Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek el a benzinkölts...

Hogy kérnétek el a benzinköltséget a helyemben? Elkérnétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kaptam egy autót anyukáméktól most tavasszal.


Mióta itt van nálam, az unokatestvérem hetente talál ki valamit, menjek érte, menjek el ezért-azért, vigyem el hozzá, menjünk el kirándulni.


Múltkor is kitalálta, hogy egynapos túrára menjünk el vidékre, a benzinköltség 30 ezer volt.

Úgy voltam vele, hogy jó, majd az ebédet fizeti, de ott simán közölte a pincérrel, hogy külön fizetünk. Ez a másik, hogy tőlem minden pénzt elkér, múltkor jött hozzám, mondta, hogy még beugrik a Mekibe, én kérek valamit? Kértem két sajtburgert, simán elkérte az árát.


Kapok külön pénzt a tankolásra, nem a zsebpénzemből megy, de nem úgy kapom, hogy akkor furikázzak más miatt állandóan, járjam meg egy héten 3x az Ikeát, meg menjünk le hétvégén a Balatonhoz... Nem akarom megbántani se, illetlen sem akarok lenni, de múlt héten pl. többet volt használva az autóm miatta, mint miattam.



máj. 13. 14:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy amúgy bármiféle érv kellene ehhez. :D

Nem a te pénztárcádból szedtem ki rá a pénzt, ahogyan tankolni sem neked kell.

máj. 13. 23:58
 42/51 anonim ***** válasza:
88%
Uncsitesóddal miért nem tudsz ilyen agresszív kismalac lenni? Vagy csak a monitor mögött megy?...😅
máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az, de miért kellene idegeneknek elfogadható érveket felhozni a saját életemmel, döntéseimmel kapcsolatban?
máj. 14. 07:36
 44/51 Rakott karfiol ***** válasza:
100%

Talán azért, amiért a saját életeddel, döntéseiddel kapcsolatban idegeneket kérdezel.

Vagy nem?

máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
97%

Drága kérdező, kihagy a memóriád?

Ha jó emlékszem úgy kezdődött, hogy te panaszkodtál, és kerested a megoldást.

Az unokatestvéreddel szemben nyuszifül vagy, vagy ide jössz síránkozni, aztán amikor választ kapsz, akkor pedig nekiállsz arcozni?

Húúú de korrekt csávó lehetsz!😎

máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Duke81 ***** válasza:
19%
Fél évig közlekedtél máv-al, nem semmi! Van aki egész életében azzal járt. Én 20 éve biciklivel járok be a melóba, télen is, esőben is. Régen meg a 99% gyalog ment szinte mindenhová. Nehogymár sajnáljalak!
máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, ki hogyan, mivel közlekedik.
máj. 14. 09:01
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem bántanám meg, egyszerűen közölném vele, bocs, nem vagyok ingyen sofőr és nem vinném el sehová - főleg nem egynapos túrára WTF???


És nem a benzinktsg miatt, hanem mert IDŐ.

Bocs, nekem fontosabb a saját szabadságom, minthogy állandóan valaki kérésére pattogjak, meg álljak készenlétben másnak, csak azért, mert kaptam egy autót.


Bár én ezért sem fogadtam el anyáméktól kocsit, mert tudtam, hogy onnantól kezdve majd folyton a szívességkérés megy a részükről plusz tuti a fejemhez vágják, hogy "én vettem, kötelességed fuvarozni".

máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Szüleimmel szerencsére ebből nincs konfliktus, hárman vagyunk 3 autóra, nem kell őket hozni-vinni (ekkora távolságból nehéz is lenne mondjuk).
máj. 14. 09:21
 50/51 anonim ***** válasza:
66%

"Uncsitesóddal miért nem tudsz ilyen agresszív kismalac lenni? Vagy csak a monitor mögött megy?...😅"


Ja amúgy bírom az ilyen arcokat. Ha fele annyira lenne agresszív élőben mint virtuálisan, akkor nem lenne semmi gondja.

máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!