Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem tisztelik a szobámat?

Mért nem tisztelik a szobámat?

Figyelt kérdés

pestre járok egyetemre, kollégista vagyok.

eléggé ritkán, havonta 1-2 alkalommal járok haza.

mikor hazaérek, egész jól elvagyunk a családdal, egészen addig, amég fel nem jövök a szobámba.

legalább fél óra még ahhoz hasonló állapotba hozom, mint ahogy itt hagytam.

-nagyon utálom ha valaki az ágyamba alszik. és állandóan feltúrja valaki, amég nem vagyok itthon. nem mintha nem lenne még vagy 10 plusz hely, ahol aludni lehetne, neeem nekik az én ágyamban, az én ágyneműmben kell. volt h össze is firkálták.

-a húgom itt tartja, itt takarítja a hörcsögét

-a fiókjaim fel vannak túrva

-a virágaim az általam jónak ítélt helyről átpakolva (a kaktuszok az ablakpárkányon. még a szoba belső részein is rettentően hideg van, nem hogy a szarul szigetelő ablakban)

-a cuccaim eltűnnek (van 1-2 plüss, amit kiskoromról megtartottam. na azokat a húgaim szobájából bányásztam elő. a fiókom meg tele van üres csokipapírokkal, mert valaki felfalta a dugikészletem.

-a szennyes és a tiszta ruháim összekeverve vártak az ágyamon.

-a húgaim szarjai az én szobámban vannak. mert az én régi könyveimet muszáj volt felvinni a padlásra, mert nem fértem el tőlük a szobámban. a húgaim régi könyvei (amire biztos nem lesz később se szükségük...) az én szobámban vannak.



nem zárhatom be a szobát, mert nincs kulcs (no meg a zár nyelvének sincs hely kifaragva)

és amikor elkezdek normálisan beszélni erről szüleimmel, akkor megkapom hogy ez nem az én szobám, hanem az ő házuk....


Mit tegyek?


2010. nov. 6. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
lakat ;) vagy raksz be zárat
2010. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez elég gáz :S

Szegénykém! :(

2010. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
vezess áramot a kilincsbe..:D
2010. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Viki233 ***** válasza:
0%
családvédelmis
2010. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ha lelakatolnám, tuti leszednék, és utána szóba sem állnának velem.

zárat meg mint írtam, nem tudok berakni, mert nincs meg a zár nyelvének a lyuk az ajtófélfában.

és nőből vagyok, nem menne h egyedül megcsináljam.

2010. nov. 6. 12:04
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
tudom, nem nyugtat meg, de en külföldön elek, es arra mentem haza, hogy apam felesegenek a fia atköltözözz az en szobamba, mert az jobban tetszett neki, meg a baratnöjenek, es az en cuccaim meg atlettek dobalva az ö szobajaba, a szekrenyemböl kipakoltak, es beraktak a baratnöje cuccait....
2010. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Aha, nálunk dettó ugyanez megy.

Nehéz, de el kell fogadnod, hogy most már felnőttél, ráléptél a különválás útjára. Ennek egyik eleme az, hogy a régi szobád fenntartani immáron teljesen logikátlan, hiszen üresen állna.


Plusz azt hiszem, a kisebb testvérnek valami extra örömöt nyújt, hogy a nagy, felnőtt testvére szobáját használja. Ettől közelebb érzi magát hozzád, valamint felnőttebbnek is érzi magát.


Nálam a megállapodás oldotta meg a dolgot: használhatják a tesóim a szobát, de azzal a feltétellel, hogy amikor hazamegyek - és szólok előre -, akkor abban az állapotban szeretném látni, amiben hagytam.

Az ágyneműm elpakolom mindig a szekrény aljába, bár most már inkább azt csinálom, hogy amikor eljövök, lehúzom és megy a szennyesbe. Mondjuk én 1-2 havonta járok csak haza.

A cuccaimat elpakoltam, háromrészes szekrényem van, az egyikbe beraktam a felső polcra az összes ruhát, az akasztós rész aljába pedig az egyéb cuccaimat dobozolva. A többi részét a szekrénynek és a szobának nyugodtan használáhatják. Így mindenki boldog.


A szüleid pedig próbáld megérteni, ha nem laksz benne, akkor sajnos tényleg felesleges lenne fenntartani. Főleg hogy valószínűleg mire befejezed az egyetemet, eszed ágában sem lesz hazaköltözni hozzájuk.

2010. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Most akkor ki mászkál be a szobádba, és ki rendezkedik?

Ezt legalább tudod?


Mert ha csak a húgod, őt szerintem könnyen lekapcsolhatod:

havonta vegyél valami csokit, vagy plüss állatkát, vagy lepd meg valamivel, ha nem túrja szét a szobádat. Menj haza, és kérdezd meg hangosan tőle: ügye úgy van a szobám, ahogy hagytam? és menj fel nézd meg, ha igen akkor mond meg neki, hogy akkor kap egy kis meglepit... ha nem akkor meg azt mondd, hogy kár,mert akkor kapott volna meglepit, de mivel nem tartotta magát a megbeszéltekhez, ezért az őneki szánt ajándékát odaadod az utcán az első gyereknek aki szembe jön veled...

2010. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ők sajnos azt se hajlandóak biztosítani hogy úgy legyen a szobám, ahogy hagytam. :(

mindenki bejárkál. húgaim, barátnőik (akiket rendkívűl gyűlölök, mert szemét módon viselkednek a húgommal vagy lopnak, vagy állatkínzóak ....)


azt tudom h felesleges csak nekem fenntartani, nincs is fűtés megy ilyenek, meg az nem is zavar ha itt tanul a húgom, csak az, h eltűnnek cuccaim, kupit csinálnak, telerakják minden szeméttel, és azt nekem kell elpakolnom.

2010. nov. 6. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
két emberes pofon a kis ribinek és rendben hagyja legközelebb ne félj..
2010. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!