Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy a házasság...

Hogy lehet az, hogy a házasságkötés, főleg a gyerek születése után romlik meg egy kapcsolat? Akkor lesz brutális, szemét vagy hűtlen a férj?

Figyelt kérdés

Miért csinálják ezt? Ez egy csapda a pasiknál, hogy becserkésszék a nőt? És utána ők uralkodhassanak rajta?

A naiv nők semmi jelét nem fedezték fel mielőtt szültek volna, vagy amikor csak jártak ezekkel a pasikkal?


2010. okt. 31. 14:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Egy-két dolgot azért nem értek.

1. ha egy nő gyereket szül akkor a gyerekről napi 24 órában gondoskodnia kell és figyelnie az első 3-4 hónapban legalább

2. a terhesség plusszkilókkal jár, és sokszor a nő nem tudja kire tukmálni a gyereket hogy pl. elmenjen konditerembe

3. sok helyen ahol a pasi ( lusta, önző) semmit sem segít a feleségének még a gyerekkel sem foglalkozik (pl. fürdetés, pelekázás) hanem inkább döglik, tv-zik vagy internetezik...stb, ahelyett, hogy afeleségére figyelne, segítene, vagy a saját gyerekével törődne.

4. Egy szülés után olyan hormonokat indít be a nők szervezetébe, ami nem kívánja aszexet, akár fél évig is. ezt egy férfi miért nem érti meg? Talán mert önző, és nem szereti a társát!

5 amit meg teljesen nem értek: ha a férjet annyira zavarja, hogy a nő csak a gyerekkel foglalkozik, akkor miért nem foglalkoznak KÖZÖSEN a gyerekkel? Ez is egy jó kis közös foglalatosság. Vagy a pasik csak a gyerekeket szeretik megcsnálni? Utána már nem érzik maguknak a többi feladatot?

6. Ha egy ffi azt akarja, hogy a felesége fitt és csinos legyen, akkor segítse a nőt: adjon neki segítséget (pl. saját magát vagy bébiszittert) hogy a feleség elmehessen kondizni, fodrászhoz...stb.


Nekem nincs gyerekem, de nem is igen akarok. Nem is azért írtam, csak mindenki az elhanyagolt férjeket sajnálja, miközben végig a nő strapálja le magát, állandóan a gyerekkel kell foglalkoznia, a teste megváltozik negatív irányba, rosszabb esetben depressziós is lesz a nő. Egyszerűen nem tud mindenkivel foglalkozni.

A férfiaknak kellene ilyenkor sürögniük a gyerek körül és ahol tudnak segíteni egymásnak. És az is fontos, hogy néha tudjanak kettesben lenni, pl. egy étterembe, vagy kirándulni kicsit elruccanni. Otthon ne egymás mellett éljenek, hanem egymással és a gyerekkel!

2010. okt. 31. 16:27
 12/22 A kérdező kommentje:
+bocsi a helyesírási és ragozási hibákért, csak elküldtem gyorsan utána vettem észre hogy nem néztem át:P
2010. okt. 31. 16:29
 13/22 anonim ***** válasza:
22%

Én is úgy gondolom, hogy gyakran a nők a hibásak, persze nem minden esetben. Az egyik válaszolóval egyetértek, miszerint a nők egyetlen szerelme a gyereke lesz, állandóan felveszi, babusgatja minden percben és a férjére, saját magára nem marad ideje, pontosabban nem akar erre időt szakítani. Emellett a nő gyakran elkényelmesedik, elhízik, nem ad úgy magára mint a kapcsolat elején, szexelni nincs kedve.

A másik, hogy annyi nő van, akik elvállalnak még egy 2. gyereket, annak ellenére, hogy a férj már az első gyerek nevelésében sem segített sokat. Utána meg siránkoznak.

2010. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

16:31

A férfi szerelme miét nem a gyerek?

Miért nem foglalkoznak a gyerekkel?

Vannak olyan nők is akiknek odacsinálnak egy csomó gyereket, és lehetséges, hogy a szexet sem a nő akarja...

2010. okt. 31. 16:46
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

A férfinak azért nem a szerelme mert gondolom nem akarta igazán a gyereket.

Annyi olyan kapcsolat van, ahol a nő összejön valakivel és már azonnal gyereket akar, főleg, ha már idősebb nőről van szó és csak ezen jár az esze. Közben meg elfelejti igazán megismerni a férfit. Persze ebben az esetben a férfi nagyon szemét módon viselkedik, de a nő ugyanúgy hibás. Mellesleg a gyerek születése után, csak a gyerek maradhat a "szerelme"? A férje már nem számít?


