Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban rosszul fogadták,...

Családban rosszul fogadták, hogy felmondtam a munkahelyemen? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam, ősz óta dolgoztam az első munkahelyemen.


Az elején még úgy, ahogy tetszett is, de most, a végére teljesen kizsigerelve éreztem magam, rengeteg stressz ért, nem leltem benne örömöt, konkrétan gyomorgörcsöm volt minden vasárnap, hogy hétfőtől újra munka... Fizikai és pszichés tüneteim is lettek, de sokáig ezt titkoltam még a férjem előtt is, mert úgy éreztem, elbuktam azzal, hogy nem bírom, hogy "erre sem vagyok képes". Aztán egyszer elsírtam magam neki, hogy utálok bejárni, egyáltalán nem szeretem és azért is várom, hogy végre babánk legyen, mert akkor tuti, hogy többet be nem teszem oda a lábam. Ő erre azt mondta, hogy ha ez nem tesz boldoggá, akkor ne csináljam, semmilyen munka nem ér annyit, hogy tönkretegyem miatta magam, meg a gyerekvállaláshoz sem jó alap ez, és az anyagi biztonságunk megvan az én bevételem nélkül is, ne csináljam ezt.


Felmondtam, a munkámmal együtt pedig megszűnt az összes tünetem, újra kiegyensúlyozottak a napjaim, igazából mintha kicseréltek volna.

Ezt a családomnak nemrég mondtam, igazából nem bejelentettem, csak szóba jött a régi munkahelyem, erre mondtam, hogy eljöttem, mert nem volt jó. Azóta az van, hogy állásajánlatokat küldözgetnek, a huszonhatodik rokonommal találkoztunk múltkor az utcán és mondja, hogy mesélte neki a nagyim, hogy nem dolgozom és ő is érdeklődött a munkahelyén, van-e felvétel, küldjem el neki az önéletrajzomat majd. Kérdeztem utána a mamámtól, hogy ez mi, honnan tudja egyáltalán ő, mire mondta, hogy hát ő mesélte neki, mert "ne lógjak sokáig a levegőben, ha már külföldre menni nem akarok". Mert az ő első ötlete az volt, hogy semmi baj, úgyis kezdődik a szezon mindenhol, menjek ki Ausztriába pincérnőnek... :D Mikor pedig mondtam, hogy férjem van, gyereket tervezünk, akkor nem értette, hogy mi a gond.


Anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, nem az van, hogy most én a családomtól várnám a segítséget, bárhogyan is. Mióta tudják, ez a téma állandóan, hogy hová kéne jelentkezzek, menjek külföldre, mit kéne tanuljak. Közben a mi terveink pedig teljesen mások...

Ma is náluk ebédeltünk, újra fel lett ez hozva, mondtam, hogy nem szeretnék erről beszélni, ez kettőnkre tartozik. Nem értették meg, eljöttünk inkább, utána pedig anyám engem hívogatott, hogy miért viselkedtem így, és mennyire megbántottam a nagyszüleimet is.



máj. 12. 17:15
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
84%

Én anno nyáron átvettem a diplomát, ősszel átköltöztünk az ország másik felébe, ott vállaltunk munkát mindkettőnk családjától távol, 3 hónap múlva babát vártunk. Nagyon örültünk, viszont szerettünk volna a családunkhoz közelebb élni, ezért újra költöztünk 3 hónap múlva, pocakkal viszont már nem kezdtem dolgozni, így GYES-en voltam a babámmal. A férjem jól keresett, nem volt ezzel probléma. De megfogadtam, hogy soha többet így. Most épp GYED-en vagyok a tesóval - eltelt 10 év - , egész más így. Van munkám, ahol visszavárnak, ahol már voltam valaki (bank), és ez nagyon jó érzés.

Amúgy nekem is van több ilyen ismerősöm, ahol férj a fő kereső, asszony csak valami vállalkozással bohóckodik mellette, egyiknél a férj ezer éve csalja a lányt, a másiknál a vállalkozás minuszban van, de legalább csinál valamit a lány addig is... Leköti magát... Szerintem nem jó ennyire alárendelődni egy férfinak. Pláne gyerekek mellől még nehezebb lesz érvényesülni aztán.

máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező hiába vered magad, még nincs gyereked. Szóval ne gyere ezzel...ja bocs 1 hete késik😀

Ha a mi proli valaszaink nem tetszenek kérjél tanácsot valami luxifeleség fórumon azt kész.

máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/137 A kérdező kommentje:

Nem kell ehhez luxifeleség fórum, elég egy kulturáltabb kör.

Érkeztek normális válaszok is, azokat köszönöm, de a többség csak személyeskedni próbált.


Viszont megnyugtatok mindenkit, úgy néz ki, sikeres volt a babaprojekt, legalábbis a reggeli 5 db teszt szerint. Szóval, a szent gyakori népe így már képes elfogadni az itthonlétemet? :)

(nem komoly kérdés, ne írjatok újra litániákat)

máj. 14. 18:51
 134/137 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


CSak mondom, ez is az ő kérdése volt, de kivágták :D

máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
75%

Basszus kérdező, iszonyatosan gáz a stílusod.

Csodálom, hogy a férjed elvisel.

Felteszem egy kérdést, de valójában csak felvàgni akarsz.

Mert mindenkit kiosztasz, de közben tök ellentétes dolgokat mondasz, két egymást követő kérdésben.

Szerintem vagy nagyon hülye vagy, vagy nagyon kamu ez az egész.

Mindenesetre az tény, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, a modorossàgod meg mehetne a modorosblogra (ha még létezik, ott volt valami hasonló jellegű csajról néhány sztori amin mindig jót röhögtem).

Csak azt a szegény gyereket sajnálom, aki majd a családotokba születik...

máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
75%

Most olvastam el a belinkelt kérdést, tényleg hencegés ezerrel és modorosblog :)

Azt hittem ilyen hülye nők nem léteznek a világon de ezek szerint mégis :)

máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, mondani bármit lehet, de karácsonyra kiskutyát kaptam tőle és az első pár hét brutális volt... Ő mégis gond nélkül kelt hozzá akár 20 percenként is, esőben, sötétben, hidegben is kivitte pisilni, oltások után jobban aggódott, hogy minden rendben legyen, mint én."

Már bocs, de ebből tényleg az jön le, hogy ő gondoskodott róla, és nem te.

máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!