Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom ilyet mondott anyukámn...

Anyósom ilyet mondott anyukámnak: Ha ilyen lányom lenne, Tiszának hajtanám! Ti mit szólnátok egy ilyen kegyetlen kijelentéshez?

Figyelt kérdés

Rettentően elkeserített, hogy összesen 300 km-t utaztam ma a babámmal csak azért, hogy anyósomék láthassák az unokájukat, de fontosabb volt a kinti konyhában kávézgatni a szomszédjukkal, mint velünk tölteni az időt. Benn kukultunk a szobában a babámmal, sötét volt és hideg, egy órán át ránk se néztek!!! A babám becsömörlött unalmában, mert a szobában se rádió, se tv, se semmi, egy ágy meg egy szekrény, falon semmi, amit vittem játékokat, rá se nézett szegény, olyan magányosan álldogált, le se akart ülni a hideg parkettára, hát jóhogy!

És mikor bejöttek nagy kegyesen, leosztottam őket, hogy vendégeik vannak, talán velünk kellene foglalkozni. Mert nem azért utaztunk, hogy a falat nézzük.

Anyuék hoztak haza, nekik mondta ezt anyósom, mert hogy milyen bunkó vagyok, (faképnél hagytam őket, fogtam a babám, és bementem szüleim elé a városba, ők kirándultak, míg mi vendégeskedtünk, férjem meg virágot árult a temetőnél). Szóval most férjem még ott van, és gondolom most őt is oltják, nem ez az első balhé, anyósom egy falusi öregasszony, én egy pesti lány vagyok. Ő falusi felfogás, 6 osztály, én városi főiskolás végzettség. Kicsit elborul az agyam, hogy a szobát nem fűtik fel, ahova a babával megyek, és ránk se hederítenek. Hogy mondhat ilyet, hogy elzavarna, ha ilyen gyereke lenne??? Egy gonosz vén boszorka az anyósom! szomorú vagyok.


2010. okt. 30. 20:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

NINCS MELEG KONYHA!!! 2 szoba van, a konyha az udvaron 6 méterrel odébb!!! A fűtőtest sem volt felrakva a szobában! És a szomszéddal naponta találkoznak, hát nem értitek? Minden egyes nap, puszi barátok!

És sírtam a sötét szobában, hogy ezért jöttünk???

Nem a dipimmel feszítek, hanem csak azt próbáltam sugallani, hogy nekem fontos lenne az összkomfortból jöttnek, hogy legalább akkor legyenek készségesek, ha az unokájuk jön!

De nem. És igenis nekem van igazam, mert eszméletlen, hogy a gyereküket ilyen kompfort nélküli házban nevelték, s azóta se tudnak valamit csinálni, legalább mikor jövünk tegyék fel a konvektort, nem volt kedve előbányászni a sufniból!!! Ilyen nincs!!! Tavaly még fenn volt! Most egy hatalmas lyuk tátongott a szoba falán!!!

Szóval anyósék azért hibásak, mert vidékiek, és eszükbe sincs gondolkodni! Ezért írtam hogy falusi felfogás. Nekem vannak igényeim, bocsánat.

2010. okt. 31. 08:26
 12/19 anonim ***** válasza:

Sztem a kérdező nem azért írta le,hogy neki és az anyósának milyen végzettsége van,mert lenézi..Hanem,pont,hogy az anyósának szúrja a szemét,meg,hogy ő pesti..

És,a kérdezőnek van igaza..Mások,nem is értem miért oltották le.-.-'

Amúgy,most gondoljatok bele,de tényleg: a szomszéddal bármikor tudtok beszélni..Aki meg messze lakik,és még kisgyerekkel is utazik,azzal nem.Szal,teljesen megértem a kérdezőt.

Neked van igazad!És ne foglalkozz az anyósoddal..Sajnos vannak ilyen emberek,egyszerűen nem kell vele foglalkozni..Remélhetőleg idővel javul a helyzet.

