Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámmal nem tudok beszéln...

Édesanyámmal nem tudok beszélni, mióta elveszettem a szüzességem. Miért ilyen velem édesanyám? Ki a hibás én vagy ő?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kérlek segítsetek mert már nem tudom h mit tegyek.Édesanyámmal már lassan 2 éve nem tudunk beszélni, miota elvesztettem a szüzességem a barátommal, és nincs mellettem, pl ami a legfontosabb a sex miatt, mint egy anya..Nem tudok tőle kérdezni ezért irok ide be, meg mástol kérdezgetek.Meddig lesz ez igy??Miért ilyen édesanyám h szerinte elkövettem egy hibát h nem akkor vesztettem el amikor ő szerinte ideje lett volna hanem hamarabb, és nem hallgattam rá.Ez normális dolog h nincs mellettem semmiben??Olyan kapcsolatunk van mintha ismerősök lennénk, nincs semmi anya-lánya kapcsolat..És ha egyedül kezdek el járni az ő tudta nélkül nőgy.-hoz akkor azért megint én leszek a hibás?Mert mindig mindnenért én vagyok a hibás.És nem is kedveli már a barátomat azota...Elsem merek mondani neki semmit sem.És ugy érzem nem én hibáztam hanem ő, de nem lehet vele beszélni mert egyből dühös lesz és ez miatt nem is kérdezek (nem is merek) tőle semmit sem..Ki a hibás?Én h hamarabb feküdtem le a barátommal mint ahogy ő szerette volna, vagy mi a baj?Ő ennyire önfejű??Kérlek segitsetek mert már nem birom.Hagyjam és éljek továbbra is ilyen titkolózással vagy mit tegyek?Mert beszélni vele nem merek mert félek h balhé lenne h ki a hibás és miért..Annyira egyedül maradtam.És csak a barátaimra számithatok..Tényleg én hibáztam ekkorát h igy kell bűnhődnöm?Kérlek segitsetek dönteni hagyjam vagy még 2 év után álljak anyám elébe?Vagy csak is magam ura legyek?Nem tudom.Ugy érzem nincs mit tenni mert nem nekem kéne meg tennem az első lépést de mégsem értem h ő nem érez semmi hiányt?!H mégis mi van a lányával ilyen téren..?!És amikor fáradt a szemem pl.akkor is azt mondja h (legalább is ahogy a mondtataibol kivettem) sexelek és ezért ilyen a szemem, és most meg azzal akifogással jöt h biztos egyik nagyanyámra hasonlitok mert ő volt ilyen..Rossz lánynak tart pedig semmi olyat nem csinálok.Esküszöm.Remélem érthetőn le tudtam irni.Ugy érzem ha beszélgetés is lenne a köv.nap én már nem lennék otthon..És ha megtud valamit abba egyből bele köt.Köszönöm nagyon ha tudtok segiteni és a válaszokat is köszönöm előre!Egy kétségbe esett lány.(18)
2008. jan. 9. 22:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%

Szió!

Édesanyáddal van a "probléma", nem veled... Nagy sérüléseket hordozhat magában, lehet még gyerekkorából... Lehet kiskorában látta a nagymamádat szeretkezni és ez megrázta..

De a lényeg..NEM A TE HIBÁD!

Én is 18 éves voltam, mikor elvesztettem... és ez egy cseppet sem késő vagy korai..nekem ekkor volt AZ IDŐM..nyílván neked is..

Szerintem konkrétan beszéld ezt meg az anyukáddal... nyílt lapokkal játszva, akár plusz egy fő jelenlétében (villámhárító)... mindennek ki kell derülnie... de te semmiképpen nem szenvedhetsz miatta, főleg hogy nem érted a problémáját..

Édesanyádnak fel kellene dolgozni azt, ami miatt baja van a te szexeléseddel, ha másképp nem megy, szakorvosi segítséggel...de NEM szabad gátolnia lelkileg az egészséges szexuális fejlődésben... mert így könnyen bűntudatod lehet, amit még további szexuális életi problémák követhetnek..Ezt el kell kerülnöd!!

Ha anyukád nem hajlik a változtatásra, akkor neked kell erősnek lenned...és cselekedned így vagy úgy.

Szurkolok neked!

Sz(20)

2008. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy anyukáddal mit tudnál csinálni, de az biztos, hogy te nem vagy hibás, hiszen ha most 18 éves vagy, és két éve vesztetted el a szüzességed, akkor 16 éves voltál (ha jól értem), és abban nincs semmi rossz, ez teljesen normális (én 15 voltam, és szerintem még az sem vészes). Sajnos anyukádra nem tudok hatni, hogy térjen észhez, de ha gondolod, írj privit, szívesen beszélgetek veled.