Amúgy meg nemcsak ilyen van, úgyhogy nem kell általánosítani. Sok férfi igenis tisztességesen neveli a gyerekét, foglalkozik vele és segít a feleségének is. Nem kell mindig a nőket sajnálni, nem csak egy félen múlnak a dolgok.

Gondolom ért valamilyen sérelem ilyen téren és azért gyűlölöd ennyire a férfiakat.

És mindezt nőként mondom, mielőtt még írod, hogy érzéketlen férfi vagyok.

2010. okt. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem mindig a férfi a hibás. A nők annyiban buták, ha ráerőltetik a gyereket a pasira, aki valójában azt nem is akarta. De én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy akkor miért van a pasi a nővel? Kihasználásból vagy mert nincs jobb?

Hallottam már olyat is, hogy a pasi akarta a gyereket nagyon, és később mégis a nő cseszett rá, mert tönkretette a pasas a nő életét, terrorizálta:P

2010. okt. 31. 19:07
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Én azt látom néhány ismerősnél, aki így járt, hogy a férfi túl önző és infantilis volt, nem tudta elfogadni, hogy egy szinttel lejjebb esett a családi ranglétrán. Ezeknél a pároknál az volt a szokás, hogy a nő csinálta az összes házimunkát munka mellett, általában a döntések nem voltak közösek és persze ajnározta az "urát". Mikor a gyerek megszületett, a férfi persze nem tudta elviselni, hogy lerúgták a piedesztálról, és mindenért a nőt hibáztatta. És tényleg a nő a hibás, mert engedett egy egyoldalú kapcsolatot létrehozni.

De! A nők sem mentegethetők, egy nőnek mindig kell lennie legalább pár perce a párjára...amikor hazajön a párom, mindig leteszem elé a meleg ebédet, közösen átbeszéljük a napot. Közösen foglalkozunk a gyerekkel, és van, hogy ő egyedül játszik, és mi csak kettesben dumálunk. Szóval kettőn áll a vásár, de ha valaki már eleve megengedi a párjának, hogy a fejére nőjön, sajnos gyerekvállaláskor szívja meg.

2010. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az is benne van, hogy főleg a huszas éveik végén vagy a harmincas éveikben járó nők úgy érzik, hogy sietniük kell, és 1-2 év járás, vagy még kevesebb után hozzámennek a pasihoz. Általában az első krízis egy kapcsolatban olyan 2-3 év után szokott bekövetkezni, amikor már ismeri az ember annyira a másikat, hogy nem nagyon tud meg új izgalmas dolgokat róla, és a szerelem is egy kicsit megváltozik, már elmaradnak a randik és már nem küzdenek egymásért. Ilyenkor jönnek ki az olyan porblémák, hogyha esetleg a párnak nem is hasonló az érdeklődési köre és nem tudnak miről beszélgetni vagy más szempontból nem illenek össze és jönnek a veszekedések. Sokszor még ez előtt összejön egy gyerek, ami még rontja a dolgot, mert ugye nehéz egy olyan emberrel toleránsnak lenni, aki alapból nem ért meg és nem tudod vele megbeszélni a problémáidat. Más esetben meg sokszor pont ekkor, amikor romlik a kapcsolat házasodnak össze és/vagy vállalnak gyereket, mert azt hiszik, hogy ez majd megerősíti a kapcsolatot, vagy pl a házassággal saját maguknak is be akarják bizonyítani, hogy de ez igenis működik, nincs semmi gond.


Azért nem vettem most itt külön a férfi és a nő problémáit, mert szerintem ez mindkettőjükön múlik.

És a szex kérdéshez meg csak annyit, hogy szerintem a szex az utolsó, ami elromlik, ha már azzal is gondok vannak, akkor nagyon nagy baj van, ezernyi intő jel van azelőtt, mielőtt a férfi (vagy a nő) máshol keresné a boldogságot, vagy csak nem lenne kedve hozzá...

2010. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:38


Jah persze. Sir a gyerek, es mi meg kefelunk tovabb...

Jo hogy odamegy hozza az ember. Ne haragudj, de ki tud ugy szexelni, h a masik szobaban meg a gyerek ordit??? Probaltad mar? Ha igen, gratulalok hozza!!!


A nagyszuleink meg csak maradjanak csondbe, mert ilyen elbaszott generacio, mint a mienk keves van.

2010. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%
A puding próbája az evés, egy gyerek születése sok gondal jár, sok pár összeomlik a hatalmas felelöség alatt. Nem csak a férfiak de ők azok akik megtehetik hogy lelépnek mindent ott hagynak és élnek tovább mintha már nem lenne semmi kötelezetség. Sok nő se tudja kezelni a helyzetet de hát ök nem hagyhatják ott a gyereket így minden dühüket az apára zuditják.
2010. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!