Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek el a benzinkölts...

Hogy kérnétek el a benzinköltséget a helyemben? Elkérnétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kaptam egy autót anyukáméktól most tavasszal.


Mióta itt van nálam, az unokatestvérem hetente talál ki valamit, menjek érte, menjek el ezért-azért, vigyem el hozzá, menjünk el kirándulni.


Múltkor is kitalálta, hogy egynapos túrára menjünk el vidékre, a benzinköltség 30 ezer volt.

Úgy voltam vele, hogy jó, majd az ebédet fizeti, de ott simán közölte a pincérrel, hogy külön fizetünk. Ez a másik, hogy tőlem minden pénzt elkér, múltkor jött hozzám, mondta, hogy még beugrik a Mekibe, én kérek valamit? Kértem két sajtburgert, simán elkérte az árát.


Kapok külön pénzt a tankolásra, nem a zsebpénzemből megy, de nem úgy kapom, hogy akkor furikázzak más miatt állandóan, járjam meg egy héten 3x az Ikeát, meg menjünk le hétvégén a Balatonhoz... Nem akarom megbántani se, illetlen sem akarok lenni, de múlt héten pl. többet volt használva az autóm miatta, mint miattam.



máj. 13. 14:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

30ezer benzinre? te jó ég.

Én ennyit tankolok 1 hónap alatt, és minden nap kocsival járok dolgozni....


-Te józsika, elmegyünk a balcsira?


-persze, 5ezer Ft.... vagy

-Persze, de tankolni kell, bemész majd fizetni? vagy

-persze, de nem lopom az üzemanyagot, mennyivel szállsz be?


Nincs az az isten, hogy én bárkit a 2 szép szeméért furikázzak...

máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy a benzint ő fizeti! Fogadjunk erre felháborodottan fog lesni, mit aki nem érti, hogy mégis mi van. Pedig a benzin kifizetése önmagában semmi, nézd meg, hogy a taxik mennyit számolnak fel!


Viheted, ha ő állja a benzint (nem fogja), viszont ha mondjuk 6-ot fogyaszt az autód, nyugodtan számolhatsz 8 literes fogyasztással.


Ekkora pancsert, mint te, kérdező....

máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Nem én szoktam ajánlkozni neki, általában ír/hív, hogy ráérek-e, mikor érnék rá. Alapból viszonylag gyakran találkozunk, jóban vagyunk, szóval azt hiszem, találkozni akar, vagy valami progit. Mondom, mikor lenne jó, vagy hogy épp most is ráérek, erre sorolja, hová kéne menni, vagy mit vigyek már el hozzá.


(igen, általában konfliktuskerülő vagyok, eddigi életem során nem kellett sok mindenbe beleálljak)

máj. 13. 15:18
 14/51 A kérdező kommentje:
A 30 ezer azért 30, mert a drágábbik üzemanyagot szoktam tankolni, meg sokat is fogyaszt a kocsi, szóval ezek is dobnak rajta. De tény, hogy használom is rendesen.
máj. 13. 15:19
 15/51 anonim ***** válasza:
97%

" De tény, hogy használom is rendesen."


Itt nem csak a kocsit használják! :)

máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb, amikor indultok az általa szervezett kirándulásra, a benzintyúknál kezdjetek. Megmutatod, hogy hányas kútfőt kell bediktálnia a pénztárnál. Amíg fizet, addig lemosod az ablakokat. Ha nem tetszik neki, legyen nálad valamelyik taxitársaság telefonszáma. Esetleg egy buszjegy. De mehet haza gyalog is.
máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

"igen, általában konfliktuskerülő vagyok, eddigi életem során nem kellett sok mindenbe beleálljak"


Akkor itt a remek alkalom egy kis gyakorlásra.

máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos, akiknek nincs autójuk, elvárják a másiktól, hogy hurcolássza őket meg a cuccaikat. Meg sem fordul a fejükben, hogy ez nem ingyen van. Nekem a sok év autózás alatt egyetlen ember akarta mindenáron kifizetni a benzint. Az illető nálam sokkal szegényebb volt, természetesen nem fogadtam el. Az összes többi teljesen természetesnek vette.
máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
8%

"Múltkor is kitalálta, hogy egynapos túrára menjünk el vidékre, a benzinköltség 30 ezer volt."


Ezt nem hiszem el.

Nekem múltkor egy 420 km-es (2x210 km) munka miatti kiszállás került 17e Ft-ba. És ez volt oda-vissza 6 óra autózás. Ha a kirándulás nemcsak az oda-vissza autózásból állt, akkor el nem hiszem, hogy ennyi pénzt el tudtatok pöfögni üzemanyagra.

máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy leesett-e már, de nagyon kihasznál téged. Ha nem vetsz véget ennek, akkor most az unokatesód, később egy haverod, aztán vadidegenek használnak ki majd ki téged, szépen fokozatosan.

Meg kell neki mondani, hogy nem ingyen megy az autó, és hogy te el tudnád másra is költeni azt a pénzt, amit arra fordítasz, hogy őt furikázd.

Vagy menjetek legközelebb tömegközlekedéssel, ennél még az is olcsóbb.

máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!