Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék anyum ellen?

Mit tehetnék anyum ellen?

Figyelt kérdés

8 hónapja h. apa egy másik nőhöz ment és itt hagyott minket.Azóta anyám mindenért velem veszekszik.Semmilyen ünnepre nem engedte h. apa bejöjjön sőt még az ajándékai se tetszettek neki.Megértem ha haragszik rá de nem rajtam kéne kitöltenie haragját.Tegnap apa szólt h. hoz kiskutyát erre most velem veszekszik anyám h. együtt találtuk ki apuval meg minek egy olyan kutya(am boxer lenne) meg 3 kutyát nem fog ő eltartani. azt is megszablya mikor mehetek ki a városba a párommal a barátainkhoz(amikor ő délutános) de most nem lehet akkor mennem mikor neki jó mert már levan beszélve h. hamarabb megyünk meg mindenkinek cska akkor jó.Azért akarok menni ennyire el mert alig lehetek kint a barátaimmal mert vagy ő nem enged vagy meg a környezetünk(olyan a környék...)

Tudom 16 évesen még rá kell hallgatni ugymond de ez már sok h. semmit sem enged nekem.Nincs rám panasz se iskolában se sehol máshol.Nyáron dolgozok azt a pénzt költöm el amit megkerestem akkor nem az övét.


2009. jan. 6. 09:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok helyesírási hibákért de nagyon siettem.
2009. jan. 6. 09:44
 2/13 anonim válasza:
47%
Anyukád ellen semmit ne tegyél,gondolj bele mennyire fájhat neki,hogy egy nő miatt elhagyták.most bosszúból nem enged téged vele kapcsolatot tartani,és rajtad vezeti le a mérgét.beszélj vele,mond el neki,hogy szereted,megérted,de ne téged bántson mert ők nem jöttek ki,és neked szükséged van apára is.ha szépen mondod neki,nem haraggal,biztos megért.esténként meg főzz neki citromfű teát,attól megnyugszik.de ne áruld el miért ilyet főzöl,mond hogy szépíti az arcot.
2009. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ismeri a citromfű tea hatását.Sokszor használtuk már.Én már megprobáltam mindenhogy:szépen rendesen itthon szinte mindent megteszek amit lehet.De nem...neki akkor sem. Én őt megértem tényleg...de abba nem gondol bele h. nem csak őt hagyták el hanem engem is...Nem csak neki volt sz*r a karácsony hanem nekem is....itthon azt kell mutatnom h. nem hat meg holott mihelyst kiérek a páromhoz egész délután csak sirnák mert itthon ha kimutatom abból baj van.
2009. jan. 6. 10:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha egyszer otthon "kiborulnál" és lekiabálnád, hogy neked is ugyanolyan rossz a helyzet, és ne terád fújjon, mert nem te hagytad ott, lehet, hogy kizökenne az önsajnálatból, és ebből a sértett állapotból.
2009. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Anyukád biztosan jót akar neked,még ha ez nem is úgy tűnik.Persze ennyiből nem lehet felmérni a helyzeteteket,de biztosan lehet némi gond,ha ide írtál.Mindenképp jó lenne,ha megpróbálnátok megbeszélni a problémáitokat,nem tudom anyukád mennyire hallgatná meg hogy neked mi a rossz.Próbáld te is megérteni anyukádat,valószínűleg félt téged.Ha semmiképp nem megy,és nagyobb a gond,külső segítségre is szükség lehet.Nem tudom az ország melyik területén lakhatsz,de érdemes keresni kortárs segítő csoportokat,vagy egyéb más külső segítséget,ami szimpatikusnak tűnik.
2009. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem anyukád nagyon-nagyon nehéz helyzetben van most, és Te vagy az egyetlen támasza, az egyetlen, akire számíthat... Tudom, hogy 16 évesen fiatal vagy még, de most Te vagy az, akinek felnőttként kell viselkednie, ha nem akarod, hogy szegény anyukád teljesen összeroppanjon. Gondolj bele, hogy milyen érzés lehet, ha valakit kb. 20 év házasság után dobnak egy fiatalabbért... és egyedül marad, és fogalma sincs, mi lesz, hogy lesz + ha apád előtte is csalta, akkor megalázva érzi magát, stb... És most azért nem enged a barátaiddal találkozni, mert fél, hogy Téged is elveszít, és akkor teljesen egyedül marad. Tudom, hogy ez józan ésszel nézve irreális, de lelki mélyponton másképp gondolkodik az ember, másképp éli meg a dolgokat, mint egy kiegyensúlyozott ember.


