Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom ilyet mondott anyukámn...

Anyósom ilyet mondott anyukámnak: Ha ilyen lányom lenne, Tiszának hajtanám! Ti mit szólnátok egy ilyen kegyetlen kijelentéshez?

Figyelt kérdés

Rettentően elkeserített, hogy összesen 300 km-t utaztam ma a babámmal csak azért, hogy anyósomék láthassák az unokájukat, de fontosabb volt a kinti konyhában kávézgatni a szomszédjukkal, mint velünk tölteni az időt. Benn kukultunk a szobában a babámmal, sötét volt és hideg, egy órán át ránk se néztek!!! A babám becsömörlött unalmában, mert a szobában se rádió, se tv, se semmi, egy ágy meg egy szekrény, falon semmi, amit vittem játékokat, rá se nézett szegény, olyan magányosan álldogált, le se akart ülni a hideg parkettára, hát jóhogy!

És mikor bejöttek nagy kegyesen, leosztottam őket, hogy vendégeik vannak, talán velünk kellene foglalkozni. Mert nem azért utaztunk, hogy a falat nézzük.

Anyuék hoztak haza, nekik mondta ezt anyósom, mert hogy milyen bunkó vagyok, (faképnél hagytam őket, fogtam a babám, és bementem szüleim elé a városba, ők kirándultak, míg mi vendégeskedtünk, férjem meg virágot árult a temetőnél). Szóval most férjem még ott van, és gondolom most őt is oltják, nem ez az első balhé, anyósom egy falusi öregasszony, én egy pesti lány vagyok. Ő falusi felfogás, 6 osztály, én városi főiskolás végzettség. Kicsit elborul az agyam, hogy a szobát nem fűtik fel, ahova a babával megyek, és ránk se hederítenek. Hogy mondhat ilyet, hogy elzavarna, ha ilyen gyereke lenne??? Egy gonosz vén boszorka az anyósom! szomorú vagyok.


2010. okt. 30. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Kár dicsekedni a diplomáddal,és a pesti voltoddal. Nem kellene lenézned a falusiakat. Te voltál a bunkó,nem az anyósod. Ha vendégei voltak,amikor odaértél ,nem küldhette őket haza,még akkor sem,ha a szomszéd volt a vendég. Nem kellett volna a hideg,sötét szobában ülnöd a picivel,hanem kimenni a megeg konyhába. Igaz,akkor nem játszhattad volna a pesti naccságát.

Ha nincs központi fűtés a házban,akkor a kedvedért miért fűtöttek volna be? Egy hideg szoba soká melegszik fel. Nem biztos,hogy sok a felesleges pénzük.

Én nem falun lakom,de fűtési szezonban a jó ismerősök és a család a meleg előszobában és konyhában vannak. Senki nem kérte eddig,hogy a látogatás idejére feleslegesen fűtsem fel a szobát.

2010. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

1. Inkább mentél volna te is ki a konyhába, nem lett volna semmi bajod, és nem lettél volna egyedül.

2. Egy BABÁNAK nem kell se rádió, se tv - ez legfeljebb neked hiányzik, de akkor meg elég buta vagy, ha ane´lkül nem tudsz meglenni.

3. MINDEN szobában van villany, nem kell sötétben ülni.

4. Ha kisgyerekkel megyek bárhová is, mindig viszek egy átszóplédet, amit bárhol le tudok tenni és azon tud játszani.

5. A fütés pénzbe kerül, nem hiszem, hogy egy házban annyira hideg ilyenkor egy szoba, hogy fáznod kelljen benne - és egy gyereknek is bövel elég a 20 fok.

6. Tökéletesen igaza van anyósodnak, ha hozzßám jönne valaki, aki ennyire idétlen és szemtelen, azt többé nem engedném be a házamba.

2010. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Bunkó volt a szomszéddal együtt.


Vidéki vagyok.

2010. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
A bunkóság nem a 6 osztályon, vagy a falusi mivolton múlik. Attól valaki még nem lesz okosabb, hogy Budapesten él, illetve főiskolai végzettséggel rendelkezik. A szeretet, a tisztelet nem hely és végzettségfüggő.
2010. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi "büszkeség" meg szerintem nem árt.

300 kilométer, apró unoka - valóban az az érzet, hogy le se sza.rtak benneteket.

Szomorúságra semmi okod, elég csak annyit belátni: más hülyesége miatt nem szabad megengedni magadnak azt, hogy neked fájjon a fejed. Neked rendben megy tovább az életed, ha valakinek meg baja van, akkor az az ő baja, és nem a tiéd.

Lehet a kedves nagyinak is utazni 300 km-t, lehet szintén várni arra, hogy egy traccsparti után a kedves menye hajlandó vele is foglalkozni.

Egy dolog nem értek veled egyet: a mai öregek nem olyan időkben és nem oda járhattak iskolákba, ahova mi és ma. Sokan a családi szokásokra és a templomban hallottakra alapozták az élethez való hozzáállásukat, ami nem feltétlen "kevés" egy mai civilizált (sok esetben agymosott, rohanó életet élő) emberéhez képest. Egy példa: a szeretet egyetemes - egyetemi végzettség nélkül is.

Amit javaslok: törekedjetek a kompromisszumra, kommunikáljatok - de nem mindenáron. Adjatok magatokból de ne mindent. Ne engedjétek, hogy a rossz folyamatok (nem emberek! folyamatok) kerekedjenek felül.

2010. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

"És mikor bejöttek nagy kegyesen, leosztottam őket, hogy vendégeik vannak, talán velünk kellene foglalkozni. Mert nem azért utaztunk, hogy a falat nézzük."


itt szerintem mindenki félreértette,bár lehet hogy én..de az anyuka és a babája voltak a vendégek és nem a szomszédok.Azért mondta azt hogy leosztotta őket mert hát ugye leutaztak hozzájuk,és az anyós nem velük(vendégekkel) foglalkozott hanem mással/másokkal.

2010. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen és hasonló anyósokról jut eszembe a következő vicc:

Egy anya meséli:

-Az én lányom nagyon jó férjet talált magának, a kávét is az ágyába viszi a lányomnak! De a fiam nagyon rossz feleséget talált magának! Az a büdös k..va elvárja, hogy a kávét is az ágyába vigye neki a fiam...

2010. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem leosztani kellett volna, hanem szépen közölni, hogy talán itt lenne az idő az unokával is foglalkozni.Akkor még ő érezte volna magát kellemetlenül...

Valahol megértelek, de ez a pesti főiskolás végzettséggel való "dicsekvés"nagyon zavar.

Látod, látod, ennek ellenére nem tudsz viselkedni.

2010. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Semmi okod nincs szomorúnak lenned, nem te voltál a bunkó, sőt, úgy látom anyósod szájából lóg a kapanyél. A szomszéddal naponta pletyizhetnek, de titeket nem lát mindennap, és úgy illett volna, ha az unokával foglalkozik.

De én ezek után biztos nem nyitnám rá még az ajtót sem, sőt, le se sz...nám. Főleg azok után, hogy anyámnak ócsárol.Neki kellene szégyenkezni.

2010. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

A kérdezőnek van igaza, 1000 szer. Ez a bunkó anyós bosszúja. Én még egyszer nem mennék a közelébe sem.

És abba is igaza van a kérdezőnek, hogy másként kell bánni az unokámmal, és a menyemmel, mint a szomszéddal..

2010. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!