Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Feleségem 7...

Mit csináljak? Feleségem 7 hónapos terhes, tervezett gyerek volt mindenki nagyon várja Csak?

Figyelt kérdés
Az apósom elő állt azzal a szöveggel hogy ne az én vezetéknevemet kapja a kicsit hanem az övét vagyis a feleségem lánykori vezeték nevét. Amikor összeházasodtunk, akkor sem engedte hogy felvegye a vezetéknevemet,Azzal a kifogással hogy nem akarja hogy kihaljon a sváb név. (ritka). És a feleségem bele is ment ebbe. Úgy érzem elakar nyomni vagy nem tudom. Köszönöm a válaszokat! 27F
2010. nov. 6. 10:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Lehet 2 vezetékneve is a gyereknek, kötőjellel. Vagy az már hosszú lenne?
2010. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de a feleségeddel kellene tisztáznod, hogy ő mért nem akarja, hogy a te vezetéknevedet kapja a közös gyereketek.
2010. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Elég nagy bunkóság az apósod részéröl. Számomra ez a névfelvétel azt jelképezi,hogy egy család vagytok. Én (ha férfi lennék) bizony nem engednék ebböl! A te gyereked is. De ha esetleg nem vagy az a "vitázó" fajta, akkor egyezzetek meg abban,hogy mindkettötök vezetéknevét megkaphassa a gyerek. ha jól tudom erre ma már van lehetöség.
2010. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de akkor nagyon hosszú lenne leírni... ezért rossz ez..
2010. nov. 6. 10:08
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
nem vagy köteles más elcseszett életét rendbe tenni, azért mert az apósod nem tudott fiút nemzeni, nehogy már a Te gyereked ne kapja a nevedet.... A nejedet sem értem, miért az apja az elsődleges neki. Én tuti ragaszkodnék hozzá, hogy az én nevemet kapja... a házassági anyakönyviben mit jelöltetek meg születendő gyermek vezetéknevének?
2010. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
amúgy meg szépen beválasztottál családilag... nem normális egyik se.
2010. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Részben igazad van, de valahol az apósodat is megértem.Legyen a kicsinek kettős vezetékneve, ahogy előttem is írták.

Az elnyomásról meg a nevekről annyit, hogy ha egy nőnek az van a sírkövére írva, hogy özv. Kovács Józsefné, na az elnyomás.Mert a nőről személy szerint nem lehet tudni semmit, csak azt, hogy FÉRJNÉL volt, hogy hívták a FÉRJÉT, és a FÉRJE előbb halt meg mint őt.

Szóval kompromisszum.

2010. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Van neki fia is. ott érthetően nem erőltette a dolgot.. Feleségem meg még nem tudja...
2010. nov. 6. 10:11
 9/29 anonim ***** válasza:
40%
Ha hosszú,akkor marad az,hogy a Te nevedet kapja. Az elöttem szólonak igaza van,ha annyira fél,hogy kihal a neve,csinált volna fiút. az ismeröseim közül szinte mind házasságon kívül,élettársi kapcsolatban vállaltak gyereket,és soha egy percig nem volt kétséges,hogy az apuka nevét kapja.
2010. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem itt nem a név kérdés a probléma, hanem az, hogy apósod akarja megmondani, hogy mi legyen. Már eleve az, hogy a házasságkor "nem engedte", hogy a lánya felvegye a neved. Ezt nektek KÖZÖSEN kellett volna eldönteni, nem az apósnak. Mint ahogy a közös gyerek névviseléséről is csak nektek van jogotok dönteni.
2010. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!