2010. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát az éremnek is több oldala van. Nyilván nem volt helyes anyósodék viselkedése de mégis, hogy jössz te ahhoz, hogy a saját házukban kioszd őket?! Egymás tisztelete a minimum és anyósodék felé akkor is illik tiszteletet mutatni ha ők nem éppen megfelelően viselkednek. Meg lehet őket udvariasan is kérni, hogy fűtsenek be egy kicsit mert fázik a baba, nem az a megoldás, hogy kiosztod őket utána.


Egyébként pedig - noha én magam is egyetemet végeztem - azt kell mondanom, hogy a kultúrált viselkedést nem tanítják a felsőoktatásban. Azonkívül arra nem gondoltál, hogy a férjednek ez milyen érzés lesz? Anyósod akkor is az anyja marad, ha te a fejed tetejére állsz is. Egy gyereknek mindig az anyja az etalon és még ha felismeri is a hibáit, akkor sem fog egyetérteni azzal, amit csináltál.


Egyébként nekem is van anyósom, iskolázottabb is vagyok nála, de soha nem jutna eszembe ilyen stílust megengedni magamnak vele szemben.

2010. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A leosztás drasztikusan hangzik, egyszerűen csak elmondtam nekik, hogy ha vendégeket hív az ember, és én több napos készülődés után úgy döntök, hogy belevágunk egy ilyen útba, akkor az a minimum, hogy ők kitesznek magukért, hogy jövünk! Az mondták, befűtöttek, és nagyon várnak!

Na akkor ez milyen tisztelet? Kölcsönösnek kellene lennie, én azt hiszem. A babámnak hazáig folyt az orra, én pedig berekedtem!

Én kulturált vagyok! Egy tisztességes, normális, barátságos anyuka. Jó viszonyt ápolok a rokonsággal, anyósommal sem szokott zűr lenni. Egyszerűen csak nem gondolkodtak, de nekem ez iszonyatosan rosszul esett. Pláne, amit anyunak mondott! Hogy jön ő ilyenhez???

Irigyelhetné, hogy ilyen gondos menye van, mint én! Én mindent megadok a gyermekemnek, szeretetet, gondoskodást, és ő ilyet mer mondani. A férjem még nem ért haza, hogy megbeszéljük, remélem mellettem áll. Ő is azt hitte, hogy velünk lesznek. Ha ott lett volna, biztosan szól nekik. De én nem hagyhattam magára a gyermekemet a szobában, hogy kiszóljak, jó lenne egy kis társaság nekünk is. A konyhájuk pedig akkora mint egy kisebb fürdőszoba, 2 szék, és ennyi, oda nem mehetek a babámmal.

Szóval többet nem megyünk. Nyáron ott töltöttünk egy hetet, nem volt gond szerencsére, de belátom, hülyeség volt elindulni ilyen hidegben. De nekik akartam jót. Havonta jönnek hozzánk, 3 óra bájcsevegésre, a babát levegőnek nézik, mert nem jönnek be a szobába, akkor le kéne venni a cipőt, azt meg nem akarják. Ennyit róluk. Elmegyünk, és rá se néznek. Szegény gyerek meg sírt, mikor végre előkerültek. Jó hogy elindultam a babámmal. És logikus, hogy elmondtam, mi bánt. Az meg az ő hibája, hogy nem tetszik neki hogy "pesti nagyságának" nem tetszik, hogy a gyereke megfagy börtönbe zárva. Tényleg úgy éreztük magunkat, mint egy kivert kutya, bezárva egy sötét lyukba! :(( senkinek nem kívánom, hogy ki legyen szolgáltatva másoknak.

A fürdőszoba is az udvar másik felén van (hogy lehet így építkezni), szóval még etetnem is a szobában kellett, wc-re meg el sem jutottam!