Üdv: Petra (20)

2008. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szintén csak azt tudom írni, hogy nem te vagy a hibás. Igenis, anyukádnak támogatnia kellene téged, még akkor is, ha szerinte ez korai volt. Az, hogy emiatt besértődik és rosszlánynak nevez (hogy mondhat ilyet a lányára csak azért, mert elvesztette a szüzességét?!?!?!), tényleg valamilyen saját korábbi sérülésre/rossz tapasztalatra utalhat, főleg, hogy még a nagymamád is emlegeti...

Szerintem mindeképp beszélj vele. Legalábbis akkor, ha vállalod, hogy jó eséllyel még rosszabb lesz a kapcsolatotok. Ugyanis vagy megért téged (mondd el neki mindazt, amit itt leírtál, az érzéseid), vagy mereven elutasít. Ha ez utóbbi, akkor sajnos valószínű nem sokat tehetsz az ügyben...

2008. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ha 2 évig hurcolja magában a sértetséget akkor ott nagy baj van a kedves anyukával, ezt normális esetben max pár hét alatt jó akkor egy hónap duzzogás és megemészti, de 2 év az nagyon sok.

1. anyukád nem tud megbocsátani, ez nagy hiba

2. szexuális téren vannak gondjai anyukádnak

3. a nagyanyádat látja benned, és vele nem volt egy felhőtlen viszonya..


mit tehetsz: fogadd el, hogy anyukád ilyen, nem érdemes rágodni rajta, változni majd idővel fog..nem kell titkolózni, de a magánéletedet tartsd meg magadnak, és

a problémáidat pedig orvosold a barátokkal vagy a neten szakemberek segitségével akármelyik fórumon, sajnos szomorú.

2008. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem te vagy a hibás. Anyukáddal van a baj, az biztos. Nekem anyukám már 3 éve ilyen, amikor elváltak apukámmal... Pedig én nem tettem semmi rosszat... Beteggé tesz, kikészít, de muszály elviselnem... Az utcára mégsem mehetek, és sajnos van még pár év, mire nagykorú leszek... De szerintem a te anyukáddal nincs ilyen nagy gáz. Ülj le vele beszélgetni, kezdd valami semleges témával, és lassan térj a lényegre. Ha kiabálni kezd, veszekedni, és elmond mindennek, ne foglalkozz vele, had adja ki magából a dühét, de fontos, hogy te semmiképp ne menj bele a veszekedésbe, ne kiabálj, maradj nyugodt, és tudasd vele, hogy te nem szeretnél vele veszekedni, csak beszélgetni, mint lány az anyjával. Ha nem is az első alakalommal, de egy idő után valószínüleg helyre fognak jönni a dolgok... Mégsem haragudhat rád ezért egy életen át... Remélem erre magától is rájön :) Sok szerencsét, szurkolok :) ;)

2008. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen szülők. Talán az ő szexuális élete is vacak. Vagy korán kezdte és megbánta. Vagy épp hamarabb akarta kezdeni csak nem merte, és most a te lehetőségeidre féltékeny. Én a te helyedben próbálnék közeledni anyukámhoz. Végülis nem hiába mondják hogy anya csak 1 van. Beszélj vele bármiről, de a szexet mint témát kerüljétek. Próbáld úgy megoldani a szexuális életedet, hogy ő minél kevsebbet tudjon róla. El kell fogadnod, hogy ezt e témát vele lehetetlenség normálisan megbeszélni.
2008. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is harizz de anyád naon hü**e!!!Már szinte felnőtt avgy,kész nő!Ha rádtukmálja,hogy rosszul tetted azt hogy lefeküdtél a barátoddal,abból komolyabb bajod is lehet a továbbiakban!Pl nem fogod tudni élvezni a szexet,mert az lesz végig a fejedben,hogy ha anyukád rájön,akkor mit fog szólni!Ez beteges!Nem írtad milyen a kapcsolatod az édesapáddal!Tőle nem tudsz segítséget kérni????Ő talán jobban megért....Nagyon szurkolok neked!Beszélj mindenképpen valakivel!!!Pusz!
2008. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Szia.én is beállok azok táborába akik ugy veszik észre bizony anyukád sexuális életével van valami gond!Kettesbe laksz anyukáddal? Mert akkor világos mint a nap hogy mi baja! Abszolut ne törödj vele hogy ilyen veled,mert szerintem már bocs hogy ilyet írok de féltékeny rád. Meg van azért valami gon is vele,mert 2 évig azon rágodni hogy a lányom lefeküdt a barátjával, hát tudod a leg finomabb kifejezéssel szólva is pont anyukádnak hiányzik a sex. Nem akarlak megsérteni de én ezt így gondolom,és nem akartam kerülgetni a dolgokat.
2008. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves koromban vesztettem el a szüzességem.Sokan azt mondják hogy korai de szerintem nem feltétlenül attól függ az érettséged hogy mennyi idős vagy.Nem te vagy ebben a dologban a hibás.Én úgy gondolom hogy az anyukád nem bír egyről a kettőre lépni ezekben a témákban.Még mindíg az ő korában él amikor még lenézték azt a fiatal nőt aki 18-20éves kora előtt közösült először.Ezt neki megkéne értenie. Te ne gyötörd magad buta gondolatokkal.Azt írtad nem lehet vele beszélgetni, hát akkor hagyd rá.Megfogja egy idő után látni hogy te boldog vagy a barátoddal és jól megvagytok annak ellenére hogy (idő előtt) feküdtél le vele.Azzal kapcsolatban hogy nem mersz neki semmit elmondani szerintem ne tedd hacsak nem kérdez.Ha valami érdekli megkérdezi és akkor válaszolsz ha úgy érzed hogy megosztod vele. Sok sikert kívánok neked:)

