Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az USA -ban nem tisztelik a...

Az USA -ban nem tisztelik a halottakat (értelmetlen kérdés a többi lenn)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Él kint egy ismerősöm USA -ban és mondja hogy a gyerekek hogy várják a halloween -t...


Náluk az a halottak napja lenne nem?


Tudom úgy tartja a szokás hogy azzal elűzik a "rossz" szellemeket és az új életnek, a gyerekeknek ajándékot adnak...


Nekem meghalt apám 8 éves koromban, és én nem akarom elüldözni... főleg nem cukorért cserébe...


Most is csak 16 éves vagyok, nem irigységből mondom, de ez gusztustalan...


A szülők meg dicsekednek hogy jajj menyit gyűjtött a kicsi gyerekem, csak épp az ez után következő súlyok, fog fájdalmak, kétséges, nem -e a fogorvosok találták ki ezt az ünnepet, hiszen már a régi korban is voltak :)


Szerintem a világon egyedül gondolom így??? Mert az osztálytársaimat nagyon megosztotta :S


2011. okt. 25. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Veled értek egyet. Sajnos nálunk is kezd elterjedni ez az ünneplés.
2011. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem (csak) amerikai szokás, az alapja egy ősi kelta hagyomány. De nem írom le, inkább linkelek, olvasd el. Nem egyenlő azzal ,hogy nem tiszteljük a halottakat. Tiszteld más nemzetek és más emberek ünnepeit.


[link]

2011. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Engem is zavar ez a haloweenozás, számomra és családom, barátaim, osztálytársaim számára is halottak napja marad.
2011. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Halloween nem egyenlő a Halottak napjával.

Október 31-e, Mindenszentek előestéje, az angolszász hagyomány szerint ilyenkor elbújnak a szellemek, és nekik tettek ki egy-egy marharépában lámpást, hogy hazataláljanak. November 1. Mindenszentek napja, keresztény ünnep. November 2-a, Halottak napja. Magyarországon ilyenkor a halottainkra emlékezünk, és mécsest viszünk ki a temetőbe.


De a két ünnep nem ugyanaz, ne keverjük! A rossz szellemek az ún. kísértetek, de nem minden holt lesz kísértet, hanem a legtöbben a Mennybe jutnak.


No, már most! Az amerikaiak is tisztelik a halottaikat, de náluk nincs egy kijelölt nap erre. Ez magyar hagyomány.

2011. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Kevered a dolgokat.

Október 31. a Mindenszentek előtti nap estéje. (Halottak napja mellesleg november másodikán van, Mindenszentek napja pedig azoknak a szenteknek a napja, akiknek nincs saját napjuk).

Ez a rossz szellemek elűzése dolog egy pogány szokásból átkerült "buli". Nem a halottak elűzése, hanem az ártó szellemeké, akik bántani akarják az embert. Ezért öltöznek ilyenkor az emberek ijesztő maskarákba.


Ami meg a cukorkát illeti... akkor ennyi erővel minden ilyen édességes ünnepet a fogorvosok találtak ki. Amikor kicsi voltam, öcsém esetében Mikulás után menetrend szerint gyomorrontás következett, mert öcsém fél perc alatt benyomta az összes csokit, amit kapott.


Amúgy sem értem, mit kell ezen úgy felháborodni, senki nem a nagyapádat akarja elűzni, vagy akár az enyémet, vagy bárki másét. Ez egy buli, főleg kicsiknek. Nem a halottak iránti tiszteletlenségről szól.

2011. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:48


Egyetértek, az utolsó hülyeséget írt.

2011. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez ám a válasz, "hülyeséget írt". Ezt keményen megmondtad, barátom.
2011. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.


Mi a baj?

2011. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem gusztustalan, hogy megünnepeljük a Haloween-t. A halottak(én nem hiszek Istenben, ezt jó ha tisztázzuk) ha lelkük létezne, inkább szeretne egy vidám családot látni, mint egy gyászosan sírót.
2011. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!