy legalább egyszer ne lenne ilyen. Úgy érzem nem is szeret minket, csak egy teher vagyunk a számára, ez a minek léteztek érzés...

Amúgy is úgy érzem minden darabokra hullik körülöttem, de mellette itt van ez a folyamatos stressz. Próbálnék kilépni belőle, elköltözni, de nem könnyű... Aki volt hasonló helyzetben az, hogy kezelte ezt? Hogy ne "bolonduljon" bele a helyzetbe. Amíg nem oldódott meg, hogy kiszakadj abból a környezetből?


máj. 11. 09:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
28%

Ha se nem dolgozol, se nem tanulsz, akkor valószínűleg ez a baja.

Megkérdezted már tőle valaha, hogy min szokta magát felhúzni?

Vagy legbelül tudod a választ, csak nem akarod elfogadni?

máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb távon a különköltözés a jó megoldás. Rövidebb távon meg az ignorálás. Mondj minél kevesebbet magadról, ne engedd, hogy irányítson. Ne bizalmaskodj vele. Ha napokig nem szól hozzád, te se szólj, majd megunja. De ne kérj sose bocsánatot olyanért, amiben nem vagy hibás, mert azzal behódolsz neki. Tégy úgy, mintha ott se lenne. Ha műsorozni kezd, menj el otthonról sétálni és nyomd ki a telefont.
máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
52%

szerintem is lemaradt a lenyeg...hany eves vagy , mit csinalsz?

Ha 28 vagy, nem tanulsz, nem dolgozol, anyudnal elsz persze hogy kicsit elege van. Gondolom NEM mert ott elsz, mert minden normalis anyuka imadja a gyereket...de aggodik belül mi lesz ha o nem lesz. Talan rosszul erzi magat mert ugy erzi elbukott anyakent nem tanitott meg eleg felelössegre mert pl kibuktal a sulibol? nem kapsz melot?

Ezek jatszhatnak közbe nala.


Mondom en anyakent egyebkent

máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
13-as: A kérdező leírta, hogy végez otthon házimunkát, de az anyja abba is beleköt, folyton elégedetlen. Tipikus lelki terrorista.
máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%

Az egész sztoriból csak annyi derült ki, hogy az anyukája dolgozik, a csaj meg otthon van, és maga után takarít.


Kicsit más szemszögből láthatnánk a dolgot, ha többet is elárulna, azon kívül hogy otthon van.


Ha pl a 20-25 gyerekem nem dolgozna, es nem is tanulna, es annak jelét se latnam, hogy ezen akarna valtoztatni, akkor egy ido utan én is valahogy a tuftara adnam, hogy ez igy nem mehet sokaig.

máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
14es.. ok. De a gyerek dolga nem az hogy takariz föz otthon, az is...de a lenyeg hogy vagy tanul vagy dolgozik
máj. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
58%

Se a kérdező életkora, se a neme nem derül ki a leírásból. Szerintem már nagykorú.

16: Ha felnőtt, természetes, hogy ő is végez házimunkát. Sőt, egy kiskorú is bevonható már ebbe valamennyire, különben sose tanulja meg. Én már 12 évesen is porszívóztam.

Ha elköltözne és egyedül élne, amúgy is meg kellene csinálnia.

Itt az anyja kötözködő viselkedésével van baj.

Sok hozzászóló hozzákölt a történethez sok olyasmit, aminek valószínűleg nincs alapja.

máj. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
68%

Több kontextus kell.


Felnőtt vagy és nem dolgozol? Miért?

Mióta áll fenn ez az állapot?

Hány éves vagy?


Nekem olyan érzésem van, hogy ezeket a lényeges információkat azért hagytad ki, mert vaj van a füled mögött.

máj. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%
Voltam ilyen helyzetben és elköltöztem. Nem vártam a csodára, meg hogy anyám megváltozik. A francokat. Elmentem dolgozni suli után, egyetem alatt (részmunkaidő) és amint lett elég pénzem, léptem társbérletbe.
máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

De a gyerek dolga nem az hogy takariz föz otthon - miért akkor mi? Dolgozik ÉS ellátja a háztartás rá eső részét, esetleg főz a családra.


Vagy szerinted annyi a dolga, hogy elmegy melózni, aztán hazaesik az anyja által tisztán tartott házba, megeszi az anyja által főzött ételt és leül a gép elé?


Ha a FELNŐTT gyerekem ilyen lusta lenne, nem sokáig lakna otthon.

máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!