Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30-on túl a szülőkkel hogy...

30-on túl a szülőkkel hogy lehet harmonikusan együtt élni? Aki így él, az hogy oldja meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Hogy oszlik meg a rezsi,kaja és a költségek köztetek?

Ki főz? Hogy használjátok , hogy takarítjátok a közösen használt helyiségeket?

Van egyáltalán rajtam kívül olyan, aki ilyen korban még rá van kényszerülve a szülői házra, szülők anyagi segítségére?


2010. nov. 1. 08:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A főzéssel én is sokáig így voltam, de aztán feladtam, mert szerettünk volna finomat enni és sajnos a párom anyukája nagyon rosszul főz, sokszor kell kidobni az ételt.

Megbántni sem akarjuk, ezért engedjük,hogy néha főzőcskézzen, csak épp vagy nagyon keveset eszünk belőle vagy csak úgy teszünk, mintha ettünk volna , kiöntjük.

Ez nagyon kellemetlen,de ez van.

Ha én főzök, akkor minden Ok, minden elfogy egy szálig.

2010. nov. 1. 10:13
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
8:56 vagyok. Attól, hogy kénytelen leszek lemondani luxus dolgokról, saját lakásért megéri, de édesanyám nem kérte számon, így inkább luxusra ment a pénz, mint megélhetésre. :) Felvállalom.
2010. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

A válásom után kénytelen voltam anyukámhoz költözni. Habár imádom őt, sokszor meg tudnék őrülni a helyzettől, mert mindenbe beleszól. Szerinte mindent rosszul csinálok: felesleges dolgokra költök, rosszul takarítok, főzni se tudok, rosszul nevelem a lányomat stb....

Nagyon rossz így. A másik, hogy egy ideje elkezdtem újra randizni, ismerkedni, mert nem szándékozom egyedül leélni az életem. Anyukám szerint az én koromban ez már hülyeség, és minden férfi csak arra utazik, hogy elszedjék majd tőlünk a lakást. Most lenne valaki, akivel összeköltöznénk, mert komolyodik a dolog. Viszont úgy lenne jó, ha ő költözne ide, mert a lányomnak itt van az iskolája....na de erről meg anyukám hallani se akar, tehát patthelyzet.

Sajnos sokszor már az is nagyon idegesít, hogy amikor csak hazaérek a munkából, anyukám rögtön jön hozzám, és csak mondja a magáét. Persze szegény csak beszélgetni akar, mivel egész nap az üres házban van, de sokszor bosszant, hogy emiatt nem tudom intézni a dolgaimat rendesen...

A rezsit egyébként felesben fizetjük, vásárolni közösen szoktunk, mikor kinek van ideje. Anyukám főz, mert szerinte én nem tudok, rosszul csinálom. A saját részünket a lányommal mi takarítjuk, anyukám meg megint a sajátját...kitakarítanák nála is,hogy ne panaszkodjon, mennyire fáj a háta, de szerinte én nem tudok takarítani se. A házat egyébként megfeleztük, 2 szintes ház, mi vagyunk a lányommal az emeleten, egyedül a konhya közös.

2010. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz ez, mert hálával tartozunk neki, hogy egyáltalán van fedél a fejünk felett, ugyanakkor nap mint nap szembesülünk azzal, hogy mennyi sok kellemetlen szituáció adódik. A legrosszabb, hogy nem is látni ennek a végét.
2010. nov. 1. 11:41
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon jó viszonyban vagyok anyukámmal, szóval annyira nem kínos, de egészségtelennek gondolom."


22 évesen már egészségtelen a szülőkkel élni? Ha 30-40 évesen írnád ezt, még megérteném. De így, érdekes felfogás...


Kérdezőnek:


Én nem vagyok ilyen helyzetben, de egyik barátnőm igen. Ő 34 éves és a szülőkkel él. Nagyon rosszul állnak anyagilag, párja, férje nincsen, a lakáshitelt, albérletet nem tudná fizetni. Nyilván, ha megtehetné, elköltözne, de egyelőre ez van. Náluk nincs fix megállapodás. A barátnőm szokott általában bevásárolni, 1-2 számlát kifizetni. Úgyhogy a kaját ő finanszírozza mindenkinek, a számlák kifizetésével pedig a rezsibe is beszáll. A saját szükségleteit pedig szintén magának fizeti.


