Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Feleségem 7...

Mit csináljak? Feleségem 7 hónapos terhes, tervezett gyerek volt mindenki nagyon várja Csak?

Figyelt kérdés
Az apósom elő állt azzal a szöveggel hogy ne az én vezetéknevemet kapja a kicsit hanem az övét vagyis a feleségem lánykori vezeték nevét. Amikor összeházasodtunk, akkor sem engedte hogy felvegye a vezetéknevemet,Azzal a kifogással hogy nem akarja hogy kihaljon a sváb név. (ritka). És a feleségem bele is ment ebbe. Úgy érzem elakar nyomni vagy nem tudom. Köszönöm a válaszokat! 27F
2010. nov. 6. 10:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
35%
Állj ki a saját vezetéknevedért!
2010. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%

nálunk ugyanez a helyzet: az én nevem különleges és nincs fiú testvérem(!), a férjemé hétköznapi.

MI úgy oldottuk meg, hogy mindketten kettős vezetéknevet vettünk fel: elöl a férjem vezetékneve, kötőjellel utána az enyém. Pont azért csináltuk, hogy a gyerekek nevében benne lehessen az én vezetéknevem is. És ő is felvette ezt, bezonyám! És még örül is neki, mert ő túl hétköznapinak találta a magáét (anyósom ötlete volt eredetileg az egész)

2010. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
33%

Te gyereked, te neved.


Ha akar egy fiút apósod, akár még 70 évesen is csinálhat magának. Ha meg már van egy fia, akkor cseszegesse azt ilyen hülyeséggel!

2010. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
18%

ha már van fia az apósodnak (sógorod), akkor nem tudom mit parádézik. állj ki a nevedért!

ha a két vezetéknévvel túl hosszú lenne a születendő baba neve, akkor szerintem így ne csesszetek ki vele.

2010. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
68%
Hát nemtom ha az egyik vmi szép név a másik meg Nagy vagy Kovács akk azért én azért Kovács helyében átengedném a nevet.
2010. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Legyen akkor majd a gyereknek 2 vezetékneve, egyik a Tiedé a másik meg a feleségedé. Szerintem ritka szánalmas dolog ez az apósodtól.
2010. nov. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%
Ez olyan gáz,mert akinek csak lány gyereke van, ott egyértelmű h. hamar kihal a név.Ez a ti gyereketek és amúgy is szerintem úgy szokás h. az apa nevét viszi tovább.Persze van olyan lány aki megtartja a saját nevét,de ez mindenki saját döntése, nehogy már beleszóljon.
2010. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%
És kit érdekel mit akar az após?
2010. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
19%
A te fiad lesz nem az övé. Én még azt se bánnám ha emiatt nem állna szóba velem az após.
2010. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%
Szép család! Mi az, hogy nem engedte, hogy a feleséged felvegye a neved? Neki ahhoz mi köze van? De a feleségedet sem értem, hogy miért enged ebbe beleszólást? Ha ő meg akarná tartani a nevét, azt megérteném, az az ő döntése lenne, de az, hogy az apja mondja meg mit tehet? Állítsátok le az öreget, mert így mindenbe bele fog szólni, Te pedig megtűrt személy leszel a házasságodban! T már külön család vagytok, ezt el kell, hogy fogadja.
2010. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!