Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan mondta?...

Szerintetek jogosan mondta? Irigyseg?

Figyelt kérdés

A barátnőm és én ugyanabban az évben kezdtünk párkapcsolatot.Mi gyorsan összeköltöztünk,ősszeházasodtunk.Szüleimtől kaptunk egy házat,a tető es a fal maradt a többit felujitotuk.Ők is kaptak házat nekik csak meszelni kellet.

Két teljesen külömböző életet élünk,mi gyüjtögetünk és lassacskán mindent megveszünk,ők olyan bulizós fajták,semmit nem vettek mindent kaptak.

A probléma ot van hogy én 8éve nem melozok,eltartott vagyok,neki a párja elvárja hogy dolgozzon.

bezsélgettünk és a fejemhez vágta hogy nekem milyen könnyű életem van.Ugy tünik mintha irigy lenne az életemre,arra hogy mennyit haladtunk önerőből.Legszivesebben elmagyaraáztam volna neki hogy azért ez nem ilyen egyszerű de csak hallgattam.Ti mit reagáltatok volna egy ilyen kijelentésre?


2011. júl. 5. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Biztos irigység, de mondjuk azért nem mindegy, hogy milyen okból nem dolgozol 8 éve.
2011. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én ilyenekre azt szoktam mondani, hogy jó igen van miért irigyelni, de okos ember látja, hogy mindennek vannak hátrányi is. és valamiért mindenkit lehet irigyelni.
2011. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az hogy nem melozok 8éve nem jelenti azt hogy nem csinálok semmit.Megvannak a kötelezetségeim és elvárás is van rendesen.
2011. júl. 5. 09:12
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
2. vagyok: ezért írtam, hogy kívülállóként mindenki csak a szépségeit látja a dolgoknak. Nem is feltételeztem, hogy otthon fekszel.
2011. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Az élet elkényeztetett,és már ilyenen is fennakadsz mintha ez lenne a legnagyobb problémád.Irigyellek.
2011. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez mindig így van!Ha az egyiknek jobb akkor a másik még ha nem is mutatja de irigyli!Ezzel nem is lenne baj ha nem hangoztatná és nem halna bele az irigységbe!Ha nagyon bánt téged inkább hanyagold egy kicsit,vagy ne köss az orrára mindent!

Az én barátnőm abban mutatta meg az irigységét hogy olyan akart lenni mint én!Próbálta lekoppintani a kapcsolatunkat és az én stílusomat...

Tudod,erről annyi a véleményem hogy mindenki a saját sorsának kovácsa és olyan az élete amilyenre ő formálja!Lett volna ezer meg egy lehetőségese változtatni,jobbá tenni,de ő inkább erőltetetten próbálta olyanra formálni amilyen a miénk,amilyen az övéké sose lesz!Hát bele is bukott mind a két dologban!A párja megelégelte a hozzáállást én pedig a folytonos utánzást!Remélem egyszer rátalál önmagára...

2011. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Rám a tesóm irigy. Évek óta nem voltunk nyaralni, nem járunk sehova, ha ki akarunk mozdulni, túrázni megyünk, egyébként spórolunk. Egy nagyon régi autónk van. Nekünk megteszi, eljutunk A-ból, B-be. Húgom párja többet keres, mint mi a férjemmel. De minden hétvégén buli, utazások, új autó extrákkal stb.

Az lett a vége, hogy nekünk van két lakásunk, igaz az egyiken van hitel, de azt fizetjük a másik albérleti díjából. Ők még mindig albérletben vannak.

És azt hallgatom, nekünk milyen könnyű a két lakással. Az nem számít, hogy tavaly 5 hetet töltöttek külföldön.

2011. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Öcsém ugyanez a kategória.És a barátnője is. Öcsém külföldön dolgozik évek óta, de nem jutnak semmire. Albérletet tartanak fenn, csak azért, hogy havonta kb 2 napig egyedül tudjanak lenni. Pár havonta új autó, mert nem tud vigyázni a régire, és tönkrevágja. A vég nélküli gyorshajtási birságok.....a 100 ezres telefonszámla, a feleslegesen fenntartott lakás (most is ott áll üresen, csak fizetik rá a bérleti dijat, meg az átalányrezsit.) A nemdolgozó barátnő eltartása, akiknek még plussz kutya kell, de nem is akármilyen, hanem olyan kényes lakásbavaló, és havi sziten több 10 ezret rákölt. Most is kölcsön kellett kérniük, mert nem volt mit enniük. Én meg havi 100 ezerért dolgozom, és nekem kell kisegitenek őket. Vissza is adják, az nem probléma, de rossz ezt nézni. És mikor teherbe estem, és ugy nőt az étvágyam, és a pocakom a gyerek miatt, a barátnője velem együtt hizott, csak ő gyerek nélkül...... no comment. Mindenben megpróbál minket másolni, de a pénzt beosztani, és dolgozni elmenni, odáig már nem terjed ki a lelkesedése. Mert hiába keres az öcsém többszázezer forintnyi eurót, ha az elmegy maximum 2!!!! hét alatt.

2011. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Tévedés! Ti is és ő is szülői segítséggel tartotok ott ahol.

Az más kérdés, hogy is is szeretné otthon mereszteni...

2011. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

12:22


Ugyanrrol indultunk,tehát nem máshoz hasonlitom magam hanem hozzájuk.Mi sporolással megteremtetük azt amit ők kaptak,közös szerzeményük egy darab vasalló a 10év alatt.

Nem igazán izgat az ha valaki lenéz,olyan aki nem tudja mit csinálok,mert persze,meresztem a hátsom.Ő pontosan belelát az életembe,tudja jól hogy mit kell,kellet tennem bizonyos dolgokért hogy meglegyen,és azt mondja nekem olyan kőnnyű,ez esik rosszul.

2011. júl. 5. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!