Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Bár fél éve vagyunk együtt a párommal, mégis úgy érzem hogy nem ismerem igazán és hogy sosem fogom megismerni. Falat húzott maga köré illetve azt mondja még fiatal ahhoz, hogy megkomolyodjon.(26éves) Volt egy nagy csalódása és nagyon bezárkózott nem akar közel engedni magához és néha azt érzem rajta hogy maga sem tudja mit akar. Azt mondta már kinőtt a szerelemből, már nem akar többet szerelmes lenni, mert annyira elviselhetetlenül rossz amikor vége szakad. És köztünk is biztos, hogy vége szakad mert én jobbat érdemlek nála. De nem akar szakítani velem, mert az élete legnagyobb hibája lenne.

Nem tudom mit tehetnék, én ugy érzem szeretem de kell a megerősítés a részéről. Én vágyom a szerelemre és nem is látom értelmét egy olyan kapcsolatnak ahol nincs érzelem. Vagyis eddig azt gondoltam, hogy van. Ezt mire véljem? Nem tudom garantálni, hogy 10 év mulva is vele leszek de most tudom hogy ő kell és boldog akarok vele lenni, de ha ő nem szerelmes akkor van értelme?


2011. máj. 22. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden elismerés sorstárs! Én már 2 hónap alatt kiborultam ettől, szörnyű látni, hogy akár fél évig is húzzúk-nyúzzák így a kapcsolatot. :S

Bennem már ennyi idő után is kezd kimenni a remény a barátommal kapcsolatban, én még max. 1 hónapot adok a kapcsolatunknak, hátha javul a helyzet, de tovább biztos nem birom, mert csak én készülök ki tőle!


Én úgy gondolom, hogy ülj le a barátoddal, meséld el neki mit érzel és kérd meg, hogy távozzon el az életedbőlm ha nem akar komolyan veled lenni.

Én is sajnálgatom a barátomat a nagy csalódása miatt, de én úgy gondolom, ha igazán fontos lennél a barátodnak, akkor nem mondana ilyeneket.

Szóval szerintem akár mennyire is fájna neked, de tedd próbára, hidd el, ha fél év után nem alakult ki a kapcsolat, akkor ezután se fog!

2011. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hú,hát nagyon furcsa barátod van! Nem lehet, hogy még nem heverte ki az előző csalódását? Talán még mindig benne van, és nem tud igazán mást szeretni.

Ha nem így van,akkor meg csak azt tudom mondani, hogy légy türelmes.Vannak emberek,akik nehezen nyílnak meg. Én 3 évig voltam együtt a barátommal, de úgy érzem, hogy nem ismertem igazán őt soha.(28 éves,és még "nem elég komoly"-őszerinte)

Az, hogy ennyire negatívan áll hozzá a kapcsolatotokhoz, az bizony nem jó. Akkor miért van veled? Ha nincsenek céljai, nem akar szerelmes lenni, akkor miért kezdett veled kapcsolatot? Szerintem próbálj meg vele erről beszélni, elmondani neki őszintén az érzéseidet.

2011. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tul van rajta elmúltak az érzései, ő szakított a csajjal. Csak az érzést nem akarja újra átélni, amit nem is értek mert szerintem így nemhogy egy kapcsolatnak de az életnek sincs értelme. Csak az a baj, hogy nem akarom elengedni én látom bennünk hogy boldogok lehetnénk, hogy jók vagyunk együtt csak ha ő ezt nem érzi akkor semmi értelme. Illetve, hogy tőlem akar családot, hogy velem letudná élni az életét eddig ezt mondogatta mostmeg hogy még nem szerelmes, de nem akar szakítani. Nem lehet hogy tudja, hogy szerencséje van velem és tudja hogy nem kellene elengednie, de a szívével nem érzi? Lehet, hogy csak kihasznál?
2011. máj. 22. 23:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Megértelek,ez nem olyan egyszerű,ráadásul még bonyolultabb,ha ő az igazi.Nálunk is ez volt,a férjemnek volt egy előző kapcsolata,ahol kihasználták,becsapták,dehát ő volt a buta,hogy ezt hagyta.Most meg itt vagyok én neki,tényleg tiszták a szándékaim és állandóan velem cécózik,meg óvatos,még a munkahelyére sem enged be,mert erről is voltak rossz emlékei.Én meg sokszor szakítottam vele,hogy na jó ezt hagyjuk,mert én nem ezt érdemlem,de ő mindig utánam jött,nemhagyott békén.A mai napig együtt vagyunk és hát tűrök,néha elképedek magamon,hogy bírom.Te is nagyon nagyon gondold át,ha szereted vele maradsz és kénytelen vagy elfogadni,ahogy én.
2011. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!