Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30-on túl a szülőkkel hogy...

30-on túl a szülőkkel hogy lehet harmonikusan együtt élni? Aki így él, az hogy oldja meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Hogy oszlik meg a rezsi,kaja és a költségek köztetek?

Ki főz? Hogy használjátok , hogy takarítjátok a közösen használt helyiségeket?

Van egyáltalán rajtam kívül olyan, aki ilyen korban még rá van kényszerülve a szülői házra, szülők anyagi segítségére?


2010. nov. 1. 08:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök nehéz..bár én már nem élek együtt,inkább lakáskölcsönbe vágtam bele..de ez is szörnyű mert svájci frankalapú...
2010. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van olyan, de mi miatt lehet ilyen helyzetbe kerülni?Nem kötekedésképpen, csak érdekel.Munkanélküliség, válás?

Szerencsére ezt én hírből sem ismerem, de ha ebben lennék, biztosan a lehető legtöbbet segítenék otthon.Anyagilag is, hiszen +1 fő nem ki kiadás a közüzemi számlákban sem.Viszont minden erőmmel azon lennék, hogy mihamarabb a saját lábamra tudjak állni.

2010. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Én 22 vagyok és idén költözök albérletbe. Én nem bírom.

Amúgy én olyan 2 hetente megcsinálom a heti nagy takarítást, a költségekhez nem tudok hozzájárulni érdemben, de magamnak mindent én veszek. Nagyon jó viszonyban vagyok anyukámmal, szóval annyira nem kínos, de gészségtelennek gondolom.

2010. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
hogy hogy lehet ilyen helyzetbe kerülni?hát nagyon egyszerűen még nem tudott előteremteni annyi pénzt hogy vegyen magának egy lakást..talán úgy...sajnos nem kevés pénz..
2010. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem kötelez a saját lakás.Van albérlet is a világon.Értem én, hogy kidobott pénz, de ha nem jó otthon, akkor lépni kell.
2010. nov. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
*Kötelező
2010. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:56

Azt írod, a költségekhez nem tudsz hozzájárulni érdemben - akkor az albit miből fogod tudni fizetni?

Még nehezebb lesz.

2010. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Válás miatt kényszerültem ara, hogy az önálló életet feladva a szüleimmel lakjam.

Van náluk, egy tágas szoba, amit a saját elvárásaimnak megfelelően alakíthattam ki, ez segít abban, hogy valamennyire otthon érezem magamat.

A rezsibe nem nagyon engedik, hogy beszálljak, egyedül az ennivalót én vásárolóm magamnak. Néha nagyon nehéz, mert sem mosni, sem főzni, sem mást nem akarnak engedni. Úgy kezelnek mint a kis gyereküket, és ez nem éppen ideális a számomra, olyan mintha arany kalitkába lennék zárva.

Amikor nincsenek itthon, akkor takarítok, vagy ha elutaznak megjavítok ezt azt, kifestek, csempézek, de erre ritkán adódik lehetőség, mert szerintük ne költsek a házra, mert minek, nekik jó ez már így is, kopott falakkal.

Lényegében nagyon jó dolgom van náluk, de már alig várom, hogy ismét, külön, önállóan éljek, de erre most esélyem sincsen.(nettó 75-ből, nem albérletezem, még mielöt ezt írná valaki)

39/f

2010. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

SZóba sem jöhet nálunk a lakásvásárlás, nincs pénzünk.

Albérlet szintén kilőve, mert az én keresetem netto 80 ezer és még két évig ennyi is marad, mert kötelező gyakorlatot töltök, amire ennyit fizetnek max.

A párom egy vállalkozást csinál, de ha egy hónapban hoz 100 ezret, már jó, és ez is bizonytalan. Így még albérletben sem gondolkozhatunk.

Rezsibe néha be tudunk szállni, néha nem, mert az én fix pénzemet vagy a vállalkozásba öljük, vagy kaját veszünk belőle.

Ha nem fizetünk rezsit akkor persze a szülők haragosak és mindenkinek panaszkodnak ami szintén borzasztó kellemetlen.

2010. nov. 1. 09:44
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Párom 29 éves, én 23(L). 2 évvel ezelőtt költöztem hozzá/szüleihez. Külön szinten lakunk, de a bejárat közös, rajtuk keresztül kell feljönni az emeletre. Itt van 3 szoba amiből egy lehetne konyha, és egy fürdő. Ezeket csak mi használjuk így ezt én takarítom. A konyhát az alsó szinten közösen használjuk bár ez túlzás mert, anyós főz. Én megmondtam a páromnak, hogy addig míg itt lakunk nem fogok főzni (pedig szeretnék már), mert nem hiányzik az hogy folyamatosan azt nézzék mit hogy csinálok, és mindenbe beleszólnának mit hogy kell. Az alsó szinten a folyosót és a konyhát 2 hetente 1x én porszívózóm fel és felmosom. Havonta 70ezret adunk nekik, amiben a rezsi és az 1 napi meleg kaja van benne. A többi dolgot, mi vesszük magunknak. Saját hűtőnk is van a konyhába, azt természetesen csak én takarítom.


De már nagyon elszeretnénk költözni, de nincs annyi önerőnk, hogy ez nemsokára sikerüljön:( Akár havi 80ezer lakásrészletet is tudnánk fizetni, de az önerő hiányába még odáig se tudunk eljutni. Albérletbe azért nem akarunk menni, mert inkább azt a havi min.50ezer forintot félrerakjuk. Ja meg az albi se lenne jobb, ha éppen olyan embertől vesszük ki, aki állandóan a nyakunkra járna, és magyarázna mit hogy merre.

A mostani fiataloknak még annyi segítségük sincs mint régen, hogy szocpol. Amivel már el lehetne indulni saját lakás felé. Úgyhogy maradt a gyűjtőgető életmód, és az egy fedél alatt lévők elviselése, és az öröklés. Ez elég elszomorító....

2010. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!