Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A szüleim még amikor 5ödikes voltam elváltak,azóta anyummal élek van egy hugom meg nevelőfater.Anyummal nagyon megszakadt a kapcsolatunk szinte ugyérzem le se szar,persze amire szükséges ad pénzt meg főz kaját:D de ugy beszélgetni meg ilyenek semmit,meg puszit se ad,meg se ölel..énmeg már nembirom idegileg kikészülök,még ugyérzem törődésre lenne szükségem,ugyérzem elvagyok hanyagolva..lelkileg..hugommal meg persze foglalkozik
2011. márc. 16. 15:01
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és amugy 16/L
2011. márc. 16. 15:03
 2/7 anonim ***** válasza:
szioka :) én is igy vagyok..:S igaz nekem nővérem van anyám lehetne (36éves) anyám 55... de velem se törődik nagyon. ad pénzt stb. csak kutyának néz. most is itt ordít. ha gondolod írj privibe :) tudnánk beszélgetni :D deamugy. szard le.. én is ink elmegyek itthonrol... csak itthon le legyek... :/
2011. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jah énis igy vagyok=/ mindig lelépek,inkább a barátaimmal vagyok..
2011. márc. 16. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
most is szivesen mennék...:S csak tanulnom kell...:)
2011. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Apáddal mi van? Rajta van még a térképen?


Anyukáddal pedig beszélj erről emberi hangon, szavakkal, ne várd, hogy kitalálja, ha bajod van! Ez gyorsabb és hatékonyabb módszer. Lehet, hogy Ő örül, hogy nincs gondja veled, van sok egyéb, ezért nem akarja észrevenni, amikor neked valamire szükséged lenne. Ez nem gonoszság részéről, hanem természetes viselkedés. Viszont ha Te odamész hozzá és nem hagyod, hogy lerázzon, biztosan meg fog hallgatni, hiszen az édesanyád. Ha mégsem így lesz, akkor még mindig ráérsz pánikolni, elkeseredni, más megoldást keresni. Elsőre próbáld meg ezt!

2011. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát ez rohadtul nem természetes viselkedés sztem:D
2011. márc. 16. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig de. Természetes. Ez figyelhető meg. Természetesnek nem azt mondjuk, ami szerintünk/elvileg helyes lenne, hanem azt, amit a valóságban megfigyelünk. Pszichológiai tanulmányok sora szól erről. Az egy teljesen más kérdés, hogy te mit szeretnél. Arról is szól egy pár. :D


Aki nem akar valamit látni, mert úgy kényelmes neki, annak beleverheted az orrát, akkor is úgy fog tenni, mintha nem látná. Ez egyszerű mechanizmus, mint ahogyan az is, amikor valamit nem akarunk megtenni, akkor másokat hibáztatunk, és kitalálunk mindenfélét (sokszor több energiát fektetve ebbe, mintha megtennénk azt a valamit).


Tehát ha azt akarod, hogy anyád foglalkozzon veled, nem vársz, míg ő átváltozik a te kívánságaidat teljesítő tündérré (úgy sem fog, van neki saját élete), hanem szépen odamész hozzá, és emberi nyelven tájékoztatod a problémáidról. Ha pedig ezt nem teszed, akkor máris világos, hogy te is csak egy játszmát játszol, hiszen megkaptad a működő megoldást és mégsem akarsz élni vele. Van ilyen, innen viszont nem hibáztathatsz érte másokat. Ha mégis megpróbálod, nagyon hülye helyzetbe kerülsz. :P

2011. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!