Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Feleségem 7...

Mit csináljak? Feleségem 7 hónapos terhes, tervezett gyerek volt mindenki nagyon várja Csak?

Figyelt kérdés
Az apósom elő állt azzal a szöveggel hogy ne az én vezetéknevemet kapja a kicsit hanem az övét vagyis a feleségem lánykori vezeték nevét. Amikor összeházasodtunk, akkor sem engedte hogy felvegye a vezetéknevemet,Azzal a kifogással hogy nem akarja hogy kihaljon a sváb név. (ritka). És a feleségem bele is ment ebbe. Úgy érzem elakar nyomni vagy nem tudom. Köszönöm a válaszokat! 27F
2010. nov. 6. 10:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
5%

Jaj már! ennél nagyobb problémád nincs az életedben?

Ez csak egy név! Banyek! Ez nem verseny, hogy ki győz le kit. Szerintem felfújod a dolgot!


És amúgy ezt nektek (Te + feleségednek) kellene megbeszélni.


Szerintem TÉGED CSAK AZ ZAVAR, HOGY EBBE MOST NINCS BELESZÓLÁSOD??? VAGY AZ HOGY TÉGED KIHAGYVA AKARNAK DÖNTENI?


Nézd, azt hogy nem akarta az apósod, hogy felvegye a neved, annak előnyei is vannak, hiszen a párok mostanában hamar elválnak, és akkor a dokumentumokat is kell cserélni, sokszor több tízezerért (ami felesleges pénzkidobás).


Szerintem a problémádra az lenne a megoldás, ha közelebb -akarnál - kerülni az apósodhoz! (TESSÉK NYALNI EGY KICSIT NEKI, szerettesd meg vele magadat!)

2010. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te egy luzer vagy kerdezo. Papucs vagy es nem csak a feleseged, hanem az aposod szemeben is. Meg is erdemled hogy droton rangassanak.
2010. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%

Úgy látom, gyerekek vagytok még mind a ketten és apuci mondja meg, mit csinálhattok és mit nem. Én biztos, hogy határozottan kikérném magamnak, hogy a gyerekem ne az én nevemet kapja. nagyon felháborodnék, és nem hagynám magam.

Nem akarok károgó varjú lenni, de mi van akkor, ha pár év múlva apósod azt mondja a feleségednek, hogy ebből a férjből elég volt, keresünk másikat kislányom. (Ma minden 3. házasság válással végződik.) Az após ritka láthatást engedélyez majd neked és lassan már a gyereked neve sem fog senkit emlékeztetni arra, hogy valaha a tied volt.

2010. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
9%

Jaj már! Milyen kérdés ez már megint!


Kedves kérdező és kedves felesége!

Ha a sors úgy hozza, akkor a gyerek felnőtt korában simán megváltoztathatja a nevét! Lehet Pisis László is... Én ha az ő helyében lennék és tudomásomra jutna az ilyen, biztosan ezt tenném. Úgy dobnám el a neved, hogy csak csörög!


Egy ilyen sz@rságot így felfújni!

Nem ártana ha gondolkodnál! A leendő nagypapának nem sok van hátra, vagyis kevesebb mint neked! Látszik hogy téged rühell, legalább a kicsit ne rühellje! Vagy neked jobban esne, ha a gyerekedre is fintorogna??? Gondolkozz már!


A gyerek nem egy tárgy, nem lehet birtokolni, nincs olyan, hogy enyém, tiéd... ha a kötőjeles név nem tetszik vagy hosszú, akkor meg dobjátok bele a két nevet egy kalapba, húzzatok és fogadjátok el ami lesz....


Amondó vagyok hogy Te még nagyon gyerek vagy, és csak birtokolni akarsz! Szerintem meg TE akarod elnyomni a feleséged és mindenáron rá akarod erőszakolni a döntésedet, és a feleségednek ez nem tetszik. Meg tudom érteni. Szegény már az apjával kell hogy takarózzon, mert egy akaratos kis bu_nkó vagy: csak az a jó amit te akarsz, és úgy ahogy te akarsz...ez pedig sokáig nem lesz egy így jó...


Amúgy tedd fel magadba a kérdést:

BIZTOS HOGY TIÉD A GYEREK????

2010. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
49%

17:15-nek:

Bocsika, de miért is baj, ha a leendő apuka szeretné a névhasználatot csak úgy közönségesen, mint a többi 99,99% családban?

Az após korának mi köze ehhez? Lehet, hogy még csak 50. És hátravan neki még 50.

2010. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
40%
Mi az hogy a "te gyereked, te neved" ? Az a gyerek nem ugyanúgy a nőé is? Ugyanannyi joga van az ő nevét továbbvinni. Elég régimódi gondolkodásra vall az, hogy a nő nem választhat.
2010. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
49%

én nem túrnám ki a férjem a névválasztásból lehet hogy maradi gondolkodású vagyok, de ha szerlemes vagyok belé és büszke vagyok rá hogy tőle van gyerekem, akkor miért ne kapná az apja nevét, így van ez már sokszáz éve. nem feltétlenül kell minden régi dolgot megváltoztatni egyenjogúság címén.


(...vagy max kötőjeles lesz (rövid családnevünk van mindkettőnknek)

2010. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem is értem ezt az egészet. A házasság kötés előtt meg kellett mondani, hogy a születendő gyerekek milyen vezeték nevet kapjanak. Akkor mit mondtatok a feleséged vagy a te vezeték nevedet? Szerintem amit akkor nyilatkoztatok, az most úgy lesz. Vagy nem? Akkor minek kérdezték. Én úgy gondolom, hogy ezen legfeljebb a baba születése után tudtok majd változtatni. Amúgy meg mi fenét kell ezen gondolkodni? Megmondod, hogy felejtős a dolog, ilyenekről ne ábrándozzon a kedves após. Állj már a sarkadra. Fel se kellett volna ezt a kérdést tenned. Rögtön meg kellett volna neki mondani, hogy nem akarod. Ez a másik dolog már hát ne is haragudj, a feleséged nevéhez is mi köze volt? Ennyi erővel meg neked nem kellett volna engedni, hogy ne vegye fel a neved. Már csak azért se. Most meg azt gondolja, hogy veled mindent meg lehet csinálni, amúgy jól gondolja.
2010. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Végül kinek a nevét kapta a gyerek? Helyreállt a családi béke?
2011. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!