Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz? Tanuljak tovább?...

Mit szólsz? Tanuljak tovább? Veszek össze a szüleimmel? Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Nekem egy átlagos gimiben olyan 3,6-os átlagom van. Nem szeretek tanulni. Egyszerűen nem is tudom, hogy tudnék törit, magyart tanulni mert annyira nem érdekel. Túl sok a lecke, túl sok a magolni való úgyhogy gyakorlatilag telibesz*rom. Matekból vagyok négyes. Ha gyakorlok ötös. Ezért mondják a szüleim, hogy tanuljak tovább. Merthogy aki jó matekból az "okos, egyetemre való". De én mondom, hogy ez édeskevés.

Én dolgozni szeretnék érettségi után. Teljes munkaidőben, elegendő pénzt akarok szükségleteimre amik őszintén szólva elég nagyok. Szeretem elkényeztetni magam.


2010. okt. 31. 13:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
51%
helyzet hasonló, én elmentem okj-ra. média szakra, úgyh ha el tudok helyezkedni, jól fogok keresni. nagyjából már most értek a dologhoz... és nem kell semmit tanulnom :) a hiányzásokat meg elég lazán veszik, simán tudok melózni mellette
2010. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Egy érettségivel nem fogod túlságosan elkényeztetni magad, és az elég nagy szükségleteidet se fogod kielégíteni. Örülhetsz majd ha egy gyárban a minimálbérért kapsz majd munkát. Az érettségivel meg ki lehet törölni a valagunkat, mert elmondhatjuk, hogy a mai világban már nem sokat ér.. Szerintem tanulj tovább!
2010. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen embereken annyira jól tükröződik a Kádári ámokfutás, a pokorni-magyar-hilleri oktatási miniszterség, hogy az valami félelmetes. :)


Ha a szüleid tudják finanszírozni, akkor tanulj tovább, nem hiszem el, hogy nincs egy olyan szak az országban, ami ne érdekelne és ne fizetne később jobban, mint bármi, amit most szeretnél elkezdeni. Itt nyilván nem a jogász/orvos dologra gondolok, mert ahhoz már késő. :)

Ha matekból jó vagy, akkor próbáld kicsit megszeretni, esetleg vagy nem tudom, de ha matekból tényleg jó vagy és főiskolán is szeretnéd akkor az sokat tud lendíteni az emberen.


Meg aztán, állítólag azért is megéri továbbtanulni, hogy ne maradj hülye. Ezzel most természetesen nem arra célzok, hogy hülye volnál vagy ilyesmi.

2010. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Oltári lúzerek vagytok. Az előző válaszoló médiaszakkal akar elhelyezkedni? Azzal nem fog, személyes tapasztalat. A kérdező meg egy szál érettségivel milyen állást akar találni, ahol kap annyi fizetést, amiből a "nagy szükségleteit" ki tudja elégíteni? Ideje lenne felébredni.
2010. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Amíg ezt beírtam, jött még két válasz. Amit írtam, az első válaszolóra és a kérdezőre értettem.
2010. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
86%
Ha amint írod pénzt szeretnél a szükségleteidre amik elég nagyok akkor mindenképpen tanulj tovább. Érettségivel csak olyan munkát találsz amivel halálra dolgozod magad egy kis alamizsnáért Itt 60-70 ezerre gondolok amiből örülsz ha a rezsit kinyögöd és a szükségleteidre nem marad semmi
2010. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
59%
TANULJ TOVÁBB!!!
2010. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
42%
keress vmi fősulit, amivel el tudsz később helyezkedni, a szüleid öröme is meg lesz...kell vmi végzettség, különben nem kapsz állást sem...
2010. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem akarsz, akkor ne tanulj tovább. Nehogymár olyan ember "tanulását" fizesse az állam, aki tanulni sem akar. Hagyd meg a helyet olyanoknak, akik tényleg tanulni akarnak.
2010. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
86%
Keress szakmát. érettségi után, nem muszáj itt diploma úgyis a háromnegyede munka nélküli, egy jó szakmával többet érsz.Végre aki nem Egyetemre megy....
2010. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!