Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is fél (rajtam kívül)...

Más is fél (rajtam kívül) autóba ülni, vagy akár vezetni? Elsősorban olyan emberek véleménye érdekelne, akiknek közeli hozzátartózójuk hunyt el autóbalesetben.

Figyelt kérdés

Számomra az egyik legfontosabb ember hunyt el autóbalesetben. Frontálisan ütközött egy kamionnal az autója, nem az Ő hibájából.

Szörnyű, hogy naponta hunynak el emberek autóbalesetben, és általában mindig a vétlen sofőr hal meg.

Régen valahogy átsiklottam az ilyen hírek fölött, de mióta én is érintett vagyok a témában, mindig összeszorul a gyomrom és elpityeredek ha a tv-ben vagy a rádióban erről beszélnek.

Ma is elhunyt egy ember. Egy részeg sofőr áttért a szemközti sávba és frontálisan ütközött egy autóval melyben három ember ült. Egyikőjük azonnal életét vesztette az ittas sofőrnek nem lett komolyabb baja. Ilyenkor mindig belegondolok, hogy ezt az embert valaki várta haza, mint ahogy én is vártam haza a szerettemet, de sose érkezett meg. Ennek az embernek álmai, céljai, gyerekei szerető felesége lehetett.

Mi a fenéért kell kocsiba ülni egy részeg hülye gyereknek???? Az engem hidegen hagy, ha ő meghal, de, hogy ártatlan emberek életét és veszélyeztesse az már mindennek a teteje.


2010. nov. 6. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ilyenkor vajon mit érezhet a vétkes sofőr?
2010. nov. 6. 15:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez ellen nem tudsz mit tenni mindig is lesz ittas sofőr.

Hiába a rendőri figyelem és szonda ha 2percre van a kocsmától az autópálya.

18/F

2010. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én se szeretek, mert már sok karambolban volt részem(nem mi voltunk a hibásak), de mi szerencsére mindig megúsztuk pár napos kórházi kezeléssel.


Persze, hibáztathatjuk a részeg sofőröket, elitéelm őket, mert hülyeséget csinálnak és vezsélyeztetik mind magukat, mind más vétlen embereket. De a részeg, diszkóbalesetes tiniket is várja otthon egy szerető család...

2010. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor vajon mit érezhet a vétkes sofőr?"

Embere válogatja. Az én esetemben, ahol ketten haltak meg, gőgösen azt mondta,hogy mi a ****-t kerestek előtte az úton. És a bíróságon is ő vitte el a pálmát.

2010. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A részeg, diszkóbalesetes gyerekeket is várták otthon...

Mi a fenéért kell kocsival menni diszkóba? Aki beül a részeg sofőr mellé, az miért teszi? És akkor még a drogos esetekről nincs szó.

Nem kellene a gyerekek feneke alá tenni az autót idő előtt. A balesetek zömében a vétlen sérül jobban, a vétkes karcolásokkal megússza.

Én nem mennék soha szórakozni kocsival, de nem is ülök be senki mellé. Tömegközlekedés, gyaloglás inkább, mint az életem. Most már nagyon sok helyen vannak igazán kedvező tarifával dolgozó taxisok, direkt a diszkók mellett, hogy segítsenek megelőzni a baleseteket. 2-3 fiatal összedobja az utiköltséget, és épen hazaér.

2010. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ismeretségi körömben olyan eset történt, hogy egy lány busz mögül (szabálytalanul) kilépett, az autósnak esélye se volt megállni féktávon belül lépett elé.

A lány a helyszínen meghalt - szegről végről ismerte is egymást a két család. Nem okolták az autóst, mert tényleg nem volt hibás, viszont ő már közel tíz éve nem tudja feldolgozni a történteket, legalább annyira belerokkant, mint a lány családja :(

2010. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15.49

Akartam is mondani h aki beül az ittas sofőrhöz. az fél lábbal a sírban van már.

2010. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak majdnem haltam meg. Azóta még a taxiban is bekötöm magam.

Sokkal, sokkal szigorúbban kéne a vezetői engedélyeket megadni.

2010. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Három családtagomat gázolta el egy autó. A lányom még csak 5 éves volt. Szerencsére túlélte mindenki de nagyon komoly életveszélyes sérüléseket szenvedtek. A kislány 1 hónapig kómában volt. A gázolótol még csak a jogsiját sem vették el, és 3 éve húzódik a tárgyalás. Sajnos ilyen országban élünk, hogy idióta gizda emberek őrűltmódon száguldoznak és nincs büntetés, vagy megússzák egy ejnye-bejnyével.NINCS IGAZSÁG!
2010. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!