Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik szülő viselkedése miatt...

Egyik szülő viselkedése miatt úgy érzem szét esik az egész életem?

Figyelt kérdés

Történet lényege: Nem mondanám, hogy huu mennyire tökéletes családunk van/volt, de pár évvel ezelőtt még nyugodtabb életet éltünk. Nem tudom sokszor anyámnak mi baja van, felkapja a vizet mindenen ha ép olyan hangulatban jön haza. Legyen szó egy adott ételről, hogy miért nem csináltam például. Mi közbe mást is mondott, hogy ez vagy az. Mindent is megcsinálok itthon, de sokszor ez is kevés, meg se látja, hogy megcsináltam, ha igen, még egy köszönömöt se mond néha, helyette "az idődből kitelik, rá értél"... Ez igaz, itthon vagyok, de néha jól esne egy köszönönöm. Semmibe veszi amit csinálok. Beszélni se lehet vele erről mert szintén kiborul, felkapja a vizet, utána meg napokig hozzá se szól az emberhez. Nem telik úgy el egy hét, hogy legalább egyszer ne lenne ilyen. Úgy érzem nem is szeret minket, csak egy teher vagyunk a számára, ez a minek léteztek érzés...

Amúgy is úgy érzem minden darabokra hullik körülöttem, de mellette itt van ez a folyamatos stressz. Próbálnék kilépni belőle, elköltözni, de nem könnyű... Aki volt hasonló helyzetben az, hogy kezelte ezt? Hogy ne "bolonduljon" bele a helyzetbe. Amíg nem oldódott meg, hogy kiszakadj abból a környezetből?


máj. 11. 09:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%
20.: Igazad van, ha általánosságban beszélsz. De ha a kérdezőre, akkor nem. Leírta, hogy mindent megcsinál otthon, mire az anyja hazaér és az csak mindenben hibát keres, hibát talál és napokig nem beszél vele. Az utóbbi se normális, tipikus lelki terror, csenddel verésnek hívják. Ne tudd meg, milyen egy mindenbe belekötő emberrel együtt élni, akár szülő, akár társ. Másrészt lehet, hogy a kérdezőt az anyja kihasználja, lehet, hogy ő már egyáltalán nem végez semmi háztartási munkát, csak hajcsárkodik.
máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Pontosítsunk egy kicsit mert itt sokan olyant is bele fűznek ebbe ami nem igaz. Iskolába járok, szóval igen bocs nem dolgozok, én lusta... Én vagyok aki hétköznap főz, anyám csak vasárnap. Nem csak magam után takarítok, nem csak a szobámat tartom rendben, utóbbit amióta az eszemet tudom én csinálom. Ágyneműt se kell cserélnie, azt is megcsinálom. Rendben tartom az egész lakást! Ő konkrétan annyit csinál haza esik a munkából és beül a tv elé és ennyi. Másnap én mosogatok el. Mindent IS meg csinálok mert tudom akkor egy rendetlen, elhanyagolt ház lenne. Sorry ha néha problémát jelentene egy köszönöm szó. Ahogy a hsz-t olvasva sokan nem ismerik ezt a szót!
máj. 12. 20:57
 23/29 anonim ***** válasza:
43%
22-es:Sejtettem, hogy itt az anyád a hibás. Cselédként használ ki téged. Ha nagykorú vagy, ajánlom a mielőbbi elköltözést. Ha még nincs rá pénzed, kezdd el erre félretenni.
máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fokú oktatási intézménybe jársz, és mikor végzel? Addig ki kell bírni, amíg végzettséget nem szerzel, viszont nyugodtan rászólhatsz anyádra. Utána elköltözöl.
máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Jövőre végzek a sulival. Az a baj ezzel a rászólok dologgal, hogy annál rosszabb, még jobban felkapja a vizet... :(
máj. 13. 10:18
 26/29 anonim ***** válasza:
Akkor addig próbáld elviselni. Amit tehetsz, az az, hogy ráveszed arra, kevesebb munkát végeztessen vekled, mert tanulnod is kell. Azon kívül meg ignoráld.
máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
És ha felkapja a vizet, akkor mi van? Ne várj tőle olyan viselkedést, amit nem tud adni. Te tudod saját jogon figyelmen kívül hagyni.
máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit probaljatok mind a ketten lenyugodni, es felnott modjara megbeszelni a dolgot. Ha ez lehetseges anyuddal.
máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Sajnos olyankor lehetetlen normálisan beszélni vele. Ha ép olyan a kedve és félre ért valamit akkor csak azt fújja... Hiába mondjuk, hogy nem is azt mondtuk, nem érdekli. Nem veszekedek már vele egy jó ideje, inkább be jövök a szobámba
máj. 13. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!