Beszélgess vele sokat, mondd meg neki, hogy Neked nyugodtan elmondhatja, ami bántja, mert szereted őt, és szeretnél segíteni neki ebben a nehéz időszakban. Mutasd ki neki a szereteted sokkal jobban, mint korábban, vigyél neki valami kisebb ajándékot, segíts neki sokat,és beszélgess vele nagyon sokat. Mondd el neki, hogy Neked fontosak a barátaid, de ő sokkal fontosabb, vagy valami hasonló. Esetleg ha nem ismeri annyira a barátaidat, mutasd be őket neki, hívd el őket magadhoz, hogy anyukád lássa, nem zárod ki őt az életedből. Ha ezt megteszed, szinte valószínű, hogy nem fog tiltani tőlük.


A kutya - meg ha nem szóltál neki róla előtte - tényleg szarul eshetett neki. Gondolom nem azért, mert nem tud 3 kutyát eltartani (ezt csak mondja), hanem mert úgy érzi, hogy apád ezzel a kutyával akar Téged magához édesgetni, de a gond (a kutya eltartása) már az ő nyakába szakad. Hiszen a házasságukkal is kb. ez lehetett, anyukád dolgozott, gyereket nevelt, háztartást vezetett, apád meg egy másik nővel hetyegett... (ha nem így volt, elnézést). Amúgy sincs jó lelkiállapotban, és a kutya miatt még idegesebb lett... Nekem nincs még gyerekem, meg el se váltam, de én is tökre így reagálnék a helyében... Azt meg sztem ne erőltesd hogy apádat odaengedje, ahhoz még túl frissek a sebei, kegyetlenség lenne vele szemben... ne feledd, anyukádnak ez az elhagyás iszonyat nagy megaláztatás lehetett, ráadásul negyven-valahány évesen egyedül maradt... Talán majd idővel (2-3 év) megbékél, de ez sem biztos... Az viszont biztos, hogy minél jobban erőlteted, ő annál jobban tiltakozni fog... hiszen apádnak ott van a nője, de ő, ha Téged is elveszít, teljesen egyedül marad.


Esetleg olvasgass a neten arról, hogy válás/megcsalás után milyen lelkiállapotba kerülnek az anyukád korabeli nők, és hogy hogy lehet segíteni rajtuk (mert a jelek alapján anyukád segítségre szorul, és ezt a segítséget kizárólag Te tudod megadni neki).


Remélem segítettem... Az anyukád lelki gondozásába befektetett energia pedig idővel sokszorosan meg fog térülni, meglátod.


28/l

2009. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Anyum nem dolgozott míg velem volt otthon kb 3 éve dolgozik viszonylag folyamatosan addig apa melózott meg mellékmunkát vállalt stb. A kutyát én akartam már régóta és anya is tudott róla h.. szeretnék egyet de most hirtelen vmilyen oknál fogva nem jut eszébe neki:S
2009. jan. 6. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Azt tudom mondani, mint a fentebb válaszolók. Anyukád most borzasztó nehéz helyzetben van, és neked kellene most felnőttként viselkedned!

