Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólunk, hogy mikor mi megismerkedtünk, én egy nagy csalódáson voltam túl, férfit se akartam látni, nem hogy kapcsolatot létesíteni. De ő annyira akart engem, mint még senki soha, és szép lassan megszerettem. Ő akkor még egyetemista volt, idő közben végzett. Én egy 6éves egyetemre járok. Egy idő után, hogy kényelmesebb legyen, mivel távol voltunk egymástól, közösen béreltünk albérletet. Én nem éltem valami fényes körülmények között, volt hogy szószerint hónapokig, csak napi 2-3 zsemlét ettem és kifújt. Gondolkodtam a diákhitelen, de se a párom se én nem láttuk túl kedvezőnek, jött a következő opció, amit én nagyon szerettem volna. Nyaranta külföldön mosogatás, tudtam volna pár hónapra félre tenni, hisz az étkezésből és szinte mindenből annyit faragtam le,amennyit csak tudtam. Ezt a párom nem engedte, én akkor ezt annak tudtam be,hogy nem akarja,hogy még nyáron is gürizzek. Mára már tudom, hogy ez is a beteges féltékenysége miatt volt. Sokat veszekedtünk emiatt, de végül engedtem neki. Így ő több pénzt adott a kajába, a lakbérbe, és néha még 1-2 könyvet is megvett helyettem. Az idő alatt a sok "kicsi" dolog persze rengeteg pénzt elvitt. Én az elején megmondtam neki, hogy visszafizetni nem tudom, inkább ne adjon, így szószerint. Ő nagyon megmakacsolta magát,eleinte hányingerem volt magamtól, hogy segít, de mivel közös jövőt terveztünk, valamint én is sokat segítettem pl. az anyukájának meg neki is,ha nem is pénzzel, így valahogy elült a dolog, és megszokottá vált. Hozzá kell tennem, mindig akart adni "költőpénzt", hogy kicsit kényeztetni is tudjam magam, azt soha 1x se fogadtam el! Csak a létszükségleteknél, illetve mikor már napok óta rágta a fülem, hogy meghív 1 filmre stb. Most viszont folyton a szememre veti, mert én el akarom hagyni, de nem engedi, mert ő annyira betegesen viszonyul hozzám. De én nem tudom mit tehetnék, egyszerűen nem tudom lerázni. Nem hiszem, hogy a pénz miatt, de talán könnyebb lenne neki, ha vissza tudnám fizetni, viszont nem tudom. Ti mit gondoltok? Én már nem tudok vele mit kezdeni, egyszerűen megfulladok tőle. Egyébként valószínűleg,ha egy forintot se költött volna rám, akkor is így viselkedne, azzal a különbséggel, hogy nem a pénzt hozná fel. Mostanra jutottam el arra a szintre, hogy a féltékenykedése, az, hogy mindent megszab, már nem figyelmesség, most tűnt el a lilaköd, hanem elég beteges....Nem tudom,hogy mit tegyek és azt sem, hogy jogos e, hogy mindent követel vissza. Tőlem elviheti ami mozdítható, de a könyveimmel nem hiszem, hogy bármit is tudna kezdeni. Kérlek adjatok valamilyen használható tanácsot!
2011. máj. 19. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Közöld vele, hogy nem akarsz vele lenni, mert megfojt a féltékenységével meg a túlzott bekorlátozással.

2. Ha a pénzzel jön, akkor emlékeztesd, hogy egyrészt te nem akartad egyáltalán elfogadni, csak ö eröltette, másrészt ha valaki ajándékot ad (akár tárgyi akár pénzbeli), azt visszakövetelni nagy bunkóság.

3. Ha nagyon zavar, számold össze, hogy mennyit költött rád, és ha lesz pénzed, majd visszafizeted - de szerintem azért ö is kapott töled valamit, ha mást nem több évet az életedböl, amig róla is gondoskodtál.


Egyébként csak az segit, ha határozott leszel, és nem visszakozol, mert különben soha nem szabadulsz ki ebböl a helyzetböl.

2011. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért mondtad neki, hogy közössen tervezzétek a jövőt, ha Te nem így gondoltad. Ha tudtad, hogy Ő enyire szeret, akkor miért játszottál az érzéseivel? Mert nem volt pénzed? Ez nem ok! Ezt már én is átéltem. Nagyon szerettem valakit, azt hittem, hogy ő is, majd elhagyott. Akkor miért csinált úgy, hogy szeret, mint ahogy Te is....? Na a lényeg, hogy menekülj és ne játsz vele tovább, mert ez neki nagyon fáj. Apénzre meg tuti nincs szüksége, csak szerintem azért mondja, mert úgy gondolja, hogy mivel nem tudod ivsszaadni vele maradsz és ez neki mindennél többet megér. Én tudom, mert én is szerelmes vagyok még mindig belé!!
2011. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, legyen határozott!!
2011. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:00-as: olvasd már el FIGYELMESEN azt, amit a kérdezö irt!!! Ugyanis szó sincs arról, hogy a pénzért lett volna a baatjával, meg arról sem, hogy csak átverésböl mindta, hogy közös jövöt szeretne vele - hanem AZT, hogy idöközben kiderült, hogy nem illenek össze, és nem tud vele élni, mert agyonnyomja a féltékeséggel.

Attól, hogy TÉGED valaki becsapott, ez még nem vontakozik MINDENKIRE!!!!!!

2011. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem azért voltam vele, mert nem volt pénzem, hisz most sincs, még se akarok vele lenni...Na meg ha a pénzre mentem volna, akkor egyrészt elfogadtam volna mindent, másrészt találtam volna gazdagabbat is, hisz őt se vetette fel, csupán nem kellett nélkülöznie, mint nekem. Eddig szerettem, de már elhidegültem, mert egyszerűen nem bírom már elviselni, hogy 3 évesként kezel. Nekem előtte nem volt hosszabb kapcsolatom, nem tudtam, hogy ez nem fog változni,és bevallom az elején nem volt zavaró, hisz ott volt a lila köd.
2011. máj. 19. 13:10
 6/8 A kérdező kommentje:

Határozott vagyok,de egyszerűen nem lehet eltávolítani, folyton jön...

Én pénzt nem adtam neki, de főztem rá, adtam neki önbizalmat, mert időközben kiderült, hogy teljesen a padlón van, csak ugye nem kezdi senki ezzel..és nehéz volt szép lassan felépíteni. Az anyukájának is segítettem, de ezt nem vetettem a szemére, és én se kérem vissza, hogy na most akkor x évig főzzél rám...

2011. máj. 19. 13:17
 7/8 anonim válasza:
Szerintem más megoldás nincsen, szó nélkül lépj le. Majd az idő mindent megold, s egyszer talán tiszta fejjel meg is tudjátok beszélni.
2011. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Papíron én bérlem a lakást,nem léphetek le,és az egyetem miatt nem nagyon ugrálhatok, ettől olcsóbban meg nem találok, úgyhogy muszáj itt maradnom.
2011. máj. 19. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!