Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatalok tiszteljék az...

A fiatalok tiszteljék az időseket, de az idősek mért nem tisztelik a fiatalokat? Kíváncsi vagyok a véleményetekre írjatok sokan

Figyelt kérdés

Rövid sztori: buszon ülsz és ismerősöd leszáll pisilni, vissza ér, de nem tud rögtön felszállni a sor miatt. Jön a néni h még idősebb anyja üljön oda melléd(parancs volt a még idősebbnek) szólsz h ne haragudjon de az ismerősöd itt ül mivel látod hogy hátul még sok hely van, erre a fiatalabb elkezd oltani h nem akarsz öreg mellé ülni azért nem szabad a hely.


Sokszor látom az utcán h az idősek fel vannak háborodva olyan dolgokért ami abból adódik, hogy nem tisztelik a fiatalokat, de a fiatalok mért tiszteljék az öregeket, ha csak az rosszat kapják tőlük, sok a bunkó az tény, de vannak normális illemtudó fiatalok is akiket az öregek szintén nem tisztelnek.


Mért tiszteljek valakit ha az engem nem tisztel?


2010. aug. 30. 17:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
33%
Annyit megtehettél volna, hogy akkor ti mentek a buszon hátrébb és nem lett volna konfliktus, viszont az öregek beképzeltek és azért lenézik a fiatalokat.
2010. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%
Butaság lenne csupán a kora miatt tisztelni valakit.Én akár fiatal valaki,akár öreg,tisztelem,de csak amíg ő is tisztel engem.Ha valaki bunkón viselkedik velem,akkor felőlem lehet akármilyen öreg ,előttem elásta magát, és nem is rejtem véka alá a véleményemet!
2010. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
40%

A fiatalok legtöbbje nem udvarisa az idősebbekkel. Ezért sok idősben kialakul az a vélemény,hogy minden fiatal neveletlen,szemtelen.

Általánosítanak,éppenúgy,ahogy most te is teszed.

A fitalok és az öregek sem egyfomák!

Az öregeket illik tisztelni,a fiatalokat nem,még nicns miért! De ettől függetlenül mindenkit megillet az udvariasság.

2010. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos tényleg sok a rosszindulatú öreg(általában a nők), de találkoztam már rendessel is, aki nem volt besavanyodva.Fiatalok szintúgy.Felszállnak a bkv-ra csoportosan, hangoskodnak, beszólogatnak és nehéz őket elviselni.33/N
2010. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

ha tudtam volna megettem volna, de úgy gondolom hogy hevess volt a reakció...


Nem undorodom az öregektől a házba is lakik 4 néni mindegyik leáll velem beszélgetni amikor meglát


Őket tisztelem mert ők is engem és nem bunkóztak még soha..ezért is adtam át a múltkor a szomszéd néninek a helyet a buszon, de mikor valaki ilyen bunkó fel sincs kedved állni...

2010. aug. 30. 17:52
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzátenném,hogy már én is tapasztaltam olyat,hogy volt egy csomó szabad hely a buszon,de az öreg feltétlenül a foglalt helyre akart leülni,csak azért,hogy fölállíthassa a fiatalabbat.És ne mondja senki,hogy nem szemétkedésből csinálják!Az ilyennel hogy lehet tisztelettel bánni??
2010. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
16%

Lehetne benned egy kicsivel több empátia, és igen, tisztelet. Mert az az öreg ember már egy élet terhét hordozza a vállán, ez egy olyan dolog, amiről elképzelésed sincs. Felneveltek valószínűleg több gyereket, dolgoztak évtizedeket.

Te ezzel szemben mit tettél le eddig az asztalra? Hát bizony még semmit. És ez az összes többi fiatalra igaz. Hát pont ezért kell a fiatalnak tisztelni az öreget és nem fordítva. Te úristen, hová fajult ez a világ... :(


És mielőtt: én is fiatal vagyok, 21 éves. De akkor is így gondolom.

2010. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

"A fiatalt nem tisztelik,nincs miért" ...


A fiatalt is tisztelni kell,sőt,a gyereket is,elsősorban azért,mert ő is ember. És mert csak akkor várhatjuk el,hogy majd később ő is tisztelje a felnőtteket,ha megtanítottuk tiszteletben élni!

2010. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem a koruk miatt kell tisztelni az embereket alapvető tisztelet mindenkinek kijár ha ő is megadja mindenkinek
2010. aug. 30. 17:57
 10/47 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!

Honnan tudod, akivel te épp bunkó vagy öreg bácsi vagy néni, az nem-e tisztelne téged? Persze, ha előtte nem adtad meg a tisztelet, ő sem fog. De hidd el, a legtöbb idős szeretne egy kis figyelmet, hogy észrevegyék. Ha kimutatod tiszteletedet, jó néven fogja venni.(Biztos vannak faragatlan idősek, de hát,nem minden öreg néni és bácsi aranyos, ezt is vedd számításba, lehet, hogy fiatalabb korokba, ők voltak a bunkó ifjak. )

Mért tiszteljek valakit ha az engem nem tisztel? = mert nem az állatvilágban élünk.

2010. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!