Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek el a benzinkölts...

Hogy kérnétek el a benzinköltséget a helyemben? Elkérnétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kaptam egy autót anyukáméktól most tavasszal.


Mióta itt van nálam, az unokatestvérem hetente talál ki valamit, menjek érte, menjek el ezért-azért, vigyem el hozzá, menjünk el kirándulni.


Múltkor is kitalálta, hogy egynapos túrára menjünk el vidékre, a benzinköltség 30 ezer volt.

Úgy voltam vele, hogy jó, majd az ebédet fizeti, de ott simán közölte a pincérrel, hogy külön fizetünk. Ez a másik, hogy tőlem minden pénzt elkér, múltkor jött hozzám, mondta, hogy még beugrik a Mekibe, én kérek valamit? Kértem két sajtburgert, simán elkérte az árát.


Kapok külön pénzt a tankolásra, nem a zsebpénzemből megy, de nem úgy kapom, hogy akkor furikázzak más miatt állandóan, járjam meg egy héten 3x az Ikeát, meg menjünk le hétvégén a Balatonhoz... Nem akarom megbántani se, illetlen sem akarok lenni, de múlt héten pl. többet volt használva az autóm miatta, mint miattam.



máj. 13. 14:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
94%

28.-as, hogy neked milyen zseniális logikád van!


Anyu, apu azért fizet, hogy furikázza az unokatestvért?


Vagy adják a gyereküknek? Csak mert ha igen, az onnantól kezdve az ő pénze,

az ő kiadása...

máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim válasza:
100%
Pedig ott van példa előtted, az uncsitesód. Pontosan úgy kérném tőle a benzinpénzt ahogy ő kéri tőlem a hambik árát.
máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt, hogy nekem csak megszületni volt nehéz. :D


Fél évig jártam vonattal 2 hetente haza, borzalmas volt. A menetidő majdnem kétszer annyi, mint autóval, a komfort, kényelem össze sem hasonlítható.

Januárban két vizsgámat késtem le a szupi MÁV miatt, mert hiába jöttem hamarabbi vonattal, még úgy is késett annyit, hogy ne érjek be az egyetemre. Ha mentem haza, direkt mindig úgy szerveztük, hogy apa a munkával addigra végezzen, mire én az állomásra érek. Elméletben. A gyakorlatban nem egyszer 30-40 perceket várt rám, de olyan is volt, hogy mondta, inkább szálljak le korábbi állomásnál, értem, jön, hamarabb hazaérünk még úgy is.


Ez egy könnyebbség, amivel a szüleim segíteni szerettek volna nekem, ennyi.

máj. 13. 16:41
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

#33, Ez egy könnyebbség, amivel a szüleim segíteni szerettek volna nekem, ennyi.


Helyes. A kulcsszó az, hogy "neked". És nem az unokatesód valagának a furikázására adták.

máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

-Ráérsz? Elmehetnénk ide-oda…

- Ráérek, de sajnos most nincs felesleges pénzem üzemanyagra.

Ha kapcsol, akkor felajánlja, hogy tankol. Ha nem, akkor nem kell elmenni.

máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak kifogásokat keress, hogy miért ne bántsd meg. Vagy ha nem akarod megbántani, akkor ne panaszkodj.
máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
96%

Annyi "okos" válasz adható!

pl.:

-nem érek rá

-nincs benzin az autóban

-csak a vezető ülés van benne mert költöztetek

-most jöttem meg fáradt vagyok

-utálok vezetni

-éppen az ellenkező irányba indultam

-vinni kell a gyereket edzésre

-szerelőnél van az autó

-begörcsölt a bokám

-most ittam egy bögre pálinkát


Ha ez egyik sem, akkor idézd, az Üvegtigrisből Lalit:

"...menj a p.csába... menj a p.csába... menj a p.csába"!😃

máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid neked adják azt a benzinpénzt és nem az unokatesódnak. És nem csak a benzin ára, de az autó karbantartása is sokba kerül, és a javítási költsége is, főleg, ha az unokatesód miatt többet használod. Az a minimum, hogy elkéred a benzin árát, ha őt fuvarozod.
máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkérte a hambi árát egyből megmondtam volna hogy levonjuk a benzin költségből
máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
18%
Most nem kötekedni akarok és egyetértek a válaszolók 90%-ával. De. Azt felhozni érvként, hogy fél éven keresztül 2 hetente nem kocsiba kellett tenned a hátsód (bocs, a vonattól apud már várt...), azért nevetséges. Én éveken keresztül másfél órát utaztam az egyetemre, utána másfelet vissza. Mindezt úgy, hogy egy katalógusos másfél órásra többet utaztam, mint amit bent töltöttem, szóval...
máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!