A takarítást általában a szülők végzik, mert többet vannak otthon, főzni általában ő szokott.

2010. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korom miatt egészségtelen, hanem anyukám személyisége miatt. Gondoskodó típus, és amíg otthon lakom szinte semmilyen önálló tevékenységre nincs lehetőségem. Nagyon fárasztó azt lesni, hogy mikor nincs otthon, hogy helyette főzhessek, takarítsak, mert ha otthon van kiveszi a munkát a kezemből, olyan érzéseket kelt bennem, mintha 4 éves lennék, mozgás korlátozott, vagy fogyatékos. :S Na, ezért egészségtelen.
2010. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42 éves koromig nagyszülőkkel éltem egy két szobás lakásban. Megszoktam, mert én úgy nőttem fel hogy több generáció lakott együtt. Egy éve vagyok egyedül, azóta viszont már senkit nem viselek el magam körül hosszabb távon. Ez volt az ára..
2010. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A párommal a szüleimnél élünk, közös bejárattal és konyhával, de külön emeleten és fürdővel.A fönti szintet én takarítom, illetve néha amosogatásba és konyha tisztántartásával segítek+anyagilag.De nálunk ebből sok probléma van,mert anyu egyfolytában az anyagiak miatt panaszkodik(sok a hitele),anyu főz.2 hónapig voltam albérletbe,de nem éri meg,mert csak pénzkidobás,mellette egyáltalán nem lehet spórolni.Most költözünk vissza,de apáromat kirugták, szóval nem tudom mi lesz.Eddig se tudtunk félre rakni(jogsira ment el a pénz, bár az még nincs meg),na meg most neki kell az utazásra is majd fizetni(nekem a cég állja a 86%-át+a bkv bérletet).Mi sajnos egyre inkább úgy látjuk, h. sose fogunk elköltözni,mert nincs pénzünk félre rakni, nekem diákhitel is van(amit persze anyu kisajátított, szóval ami abból marad azt ő költi, de persze majd nekem kell visszafizetni vmikor), sajnos anyu nagyon tud költekezni,de ha beszólunk vmit, egyből azzal jön, h akkor nem lenne szép családi házunk és abba majd mi nyugodtan lakhatunk mert nagy(de mi sose kértük, bár sajnálnám ha a bank vinné el).Szóval vmit vmiért alapon.Sajnos a mai fiatalok nagyon nehezen tudnak saját életet élni,mert vagy nincs munka vagy nagyon kevés a fizetés.A páromnak csak érettségije van, persze szeretne tanulni,de ennek is anyagi oka van, h. nem tud,mert sajnos nappalira nagyon megemelték a pontokat, illetve az államilag támogatottakat, szóval csak fizetősre vennék fel.Na most munka mellett nappalit nem tudna csinálni, távos meg nagyon sokba kerül(még1hitelbe meg nem verjük magunkat,elég ha asajátomat ki tudjuk majd fizetni)+még nincs gyerek és már annak is lassan neki kellene fogni,mert lassan kifutunk az idöből és sose lehet tudni h. meddig van lehetőség a gyerek "csinálásra és fogantatásra"
2010. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi is közösen élünk a szüleimmel.A férjem itthon dolgozik az egyik garázs gyakorlatilag műhely.A főzés nem probléma mert külön konyhánk van és a fürdőszobánk is külön van.Anyumék laknak a földszinten és mi az emeleten 3 szoba a miénk 3 a szüleimé.Számlák, költségek fele fele a kaját magunknak vesszük.Mindenki a saját lakrészét takarítja a mosókonyhát közösen használjuk (én kedden és pénteken mosok a szüleim hétfőn és csütörtökön)és a kamrát pincét de ott is saját polcaink vannak.a kertet közösen műveljük és az udvart is mind együtt rendezzük(fűnyírás,virágültetés,ásás,stb)Mi nem vagyunk rá kényszerülve mi közösen akartunk együtt lenni szeretünk családban élni.A gyerekek se és mi se tudnánk elképzelni az életet csak magunkra.28 éves 2 gyerekes anyuka.
2010. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

15:34-es, zöld kezecskéztelek, ha lenne még 9 kéz, az is menne.

Ritka egészséges és felnőtt gondolkodás a tied.

2010. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!