Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van akivel lemondtátok a...

Van akivel lemondtátok a karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés

mi a családtagokkal lemondtuk a karácsonyt mivel,mi 2 en vagyunk ők meg 8 an. és a 8 ból ők csak 2 en vesznek ajándékot, nekünk meg 8 nak kellene mikor nem is kapunk 8tól. a másik dolog, volt hogy mipl 6 ezerért vettünk fejenként ők meg csak 2 ért, mi 2 en vagyunk tehár 4 ezret költöttek ránk ,mi meg 48 ezret. na ezért...... és keresztanyámék és gyerekeikről beszélek. szóval lemondtuk.


és csak szülőknek veszünk és egymásnak és a babánknak.


2009. dec. 15. 00:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi is megbeszéltük a szűk családi körben, hogy idén nem lesz ajándékozás csak vacsora.
2009. dec. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nálun az sem lessz,csak ha eljönnek akkor van üdítő meg sütemények. ennyi. szüleimel tartom a kapcsolatot,azoknak veszünk férjemnek veszek és a babánknak, de senki másnak még anyósoméknak sem mert mindig valami olyan ajándékot ad nekem ami neki már meg volt.. pl könyv,mikor tudja utálok olvasni.
2009. dec. 15. 01:09
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Olvasni utálsz de számolni azt tudsz.

Éljen a szeretet ünnepe,igaz?

2009. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
én mindenkivel lemondtam, már második éve
2009. dec. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Csak a gyerekeim és a szüleim lesznek megajándékozva, és 1 -2 jóbarát. Anyósomék nem, évek óta nem veszünk egymásnak semmit, sőt az idén még a gyerekeim sem kaptak tőlük Mikulásra semmit.
2009. dec. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Hát, elég visszatetsző, ahogy itt patikamérlegen méricskéled a dolgokat... Mennyiért adtatok,mennyiért kaptatok... Ti megtehetitek, hogy 50 ezer Ft-ért vegyetek ajándékot, ők meg esetleg nem. Tényleg ez a lényeg? Hogy nem kaptatok toronyórát lánccal?

A jól értem-sejtem, akkor akiknél lemondtátok az ajándékozást, ott gyerekek is vannak, akik ugye nem viszonozzák nektek az ajándékot, így nincs egálban a darabszám...


Tudod, jó mélyen magadba kéne nézni, és kapjál sürgősen észbe, mert ha a gyereked is így fogod nevelni... Szegény kicsit nagyon elronthatod!!! Felszínes és önző család lesztek!

2009. dec. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
A barátom családjában meg lett beszélve, hogy csak a 2 kisgyerek kap ajándékot a többieknek nem vesznek egymásnak semmit.A barátom is csak tőlem fog kapni valami apróságot.Amúgy ha nagyon az ajándék lenne a fontos akkor már nem is éri meg,mert akkor elveszti a varázsát, jelképesen meg teljesen mindegy, hogy mit kapsz, még ha olyat is amit utálsz.A szándék a lényeg,nem az ajándék.Manapság már annak is örülni kell ha összegyűlik a család 1 része és jól eldumálgattok.Teljesen mindegy, hogy van-e kaja vagy nincs.Manapság szegények az emberek és nem tudnak azt venni ami hasznos legyen, szóval ne foglalkozz vele, örülj azoknak akik még veled vannak és szeretnek.Ilyenkor legalább van 1 kis idő egymásra.
2009. dec. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Már meg ne haragudj, de elég visszatetsző számomra ez a számolgatás...ha megtehetitek, és szívből jön az ajándék, akkor nem mindegy, h ők mennyit adnak?! De gondolom, ez is valami kényszer ajándékozás, a külvilágnak szóló felvágás. Nálunk pl se az én testvéremék, se a férjem testvéréék nem engedhetik meg maguknak, hogy sok pénzért vegyenek ajándékot. Mi egy kicsivel jobban állunk náluk, és sajnos soha nem tudom megállni, hogy ha meglátok vmit és eszembe jut róla valamelyikük, ne vegyem meg(perszer ésszerű határok mentén és azért sajnos, mert mindig félek, hogy rosszul esik nekik, hogy ők csak kevesebbért tudtak, tudom, hogy elég önérzetesek). Imádok örömet okozni, kényszer ajándékozni meg nem szoktam. Nálunk a keresztanyámmal azon megy a vita évek óta, h na jó, idén már tényleg nem veszünk egymásnak semmit, de egyikünk sem tartja be :) hacsak vmi apróságot, de akkor is meg szeretném ajándékozni - idén pl 8 kiírt dvd filmet kap+a nagybátyám gépi lottót. Szóval kb összesen egy ezresbe kerül, de tudom, hogy örülni fog a mérgelődés mellett :) Egyébként meg ki mondta, hogy fejenként költsetek 6.000 Ft-ot? Ez vmi kényszeres megfelelni akarás? Nem úgy kell ajándékozni, h na, 6000-ért mindenki kap vmit, hanem úgy, h 6000 a max. összeg, amit fejenként rá tudok szánni egy emberre, megyek és felkutatom azokat a dolgokat aminek a legjobban örülnének és ennyiből kijön. Ha 3000-ért találok, akkor nem veszek még 3000-ért vmi hülyeséget, csak hogy elmondhassam, h én mennyit szántam ajándékra...jobb is ha nem ajándékozod meg őket...
2009. dec. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
A barátom és én megbeszéltük, hogy egy saját kezűleg készített ajándék, és egy bolti, mert mindenképpen meg szeretném neki venni azt a pulcsit, amiért már egy jó ideje epekedik. Én a saját kezűnek jobban örülök, mint bármilyen vásároltnak, vásárolni én is tudok, viszont a s.k. ajándékban érzem a szeretetet, és nekem a karácsony már erről szól, amióta benőtt a fejem lágya. Viszont neked, kedves kérdező, még nem igazán, milyen bunkó dolog ez, hogy így méred az ajándékot?? De hát igazad van, mekkora egy suttyó a keresztanyád gyereke, hogy nem vesz neked ajándékot! Még jó, hogy az én rokonaim nem ilyenek...
2009. dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
csak a párom és a kisebbik tesóm kap ajándékot Tőlem. illetve talán még én valamit apától,meg anyósoméknak valami apróság és az egyik nagyimnak, mert ő a szívére venné. mi már közös megyegyezésel évek óta nem ajándékozunk, mindenki helyeselte. tesóm azért kap, mert még kicsi, párom azért, mert elő igazi közös karácsony, én meg azért kapok apától, mert nagyon tirkán találkozunk és ő azét szokott. de én is utálom, hogy a karácsony az ajándékokról és szerintem sem fair egy csomó embernek ajándékot venni. nekem se lenne rá pénzem. abból inkább megveszem magamnak,ami kell. nálunk a karácsony nem erről szól, hanem mindenki vállal egy estét, mikor vacsorát főz és összegyűlünk mindannyian. ez a 3-4 este sokkal többet ér, mint olyan ajándékok, amik talán nem is kellnek vagy nem tetszenek.
2009. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!