Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban rosszul fogadták,...

Családban rosszul fogadták, hogy felmondtam a munkahelyemen? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly diplomáztam, ősz óta dolgoztam az első munkahelyemen.


Az elején még úgy, ahogy tetszett is, de most, a végére teljesen kizsigerelve éreztem magam, rengeteg stressz ért, nem leltem benne örömöt, konkrétan gyomorgörcsöm volt minden vasárnap, hogy hétfőtől újra munka... Fizikai és pszichés tüneteim is lettek, de sokáig ezt titkoltam még a férjem előtt is, mert úgy éreztem, elbuktam azzal, hogy nem bírom, hogy "erre sem vagyok képes". Aztán egyszer elsírtam magam neki, hogy utálok bejárni, egyáltalán nem szeretem és azért is várom, hogy végre babánk legyen, mert akkor tuti, hogy többet be nem teszem oda a lábam. Ő erre azt mondta, hogy ha ez nem tesz boldoggá, akkor ne csináljam, semmilyen munka nem ér annyit, hogy tönkretegyem miatta magam, meg a gyerekvállaláshoz sem jó alap ez, és az anyagi biztonságunk megvan az én bevételem nélkül is, ne csináljam ezt.


Felmondtam, a munkámmal együtt pedig megszűnt az összes tünetem, újra kiegyensúlyozottak a napjaim, igazából mintha kicseréltek volna.

Ezt a családomnak nemrég mondtam, igazából nem bejelentettem, csak szóba jött a régi munkahelyem, erre mondtam, hogy eljöttem, mert nem volt jó. Azóta az van, hogy állásajánlatokat küldözgetnek, a huszonhatodik rokonommal találkoztunk múltkor az utcán és mondja, hogy mesélte neki a nagyim, hogy nem dolgozom és ő is érdeklődött a munkahelyén, van-e felvétel, küldjem el neki az önéletrajzomat majd. Kérdeztem utána a mamámtól, hogy ez mi, honnan tudja egyáltalán ő, mire mondta, hogy hát ő mesélte neki, mert "ne lógjak sokáig a levegőben, ha már külföldre menni nem akarok". Mert az ő első ötlete az volt, hogy semmi baj, úgyis kezdődik a szezon mindenhol, menjek ki Ausztriába pincérnőnek... :D Mikor pedig mondtam, hogy férjem van, gyereket tervezünk, akkor nem értette, hogy mi a gond.


Anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, nem az van, hogy most én a családomtól várnám a segítséget, bárhogyan is. Mióta tudják, ez a téma állandóan, hogy hová kéne jelentkezzek, menjek külföldre, mit kéne tanuljak. Közben a mi terveink pedig teljesen mások...

Ma is náluk ebédeltünk, újra fel lett ez hozva, mondtam, hogy nem szeretnék erről beszélni, ez kettőnkre tartozik. Nem értették meg, eljöttünk inkább, utána pedig anyám engem hívogatott, hogy miért viselkedtem így, és mennyire megbántottam a nagyszüleimet is.



máj. 12. 17:15
 81/137 anonim ***** válasza:
85%

Vagyonközösség - nagyszerű, de abba belegondoltál, mit csinálsz, hogyha a férjed elhagy vagy rosszabb esetben meghal?


Mert onnantól kezdve ott maradsz egyedül, szinte nulla munkaviszonnyal, csupasz sggel.


Ne a mostot nézd, hanem gondolkodjál már egy picit előre is. MOST minden szép és jó, remek, de bármikor beüthet a szar.


Nekem egyik nap még volt munkám - és jól fizető munkám egy cégnél mint externál -, másnap közölték, egy vagyok abból a húsz emberből, akit elbocsátanak.

Na, ennyit erről.


Persze, tudjuk, nektek - azaz a pasinak tökéletes az anyagi helyzete, te épp csak fügssz tőle, mint a franc és nincs B terved sem.


Bocs, én sem örülnék, hogyha a gyerekem egy másik embertől függne.

máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
85%

28-as, az én előző kapcsolatom sem úgy indult, hogy az exem majd megerőszakol, aztán mégis...


És vergődhetsz nyugodtan, a férjeddel is történhet bármi, és bármikor rád unhat, nincs garancia semmire.

Hogy MOST szeret, az pont annyit jelent. Lehet, hogy 3-4 éven belül már egy másik csajba zúg bele.


Ez van, neked nincs élettapasztalatod, csak egy magad által kreált rózsaszín burokban élsz, fogalmad nincs a világról - és ti szoktatok akkorát koppanni, mint a franc.

máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, ha elválnánk, vagy meghalna, akkor sem maradnék sehol "csupasz fenékkel", de nyilván ezt itt nem fogom részletezni, hogy még 59 kommentet írjatok arról, nekem biiiiztos csak a pénze kell.
máj. 13. 10:17
 84/137 anonim ***** válasza:
100%

A csaladod felelos gondolkodast probalja neked megtanitani. A tervezest, az elorelatast.


Most a ferjed eltart, de barmi tortenhet es akkor nullarol kell kezdened. akkor nem valogathatsz a munkahelyek kozott, hanem el kell vallalni barmit, amit kapsz, hiszem egy munkatapasztalat nelkuli palyakezdo leszel. Raadasul akkor mar az esetleges diplomad sem fog semmit erni, hiszen 10-15 evig semmire sem hasznaltad.


A csaladodra kellenne hallgatnod, nekik van eszuk

máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 Micimacko67 ***** válasza:
96%
Kérdező, csak halkan merem már megkérdezni...Fizet a remek férjed utánad bármiféle TB járulékot? Van-e már annyi munkaviszonyod, hogy bármiféle családtámogatási ellátásra legyél jogosult? S azt miből veszed, hogy pikk-pakk terhes leszel? Sokan (sajnos) hosszú évekig próbálkoznak és még sem jön össze...Ha te is így járnál, akkor hosszú évekig otthon leszel és csendben tervezgeted a beindítandó vállalkozásodat? Van erre "B" terved?
máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 A kérdező kommentje:

Kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdésemtől, úgyhogy már mindegy.

"Papíron" a cégénél dolgozom.

2 hónapja próbálkozunk, előtte voltam teljes kivizsgáláson is, szedek terhesvitamint és múlt hét óta késik, de tesztelni még nem mertem.


Remélem, ez kielégítő válasz volt! :)

máj. 13. 10:43
 87/137 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy ha itt ilyen nagy a szád, mindenre van válaszod, miért nem vagy ilyen azzal a csaladodban, aki szól valami olyat, ami neked nem tetszik?
máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 A kérdező kommentje:
Olvasd el jobban a kérdésemet akkor.
máj. 13. 10:48
 89/137 anonim ***** válasza:
89%
Ismerek hasonló családját ahol superman férj van. Ezeken a helyeken előbb utóbb jön a valamit valamiért. A tenyéren hordott feleségek úgymond elnézőbbek a békesség fenntartása céljából: pl amíg hazajön a férj a hancúrból és nem lesz szerelmes másba addig nincs megcsalás
máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
100%
Igen 89,ez pontosan így van.
máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!