Ja és szerintem: (anyud ha még nem is mondja biztos sokszor végigfuttatja az agyán hogy hogy is van ez,lehet hogy ő is arra vár hogy te lépj) :) Állítólag a türelem az idő sokmindent megold.Nekem anyummal nem ilyen problémáim voltak,de énsem jutottam vele semmire egy jóideig.Ráhagytam és egy idő után helyrejött a kapcsolatunk. (ha úgy gondolod hogy valami van abban amit mondtam akkor fogadd meg egy 16 éves lány tanácsát) ódv.

2008. jan. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
a volt barátnőmnek a nagyanyja lett ilyen amikor megtudta h az unokája valoszinű már nem szüz. pedig ő volt a kedvenc unokája azota hozzá se szol, semmibe veszi, bármit csinál bármiben az minden rosz, megjegyzéseket tesz folytonosan, szerintem az a bajuk hogy ti nem vagytok olyanok amilyenek ők voltak, csalodtak bennetek és talán elvárják hogy magyarázzátok el nekik h ezt mért mrtétek megtenni, mondjuk a régi barátnőm ezt nem ilyen hangulatban mondta el nekem mint ahogy te itt leirod, látom téged nagyon megvisel ugy érzem leeht érezni hogy kb. bőgve irtad le, amit megtudok érteni, de hidd el nem te vagy a hibás, és ez elviselhetetlen amit csinál veled, a volt barátnőm már messzebb lakik a nagyanyjátol ezért nem viseli meg mert ő nem szembesül azzal minden nap, de te igen, ezért kell valamit mégis tenni az ügyben, esetleg elkéne menni egy külön pszichologushot és ott beszélni erröl a dologrol aki elmagyarázná neki h amit ő csinál az rosz, viszont valoszinű hogy nem menne el, így annyit tudsz csinálni hogy megprobálsz leülni vele beszélgetni, és elmagyarázod neki a dolgokat, de leeht ez sem segitene mert nem lenne hajlando veled beszélni, esetleg ha ugy is a nagymamádat gyanusitja h rá hasonlitasz esetleg beszélhetnél vele hogy probáljon meg segiteni leeht hogy ő tudna rá hatni, de elég kemény ez a helyzet az a baj. lehet majd egyszer megbocsát neked egy olyan dologért ami nem bün, fura egy felfogása van, de ne hibáztasd magad ezért, az ilyen anya az nem anya, és leeht az lenne a legjobb ha hagynád és megprobálnál olyan barátokat is keresni akik idősebbek anyáddal egyidősek, biztos találsz interneten ilyeneket és ők tudnának neked segiteni ilyenekben, hidd el tudom h rosz hogy az anyukád nem áll melletted mellettem sem állt soha apám, és neki sem tetszik hogy én nem vagyok férfias kemény srác, mint ő. de sosem volt ott mellettem akkor kiröl vettem volna a példát, sosem mondott el semmit, és elég szar volt rájönni magamtol egy csomo dolgora amit az apáknak kéne elmondaniuk a fiuknak, igy nem jogos hogy ő hibáztat engem, és az sem jogos hogy az anyád téged hibáztatat, és ha igy fogja fel a dolgokat azt sem érdemli meg hogy egyáltalán hozzá szolj és azt sem érdemli meg hogy gyereke legyen. szia. és probálj megnyugodni jó? esetleg irj mailt ha bármiben segithetek, vagy esetleg ha csak egy barátra vágysz.
2008. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!