Csodálkozol, hogy anyukád nyíltan ellenséges apukáddal, aki sok-sok év után elhagyta őt egy másik nőért? Képzeld magad anyukád helyzetébe! Lehet, te sem viselkednél másképp... Amikor elárul az, akiben bíztál, akire az egész életedet feltetted, lehet, te sem tudnál vele továbbra is kedves maradni. Sőt!

A kutya-kérdés: te tudod egyáltalán, hogy mennyit eszik egy kutya havonta? Ha nem, akkor elárulom: egy nagyobb termetű kutya, pl. egy boxer minimum havi 10 000 forintot megeszik, és akkor csak a száraz kutyatápot vettem, húst még nem is kapott! Írtad, hogy már van két kutyátok, és miután anyukád egyedül tart el téged és a két kutyát, úgy látja, hogy egy harmadikra már nem futja. Lenne egy kérdésem: te elmennél folyamatosan (év közben is) dolgozni 16 évesen, hogy legyen mit enni adni a kutyádnak? Ha igen, nincs gond. Ha viszont elvárod, hogy ő tartsa el a kutyát, akkor jogos az aggodalma.

Abban, hogy anyukád megszabja, mikor mehetsz el, és mikor nem, csak támogatni tudom. Egy jó szülő határokat szab, nem engedi csellengeni a gyerekét, legalábbis szerintem.

Hidd el, 16 évesen nekem is hasonló gondolataim voltak. A világot úgy fogtam fel, hogy mindenki ellenem van, mindenki csak rosszat akar nekem, különösen anyám, aki (jól figyelj most) 18 éves koromig egyáltalán nem engedett el sehova bulizni, nem lehetett barátom, (amint megneszelte, hogy valaki van a láthatáron, minden követ megmozgatott, hogy elszakítson minket), nem volt zsebpénzem, és hasonlók. Akkor ez nagyon igazságtalannak tűnt (néha még most is), de azóta rájöttem, hogy csak féltett, és jót akart nekem. Okult a saját hibájából (ő 17 évesen szült engem, mert gőze nem volt a fogamzásgátlásról), és tudta, hogy a zsebpénzemet hülyeségekre költöttem volna (és tényleg így lett volna). Ha azonban konkrét dologra kértem pénzt, általában kaptam.

Nos, szóval szerintem próbáld egy kicsit beleképzelni magad anyukád helyébe, és utána sírj a kutya meg a szabályok miatt!

2009. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm az összes választ de sztem vmit én is rosszul irtam meg félreértettetek: nem azon vagyok kiakadva h. nem engedi a kutyát(holott nyár óta könyörgök egy kutyáért) hanem azon h. egyből rágalmaz h. apával megbeszéltem...közben meg csak tegnap este mondta apa h. ha kell akkor hozhat

2. 7 éves korom óta van kutyánk...legidősebb most 13 éves!Szóval nagyon jól tudom mennyibe kerül egy kutya fenntartása és minden ami kell neki

Tényleg köszönöm a válaszokat egyébként

2009. jan. 6. 11:27
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem nem csellengenék.Szilveszterkor fél óránként küldtem magamról sms-t h. tudja jól vagyok ismeri minden barátomat és nagyon jó véleményről van róluk sőt a szüleit is ismeri a páromnak is meg a többi barátaimnak.Mindent tud arról h. hová megyek egészen addig h. mikor mit iszok eszek vagy csinálok.Szó sincs arról h. rossz társaságban vagyok.Csak engem az zavar főleg h. mások előtt mindig azt mondja: menj le nyugodtan(ennek persze én egyből megörülök) aztán: ki ne találjam h. elmegyek mikor ő nappalos.

Megértem természetesen h. nagyon rossz neki h. apa elhagyta de akkor se engem nevezzen már minden hülyének meg ti nem tudjátok h. ő itthon miket hozzám vág.Meg mikor kiborul engem pofoz fel semmi ok nélkül. Ezen is nekem kellene elgondolkodni ?:S Mind1

Köszönöm a válaszokat

2009. jan. 6. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!