Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek el a benzinkölts...

Hogy kérnétek el a benzinköltséget a helyemben? Elkérnétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kaptam egy autót anyukáméktól most tavasszal.


Mióta itt van nálam, az unokatestvérem hetente talál ki valamit, menjek érte, menjek el ezért-azért, vigyem el hozzá, menjünk el kirándulni.


Múltkor is kitalálta, hogy egynapos túrára menjünk el vidékre, a benzinköltség 30 ezer volt.

Úgy voltam vele, hogy jó, majd az ebédet fizeti, de ott simán közölte a pincérrel, hogy külön fizetünk. Ez a másik, hogy tőlem minden pénzt elkér, múltkor jött hozzám, mondta, hogy még beugrik a Mekibe, én kérek valamit? Kértem két sajtburgert, simán elkérte az árát.


Kapok külön pénzt a tankolásra, nem a zsebpénzemből megy, de nem úgy kapom, hogy akkor furikázzak más miatt állandóan, járjam meg egy héten 3x az Ikeát, meg menjünk le hétvégén a Balatonhoz... Nem akarom megbántani se, illetlen sem akarok lenni, de múlt héten pl. többet volt használva az autóm miatta, mint miattam.



máj. 13. 14:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
19. válaszoló, hát akkor ne hidd el. Elhiszem, hogy újdonságot mondok, de nem minden autónak ugyanannyi a fogyasztása.
máj. 13. 15:37
 22/51 A kérdező kommentje:

Érzem én is, hogy ez nem jó, leginkább abból, hogy ha csak látom, hogy ír, hív, kedvem sincs felvenni a telefont. Ha meghallom azt, hogy "Figyu már, ráérnél valamikor?", akkor azonnal azon gondolkozom, éppen mit találjak ki, miért nem fogok ráérni.

Szóval érzem én is, hogy ez így nagyon nem jó. :(

máj. 13. 15:38
 23/51 Rakott karfiol ***** válasza:
100%

Nem, kérdező. Nem vagytok jóban.

Amíg ezt nem tudatosítod.magadban, nehéz lesz segíteni. Akik jóban vannak, azok meg tudják ezt beszélni anélkül, hogy tartanának a másik reakciójától.

Mindegy, ha esetleg nem tudod a kapott tanácsokat megfogadni, jelenleg családi és párkapcsolati dinamikát tanulok, írhatsz privátban is.

máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
0%
Tankkal mentetek Nagykanizsáról Miskolcra, és a kirándulás abból állt, hogy körbesétáltátok a parkolót?
máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

"19. válaszoló, hát akkor ne hidd el. Elhiszem, hogy újdonságot mondok, de nem minden autónak ugyanannyi a fogyasztása."


Akkor vegyetek országbérletet, 2 db 38 ezer forint, és annyit utazhatsz a szeretett unokatestvéreddel, amennyit csak akarsz! Még akár azt is felajánlhatod, hogy fizeted az övég. Végül is gondolom ezidáig ennél sokkal többet költöttél rá. Csak kérlek vedd fel azt a telefonbeszélgetést, és oszd meg velünk. A segge is ki lesz nyalva, és tudom mi lesz a válasza, de nagyon kíváncsi vagyok a reakciójára, a kifogásaira :D

máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Ma hát kiraknám a kocsiból, mint macskát sz.rni!


Ha ő nem bajos tőled beszedni a te részed, akkor te se legyél szívbajos!

Sztem két lehetőség van, vagy nem viszed sehova, ha kizárólag miatta mentek, vagy elkéred a benzinpénz felének àràt. (Leszel olyan nagyvonalú, hogy a kocsi amortizációját nem hajtod be rajta. :))


Tudod mennyit fogyaszt a gép, tudod mennyi a benzinár, ha beül az uncstesó, akkor közösen felírjátok a km-et, és számoltok... Ha nem is minden alkalommal, de ha X km összejött, akkor fizet, vagy ő tankol meg neked, ennyi.

máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy konfliktuskerülő vagy, nekem is sok időbe telt mire megtanultam kiállni magamért de hidd el, megérte. Vannak olyan helyzetek az életben amikor igenis határozottan fel kell lépni különben mindig ki fognak használni. És az ilyen emberek mint az unokatesód maguktól sosem fogják észrevenni hogy valami nem oké mert hát családtagok, csak nem sajnálod tőlük ezt a keveset is (miközben ő az 1000 ft-os sajtburger árát is szégyenkezés nélkül visszakéri).
máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
5%

"Kapok külön pénzt a tankolásra, nem a zsebpénzemből megy,..."


Tehát anyu, apu fizeti, nem te. Így nem értem mi a problémád, neked egy fillerbe sem kerül.

máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Ők sem azért fizetnek, hogy másoknak/másokkal rohangáljak.


Az autót azért kaptam, hogy nekem könnyebbek legyenek a mindennapok.

máj. 13. 16:10
 30/51 anonim ***** válasza:
30%
ezért mondom hogy megszületni volt csak nehéz de ezeknek 9 mindegy mert 30 év múlva is itt fog tartani :D a szint ugyanez lesz
máj. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!