Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az irigység ellen mit lehet...

Az irigység ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szörnyen érzem magam,mert tudom,hogy másokra irigy vagyok.Irigy vagyok arra,akinek megadatik,hogy saját lakása/háza legyen,arra,akinek megadatik,hogy mindent megadjon a gyermekének,arra is aki tud szépen öltözködni és mindenre ami nálam,az enyémnél jobb.

ezen hogy lehet változtatni?


2010. nov. 4. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy célként, elérhető szintként gondolsz rá, és elkezdesz dolgozni érte. Túllépsz az önsajnálaton meg a nyálcsorgatáson, és megteszel mindent, hogy úgy élhess, ahogy szeretnél.
2010. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Keresd azt, amit tisztelni és csodálni lehet a másikban. Én gy szoktam le az irigységről.


Ma már nem úgy nézek valakire, hogy "Nem ér, hogy ő így öltözhet", hanem úgy, hogy "Nahát, milyen jól áll neki ez a haj!"

Tehát keresni kell másokban a jót, és megtalálod :)

2010. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy az önbizalmadat kellene növelni, akár egy pszichológus is segíthet ebben. Ha nő az önbizalmad, nem érzed magad másoknál "értéktelenebbnek". Mert szerintem itt ez a helyzet. Én a féltékenységgel voltam így, nagyon sokáig szenvedtem miatta, de mióta "elbeszélgettem" magammal, és sikerült tisztáznom magamban a dolgokat, már egyáltalán nem vagyok féltékeny.

Egyébként hidd el, hogy akiket most irigyelsz, ők sem felhőtlenül boldogok, mert az nagyon ritka, hogy a jóllét, szépség, gazdagság, boldogság mind meglegyen valakinek.

2010. nov. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nagy igazságot írt az utolsó válaszoló,tény,hogy akinél a pénz megvan,annak más(esetenként súlyos)gondjai vannak,ezt SOSEM SZABADNA ELFELEJTENÜNK!Te talán pénzgondokkal küzdesz egy szerető családban,kedves,egészséges gyerekekkel magad körül,míg ő magányosan,vagy tetszházasságban élhet,esetleg nem lehet gyereke,pedig mindent megadhatna neki,vagy súlyos betegség gyötri...és még a sors ezer variációja lehetséges.Egyébként pedig ha azt látod mindig,hogy neked mid NINCS,akkor a hiányát fogod vonzani.Ha tetszik valami,ami a másiknak van,gondolj rá örömmel(hülyén hangzik)gondolj rá úgy,hogy milyen jó,hogy ő örülhet ennek,és képzeld el sokszor napjában boldog érzésekkel,hogy neked is van.Ez a titka.
2010. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem mindenem megvan.Saját 6 szobás ház hitel nélkül, luxus kategóriájú autó, nyaralni járunk minden évben, saját vállalkozás, a fiam nem szenved hiányt semmiben.Mindez miből?Meghaltak a szüleim, nincsen testvérem, senkim, így én örököltem 16 évesen.Még mindig irigykedsz?


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy soha sem tudhatod, milyen áron van valakinek több, mint neked.Szívesen vissza adnék mindent, ha még ma is itt lennének velem.


33/N

2010. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
már ez egy lépés, hogy fölismerted magadban ezt a rossz tulajdonságot. a többi meg talán jönni fog magától. rá fogsz jönni, hogy sokkal jobb együtt örülni a másik sikerének, boldogságának, mint magadban forrongni. de ehhez lehet, hogy még idő kell.
2010. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
10:24 ez nagyon így van. pl ez egyik jó ismerősöm pár éve elég nagy összeget nyert, irigykedtem rá, hogy ez velem miért nem történt meg. most halálos beteg az anyukája és azt mondom magamban, hogy inkább soha életemben semmin ne nyerjek, csak ne kelljen szenvedni látni és fiatalon elbúcsúzni a szeretteimtől.
2010. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Megpróbálok akkor örülni más örömének és nem irigykedni rá.Igen,az egyik válaszoló rátapintott a lényegre,hogy pénz hiányban vagyunk,de annyira mégsem,hogy éhen halnék.Csak néha olyan borús vagyok amiatt,hogy az én családom generációról generációra nem jut előrébb.És látom,hogy más a környezetemben tud építkezni még ha hitele is van emiatt,de mégis a sajátját fizeti.Apósnál lakunk,aki miatt néha pokol itt lakni.(Tudom másnak ez sincs)A fizetésünkből gyerekkel albérletbe nem tudunk menni.De még csak hitelt se kapnák ennyi fizetés mellett.

Tanultam volna tovább,de ha ilyen háttere van az embernek és nem tudják támogatni,akkor úgy nagyon nehéz.Elmentem volna dolgozni,hogy tovább tanulhassak,de még azt sem találtam.Mire találtam munkát,addigra kiestem a suliritmusból,így van egy érettségim ebben a világban.Mivel volt munkánk,így a gyereket is bevállaltuk,hisz én is és párom szeretett volna már.Csak a terhességem második felében nem számítottunk arra,hogy a párom jól kereső munkahelye a csőd miatt megszűnik.Most van munkája,de a fizetés nem annyi,mint régen és ráadásul én is gyeden vagyok.Még spórolni sem tudunk,pedig próbálok.Néha olyan kilátástalannak látom,hogy egy-két létrafokot feljebb másszunk,ebből a semmiből.Nem így képzeltem el az életem,de hát mint tudjuk az élet nem kívánságműsor.Ezért érzem magam irigynek.De ezentúl megpróbálok a dolgok háta mögé nézni és nem irigykedni.

Bocsi ha hosszú voltam,de ez így most jól esett,hogy kiírhattam magamból! :D

2010. nov. 4. 10:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha meglátsz valakit, akire irigy lennél, gondolj rám: tesóm gyerekét sajátomként szerettem, 3 évesen meghalt, sokat szenvedett, rákos volt. Nekünk nehezen lett saját gyerek, csak lombikkal, amire majdnem ráment a házasságom. Pénzem viszont van, saját házam is.

Ha ti egészségben és szeretetben tudtok élni a pároddal és a gyerekkkel, akkor nagyon szerencsések vagytok és mindig ez jusson eszedbe ilyen helyzetben.

2010. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát engem ne irigyelj, mert nekem se pénzem, se családom, csak szép vagyok(laci)
2010. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!