Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "gáz", hogy nem...

Szerintetek "gáz", hogy nem akarok karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élek, szüleim elváltak, én főiskolás vagyok. Kitaláltam, hogy ne legyen karácsonyi ajándékozás, mert már elegem van abból, hogy az összes pénzem ajándékokra megy el. Anyukám nem szereti a kézzel készült ajándékokat,tehát ez sem jöhet szóba. Ráadásul aznap van a névnapja (Éva), arra is külön kell vennem valamit. Nővéremnek is kéne (ő már külön él), illetve apukámnak. Anyukám meg már most megsértődött, képzelem mi lesz akkor...
2010. okt. 30. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
jaj ne is mondd, detto ez a helyzet. annyira utálom, hogy személytelen vackokat ajándékozunk egymásnak, mindenkinek akkor van névnapja, szülinapja, nem tudom mije, és az összes megtakarított pénzem elmegy ezekre a bolti semmiségekre, ráadásul tudom, hogy ők is így vannak ezzel, és ennek ellenére vérig sértődnek, mikor mondom, hogy ne legyen ajándékozás, csak vacsora, együtt töltött idő, meg puszi. és nem értenek egyet. bólogatnak, de semmi eredménye. elfelejtik. :( 23L
2010. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem lenne gáz, a nem sértődés lenne a vége. Nekem is tele van a... az ajándékozással. Már mindenkinek megvan mindene. Meg az egész decemberem azzal megy el, hogy ajándékok után rohangálok.
2010. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Sokat hallom másfelől is, hogy már nem szokás az ajándékozás karácsonykor. Lényeg, hogy a család együtt legyen. Szóval szerintem ha a többieknek is tetszik az ötlet, nyugodtan. Bár ez fura kifogás, hogy az összes pénzed erre megy el. Lehet mindenkinek kis ajándékot is venni.
2010. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nővérem mondta azt, hogy ne számítsunk tőlük semmire, mert eléggé el vannak adósodva. Azért nekem szoktak venni valamit. Én meg egy kis apróságot mindenkinek veszek, és hát a nővérem babája a családban a picike. Ezért ő is mindig kap vmit!

Szerintem is hülyeség, erre költeni a pénzt.Most karácsonyra én sem kérek semmit, mert elég az is, hogy együtt vagyunk.

13/L

2010. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És ha esetleg pl. saját készítésű bonbonnal lepnéd meg őket? Az szívből is jön, nem is drága, finom is, nem is haszontalan vacak :=).

Nálunk sincs évek óta ajándékozás, igaz, nálunk az abszolút legatyásodás volt az eredeti ok (abban az évben örültünk, hogy a fűtést kifizettük, nemhogy bármilyen ajándékot vegyünk), aztán beleszoktunk és rájöttünk, hogy így is lehet teljes a Karácsony.

2010. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Anyukám elég anyagias...És neki nem lehet 1000Ft-os "vackot" venni. Meg ilyenek, hogy tusfürdő stb. Ez még kb. rosszabb is lenne, mintha nem adnék semmit. Meg tény, hogy nagyon személytelen ilyesmi.

Nővéremmel talán meg tudom beszélni, hogy egymásnak ne vegyünk semmit.

Viszont idén apámnak szeretnék egy komolyabb ajándékot venni, mindig rajta kellett eddig spórolnom, meg rengeteg mindenben segített, támogatott, most nem is áll jól anyagilag, úgyhogy inkább rá költenék többet.


Amúgy meg tényleg erre szokott elmenni a spórolt pénzem. Nem dolgozok, így is magamnak fizetem a kaját, a ruhákat, mindenféle szükségletemet.

2010. okt. 30. 13:09
 7/12 A kérdező kommentje:
'az ilyesmi'
2010. okt. 30. 13:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi ötleteket!
2010. okt. 30. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, sajnos erre nincs mit mondani :/

az én anyám is ilyen anyagias, 20000 alatt nem hogy nem örül az ajándéknak, egyenesen hozzád vágja. tavaly nem volt pénzem karácsonykor, kitaláltam hogy sütök mindenkinek kis sütit, és szép kis ajándékos dobozokat gyártok mellé. elmondtam a nővéremnek az ötletet, másnap anyám hozzámvágott 5000ftot, hogy ne legyek már ilyen f@sz, hogy nem veszek semmit... 20/L

2010. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de az milyen dolog, hogy nem akarsz karácsonyi ajándékozást, viszont apádnak vennél valamit? Vagy mindenkinek, vagy senkinek.
2010. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!