Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban rosszul fogadták,...

Családban rosszul fogadták, hogy felmondtam a munkahelyemen? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam, ősz óta dolgoztam az első munkahelyemen.


Az elején még úgy, ahogy tetszett is, de most, a végére teljesen kizsigerelve éreztem magam, rengeteg stressz ért, nem leltem benne örömöt, konkrétan gyomorgörcsöm volt minden vasárnap, hogy hétfőtől újra munka... Fizikai és pszichés tüneteim is lettek, de sokáig ezt titkoltam még a férjem előtt is, mert úgy éreztem, elbuktam azzal, hogy nem bírom, hogy "erre sem vagyok képes". Aztán egyszer elsírtam magam neki, hogy utálok bejárni, egyáltalán nem szeretem és azért is várom, hogy végre babánk legyen, mert akkor tuti, hogy többet be nem teszem oda a lábam. Ő erre azt mondta, hogy ha ez nem tesz boldoggá, akkor ne csináljam, semmilyen munka nem ér annyit, hogy tönkretegyem miatta magam, meg a gyerekvállaláshoz sem jó alap ez, és az anyagi biztonságunk megvan az én bevételem nélkül is, ne csináljam ezt.


Felmondtam, a munkámmal együtt pedig megszűnt az összes tünetem, újra kiegyensúlyozottak a napjaim, igazából mintha kicseréltek volna.

Ezt a családomnak nemrég mondtam, igazából nem bejelentettem, csak szóba jött a régi munkahelyem, erre mondtam, hogy eljöttem, mert nem volt jó. Azóta az van, hogy állásajánlatokat küldözgetnek, a huszonhatodik rokonommal találkoztunk múltkor az utcán és mondja, hogy mesélte neki a nagyim, hogy nem dolgozom és ő is érdeklődött a munkahelyén, van-e felvétel, küldjem el neki az önéletrajzomat majd. Kérdeztem utána a mamámtól, hogy ez mi, honnan tudja egyáltalán ő, mire mondta, hogy hát ő mesélte neki, mert "ne lógjak sokáig a levegőben, ha már külföldre menni nem akarok". Mert az ő első ötlete az volt, hogy semmi baj, úgyis kezdődik a szezon mindenhol, menjek ki Ausztriába pincérnőnek... :D Mikor pedig mondtam, hogy férjem van, gyereket tervezünk, akkor nem értette, hogy mi a gond.


Anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, nem az van, hogy most én a családomtól várnám a segítséget, bárhogyan is. Mióta tudják, ez a téma állandóan, hogy hová kéne jelentkezzek, menjek külföldre, mit kéne tanuljak. Közben a mi terveink pedig teljesen mások...

Ma is náluk ebédeltünk, újra fel lett ez hozva, mondtam, hogy nem szeretnék erről beszélni, ez kettőnkre tartozik. Nem értették meg, eljöttünk inkább, utána pedig anyám engem hívogatott, hogy miért viselkedtem így, és mennyire megbántottam a nagyszüleimet is.



máj. 12. 17:15
 91/137 anonim ***** válasza:
89%
De itt nincs kérdés 🤣🤣
máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit másképp fogalmaznék. Szerintem egy házasságnak több lábon kell állnia, ha az egyik kidől, a másik át tudja venni a stafétabotot. Én nem vizionálok válást, megcsalást, sajnos az élet más gondokat is hozhat. Betegség, baleset, gazdasági válság. Fiatal korunkban úgy hisszük, hogy ez csak másokkal történik meg. Annak idején a gazdasági válság a mi szakmánkat nagyon súlyosan érintette, évekig tartott, míg helyrejöttünk. Szerencsére nálunk nem volt gyerek, el sem tudom képzelni, hogyan boldogultunk volna.
máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:
100%
Van a családban ilyen. 23 éve házasok, 23 éve nem dolgozik a nő. Hivatalosan a férfi vállalkozásban dolgozik, mint ügyintéző. A valóságban otthon megcsinalja a minimális házimunkát, utána megy fodrász, körmös, kozmetikus és shopping ezerrel. Két gyerek van, az egyik 22, a másik 20, egyik sem él már otthon. A pasi már az első terhesség alatt csalta. Ami kimondottan mókás mellé az az, hogy nálam is beprobalkozott anno, nem tudta, hogy a feleségével rokonok vagyunk. Nem érdekelte a nőt, azóta sem érdekli, ő boldog házasságban él, mindene meg van.
máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak ez az egy témájuk van, az tényleg idegesítő. Jól tettétek, hogy eljöttetek, mégis mit nem lehet azon megérteni, hogy lapozzunk.

Az a sok károgó meg, aki szerint kell A meg B meg C terv, talán még E is... Jó, legyen, itt úgy látszik van is. Bármibe kezdtem, mindig volt, aki szerint ez őrültség vagy de "bátor" vagy, csak mert ő nem tette azt... hagyjuk. Az élet kiszámíthatatlan.