Az fáj, hogy ilyet mert mondani anyós. Nem én voltam a hibás, nem nekem voltak nagyságos gondjaim, hanem a babámnak! Őt tartottam szem előtt, nem én voltam igazán rosszul. Nem mert játszani, nem mert leülni, mászni, csak állt keservesen az ágy szélénél, és nyűglődött. Semmi nem tetszett neki.

Amint elindultunk, megnyugodott, végigsírtam a buszozást a város felé, szánakozva néztek az emberek (most is elpityeredtem), és babám amint meglátta a szüleimet, kitörő örömmel ugrott a nyakukba, mint egy menekült! És hazáig be nem állt a szája, csak mondta, mondta, karattyolt, megnyugodott, hogy végre zenét hall, és beszélgetést. Nekünk nem ilyen sivárak a napjaink, nem egy lyukban élünk, nem ehhez vagyunk szokva, hiányoztak neki a nagyszülei, és mégsem vették a fáradtságot, hogy kicsit foglalkozzanak vele.

Hát mindegy, jöhet nekem mindenki a tisztelettel, ez emberkínzás volt! És a végzettséget valóban csak a különbség kedvéért írtam, hogy valóban szúrja a szemét, hogy más életviszonyok közt élünk. Más világban nőttünk fel. És a babámat is más szellemben nevelem, neki nem 8 általánosa lesz. És a férjem is azt szeretné.

Köszönöm az együtt érző válaszokat, ezekre volt szükségem.

2010. okt. 31. 12:27
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb nem kell odamenni. Örülj neki, hogy 300 km-re lakik tőled. Sz.rd le a primitív vén nyanyát. Nem értem, minek foglalkozol egy ilyen selejttel.
2010. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22.20 folyt.: amúgy szerintem röhögj rajta, mert szánalmas. Te vagy a nyerő, mert te vagy a fiatal. Mindig a fiatal győz, mert tovább él, több ideje van, nagyobbak a lehetőségei. Ez a természet törvénye, mindig így volt, mindig így lesz, és anyósod ezzel akar szembe menni, ami teljesen értelmetlen és csak magával szúr ki. Ő fog egyedül maradni öregkorában, nem te. A jó módszer erre: a lesz.arás. Én mindig úgy voltam, hogy ha valaki azt akarja, hogy normális legyek vele, akkor ő is legyen normális velem. Egy köcsög emberrel sem fogok amúgy leállni veszekedni, csak onnantól fogva levegő lesz számomra, akit max. kiröhögök - ami a köcsögöket általában eléggé fel szokta idegesíteni :D
2010. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1. válaszoló személyében megszólalt a kisebbségi komplexusos paraszt :DD


Amúgy én is vidéki vagyok, de az ilyen felháborodott, a nagy semmire büszke tájhősökön mindig röhögni szoktam.

2010. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Férjem mikor hazaért, úgy érezte, mintha két felől lőnének rá, gondolom anyósék máshogy tálalták az egészet, megbeszéltük, és annyiban hagytuk az egészet, anyós le van sz.va, ahogy írtátok is.

Igen, nekünk itthon minden rendben, ez a lényeg, az ő primitív életvitele pedig nem befolyásolja a miénket.

Örülök, hogy messze laknak, így nem gondolkodom a következő találkozáson, talán csak jövőre lesz. Mert ők havonta, 2 havonta jönnek, pár óra elég belőlünk akkor is. Hát most már én sem fogom szorgalmazni a találkozást. Nem fognak kihasználni. Aztán hátba szúrni.


Bocs a sok szövegért, nagyon kivoltam, de hála az égnek nem kell vele együtt élnem, a fia meg nem ilyen ősember típus, szóval túl teszem magam rajta. De megbocsátani nem tudom mikor fogok. Majd...

2010. nov. 2. 06:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Ennyi.:)

Szerintem ne rágódj ezen..:) Sajnos,télleg vannak ilyen anyósok..Ez van,Sprite.

Tényleg örülj,hogy messze lakik.:D:D

2010. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!