Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyósommal nem akarok tovább együtt élni.

Igazából soha nem szerettem volna ide költözni,de itt kaptam munkát.

Minnél hamarabb külön akarok menni a párommal a szüleitől,egyszerűen nem bírom elviselni,hogy anyós butának néz,mindenbe beleszól.A páromat 5 évesként kezeli,nem bírom már.

Veszekedni nem szoktunk,csak van h célozgat,és hát persze nekem egyből leesik,h ez már megint nekem szól.Soha nem kérne meg semmire,hogy gyere már segíts ebben meg abban,vagy ha nagy ritkán is,akkor azt is nyávogva,mintha amúgy nem segítenék neki.

Este beszéltünk a párommal a külön életet,a kiadásokat.Én jelenleg nem keresek túl sokat 4 órában,de ő tovább folytatná a gazdálkodást itthon,és az apja fizetné minden hónapban,meg természetesen mindennek ami van a páromnak belőle a fele jár.

Csak gondolom majd,ha az apósjelölt már nem akar gazdálkodni,és a fiaira bízza ezeket.

Magamba folytom a dühöt,a haragot amit érzek anyósjelölt iránt,és eltörik egyszer csak a mécses,bemegyek a szobába és sírok.

Nem merem neki megmondani amit gondolok,nem vagyok nagyszájú,csendes lány vagyok,ilyennek is ismertek meg.Sosem bántottam,és ő engem pedig igen,sőtt régebben meg még többet.5 éve vagyok a párommal együtt,és folyton irányítanak minket.Fél éve lakom náluk,a szüleimtől 80 km-re ez is rossz nekem,mert ők teljesen más természetű emberek,mint a párom szülei,a szüleim a legjobb fejek számomra a világon.És elkeserít,hogy itt most jelen pillanatban megsavanyodok ezek között az emberek között,nem tudok önmagam lenni.

A párom azt mondja várjunk még a különköltözéssel,fél az anyagiaktól.22/N a Párom 25/F


2011. jún. 25. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mark86


Mondd a párodnak hogy legyen férfi és húzzatok onnan!

2011. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ennyire könnyű lenne a dolog?

Én úgy vélem,hogy azért nem.

2011. jún. 25. 17:57
 3/14 anonim ***** válasza:

mark86


Nem könnyű,de fiatalok vagytok,szeretitek egymást,meg kell oldani..

2011. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha a férjednek az apósod adja a munkát, akkor nagyon függtök tőlük anyagilag. Hát nem könnyű helyzet, de te vagy ott vendég, alkalmazkodni neked kell.Vajon a férjed hogy érezné magát, ha a te szüleidnél élnétek?

Ha nem bánt nyiltan anyósod, akkor ne érzelmeskedj! Megváltoztatni már nem tudod, ha meg veszekednétek is, az lenne a pokol. Valahogy ki kell alakítanotok önálló életet a közös fedél alatt. Legjobb lenne, ha külön kohyhád lenne, mert akkor valóban volna mivel foglalatoskodnod.

2011. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A párom fél,én annyira nem.Támogatnánk egymást,csak nem tudom hogyan vegyem rá.Jövő ilyenkorra már nem szeretnék e között a család között élni.
2011. jún. 25. 18:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Az ő szemükben sose leszel elég jó. Csak az a munka, amit ők végeznek (a gazdálkodás) és mivel közös a vállalkozás, ők úgy gondolják, az életetek is közös, tehát van beleszólásuk a dolgaitokba. Csoda, hogy még nem hányták a szemetekre, hogy ha ők nem lennének, már éhenhaltatok volna. A párod viszont nem tud/akar elszakadni ebből a kötelékből, mert sajnos oda köti a munkája és ha elköltözne, megromlana a szüleivel a viszonya. Téged még jobban utálnának, mint eddig.
2011. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy "jövő ilyenkorra". Ha akar lépni, most is akar, ha nem, akkor jövőre sem. Mégis mi változna addig?
2011. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 18:06-os válaszoló!

Még nem vagyunk házasok,sem jegyesek.

És szerintem ez is közrejátszik,lehet úgy vannak vele anyósjelölték,hogy egy vagyok a lányok közül,bár még csak engem vitt haza bemutatni. Nem hinném,hogy ez csak egy futó kaland lenne,már 5 éve tart.

Igen apósjelöltem adna neki munkát,mert ők gazdálkodásból élnek,családi gazdálkodás.A párom szereti csinálni,és azt kell mondjam jól is megy nekik.

Nem tudunk elmenni együtt a párommal vásárolni,pl:ruhát,vagy amire szükségünk van,mert egyszerűen nincs ideje,meg úgy vannak a szülei,hogy ne költekezzünk.

Elvitt múlt héten vacsorázni,és ahogy rendeltünk csörög a párom telefonja(anyósjelölt).Meddig maradtok?Ne legyetek sokáig,mert tudod reggel kelni kell a jószágot rendezni.Meg a párom bátyja is így tett,hogy reméli nem leszünk olyan sokáig.Na akkor ez milyen?

2011. jún. 25. 18:10
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha a szülök velem így viselkednek?Akkor én milyen legyek?

Bár annyira nem lehetek bunkó,nem is az a típus vagyok.

2011. jún. 25. 18:12
 10/14 anonim ***** válasza:

"A párom fél,én annyira nem.Támogatnánk egymást,csak nem tudom hogyan vegyem rá.Jövő ilyenkorra már nem szeretnék e között a család között élni."


A párod fél azaz nem mer beleugrani egy közös életbe veled, a szülei nélkül? Vagy a szüleitől fél hogy mit fognak szólni? Szólt neki már valaki hogy ideje lenne felnőni és nem gyerek módjára függni tőlük?

2011. jún. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!