Ha a férj elhagyja, megcsalja, meghal, majd elmegy dolgozni, mint bárki más, akivel ugyanez történt.

máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
89%
94,igen,csak nem mindegy,hogy akkor hova tud elmenni,meg milyen gyorsan.Egy válas esetén,de akár halál esetén is hónapokig nincs lóvé semmiből akkor.Akkor majd addig éhezik?Ezen kívül egy 15 éve szerzett diplomával,0 bedolgozott évvel,tapasztalattal ki fogja felvenni?Senki.Kisgyerekkel szintén senki,ha esetleg hamarabb beüt a krach.Ezen azért érdemes elgondolkodni.Ahogy azon is,hogy ha egyszer mégiscsak eljut az illető a nyugdíjig, akkor mennyi lesz az annyi.A minimálnyugdíj is valamennyi ledolgozott év után jár,és az is lónak a f@sz@.Nyugdíjas korban is meghalhat a férje előbb, akkor még még az ő nyugdíja sem lesz.Illetve járhat úgy is,mint anyósom,hogy após nyugdíj előtt halt meg,így özvegyi nyugdíj is nuku,hiszen nem is volt nyugdíja aposómnak.Szép dolog a szerelem,meg a házastársi vagyonközösség,de miután nem kötelező a holtomiglan-holtodiglan,bármikor történhet bármi.És még ne is vizionáljunk válást,vagy halált,de ha mondjuk a jól kereső férj lebetegszik hosszabb időre, akkor mi van? Akkor azt a tartalékot is felélik,amit azért tesznek el,hogy később legyen?Mindezért ugye egy ember dolgozott meg,tehát jogosan jön a felháborodás,a számonkérés,stb
máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 A kérdező kommentje:
Ezek mondjuk 1-2 milliós bevételnél reális kérdések, de nem nálunk.
máj. 13. 13:41
 97/137 anonim ***** válasza:
85%

Fhuu de bicskanyitogató vagy kérdező.


1. Vagyonközösség addig van amég minden oké. Tudom, tudom veletek biztosan nem fog történni semmi, mert a férjed egy csoda, de tegyük fel hogy mégis. El akarod hagyni és akkor majd kérsz tőle zsebpénzt két havi kauciora meg bérleti díjra hogy ott tudd hagyni? Jó lesz, biztos. Aztán ha ez 45 éves korodban történik meg akkor majd kapkodhatsz hogy hova fognak felvenni nulla munkatapasztalattal ilyen idősen.


2. Szerintem te arról almodsz amiről minden hisztis fiatal aki nem akar megfelelni a munkahelynek hogy majd ő jól menő vállalkozást fog üzemeltetni. Ahan, csak ez nem ilyen egyszerű. És ha valaki alkalmazottként sem tud helyt állni az garantált hogy nem fog vállalkozóként. Azt hiszed ott kevesebb a stressz? Azt hiszed ott nem találkozol majd olyan emberekkel akik így kicsinálnak?


3. Az külön felháborító hogy szerencsétlen férjed ugraltatod a kutyahoz meg fogod majd a gyerekhez meg a hazimunkahoz mert hát te nem vagy házi cseléd kikered magadnak, de az tök rendben van hogy ő ezeket munka után csinálja meg miközben te egész nap otthon tespedsz. Ez nettó kihasználás.

Gondolj már bele fordítva, te gürizel hogy 3 embert eltarts egy fizetésből és akkor a férjed aki egész nap otthon van még fel van háborodva hogy azonnal fozzel, vidd le a kutyát és cserelj pelenkát mert ő nem házi cseled.

máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
32%
De ez a bevétel nem a tiéd értsd már meg!Ha elválsz, akkor ő tudja bizonyítani,hogy az övé a bevétel,hogy abból lett a ház,az autó,stb.Hónapokig folyik a huzavona,majd kapsz egy összeget,és kezdhetsz vakarózni,hogy innentől nincs havi fix,azt honnan teremted meg.Halálnál meg egy fél év is lehet a hagyatéki,addig még a számláit is zárolják,de még a közös számlátokról is csak személyesen,és csak annyit vehetsz le,amit bizonyítani tudsz,hogy neked jár(pl munkabér).Tegyük fel,hogy senki nem akar kirakni a házából,autóból,stb,rezsit pl akkor is kell fizetni.Ha neked nincs bevételed,azt miből fogod megtenni?A villany,gáz,vízszolgáltatót baromira nem érdekli majd a nyűgöd,60 nap után kikapcsol a pitsába.
máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 A kérdező kommentje:

1. Válásnál meg vagyonmegosztás van.


2. Semmit nem írtam arról, mivel szeretnék foglalkozni majd.


3. Háborodj fel máshol, ne te akard megmondani, hogy két felnőtt hogyan élje az életét! Nekünk megfelel, mi boldogok vagyunk, szeretjük egymást. Menj máshová a rosszindulatoddal, tökéletesen tudjuk, hogy itthon mit hogyan osztunk be egymás között. Neked ez ugráltatás, számunkra pedig természetes, hogy ketten vagyunk mindenre.

máj. 13. 13:50
 100/137 Grizesteszta ***** válasza:
75%
Egyertelmuen megmondanam, hogy ne kuldozgessenek allashirdetesekwt, ne keressenek nekem lehetosegeket, mert egyelore nem akarok elhelyezkedni es beszeljunk masrol. Ennyi, mindig ugyan azokkal a szavakkal, de ha "szukseges", akkor tobbszor is megismetelnem, mindaddig, amig ok meg nem unjak.
máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!