Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztenéd az egyik hozzátart...

Elvesztenéd az egyik hozzátartózod autóbalesetben, ülnél autóba utána?

Figyelt kérdés
A barátnőm, 24 éves, nyáron elvesztette az anyukáját autóbalesetben.Azóta nem ül autóba.Ez normális?Te is ezt tennéd?
2010. okt. 15. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyára képtelen feldolgozni szegény, meg is tudom érteni. De én biztos hogy nem mondanék le a vezetés élményéről!
2010. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

persze, ettől még nem gondolnám úgy, hogy "az autó mumus"

közlekedési balesetek minden nap előfordulnak, aki autóba ül, az ezzel tökéletesen tisztában van. és legtöbb esetben az ember a hibás.

de mind mások vagyunk, megértem a barátnődet, ettől függetlenül én ugyanúgy viszonyulnék az autókhoz, mint addig.

2010. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Szomorú, de én attól még beülnék.

Biztosítónál dolgoztam, napi szinten láttam rondábbnál is rondábbnál dolgokat, sérült embereket, rommá tört autókat. Ettől én még napi szinten autóval jártam dolgozni.

Nem lehet tudni, hogy a barátnőd az anyukája hirtelen elvesztését nem tudja feldolgozni, vagy annyira megijedt az autóktól, hogy inkább nem kockáztat.

2010. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem még senkim nem halt meg autóbalesetben , de nekem már volt balesetem. én azóta is ugyanúgy autózom. persze meg lehet érteni a barátnődet is de én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy ennyi erővel fel sem kéne kelni az ágyból mert bármi történhet velünk. félelemben nem lehet élni.
2010. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
igen.Nem az autó tehetróla,pláne nem az enyém.A dédnagyimat elütötték.
2010. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Röviden kis történetemet elmesélem!Mi egy nagy család vagyunk /voltunk/,és a családban mindenkinek volt autóbalesete csak nekem nem!Testvérem is igy karambolózott és majdnem meghalt,nagymamámat elütötte egy száguldozó és ő meghalt!De másik tesómnak is volt,anyumnak is,papámnak is!És most félek,nem szeretek olyan mellett ülni aki száguldozik,és egyszerűen a jogositványt is abba hagytam amikor tesómnak küzdöttek az életéért!!De félek h ez nem változik!
2010. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is volt már autóbalesetem,de szerencsére nem történt tragédia!De azóta megválogatom,h. ki mellé ülök be.Volt már rá példa,h. olyan ember mellé kellett beülnöm,aki mellett még nem ültem,de nagyon szorongtam.Nem vezetett gyorsan meg semmi,de azért a baleset óta nem igazán szeretek beülni más mellé.De attól még beülök,de ha komolyabb baj lett volna akkor egy darabig lehet én sem ültem volna be autóba.
2010. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Beülnék újra. Volt már súlyos balesetem, és elég nehezen ültem vissza utána, de túlléptem rajta. Neki is ezt kéne, mert az élet megy tovább. Tudom, hogy nehéz, ha elveszít az ember valakit, aki fontos volt neki, de az mindegy milyen módon történt. A végkifejlet u.az. Nincs többé.
2010. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ige,mint ahogy ülök is...az unokatestvérem halt meg.Egy másik balesetben édesanyám sérült igen nagyon súlyosan...nekem is volt 1 súlyos,és 2 könnyebb balesetem.Ettől függetlenül egy fikarcnyi félelem sincs bennem(17 éves korom óta van jogsim),20 éve vezetek.
2010. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Édesapám autóbalesetben halt meg 21 évvel ezelőtt. Motorversenyző volt egyébként. Mikor betöltöttem a 18-at megcsináltam a jogsit és vettem egy robogót, majd autóm is lett. Sors fintora, ahol meghalt nekem is volt egy balesetem, csak az utca másik végén. A kocsi totálkár lett, nekem apró sérülés, nem volt vészes. A férjem odajött a baleset helyszínére a másik kocsinkkal, majd mivel el kellett szállítani a roncsot, a férjem a tréleressel ment én meg a másik saját autónkkal haza. Lehet ha akkor nem ülök be félnék. Utána pár napig elég sokat sírtam, nehéz volt feldolgozni, aztán túlestem rajta. Mióta gyerekeim vannak, azóta vagyok megfontoltabb, mert mindig apukám jut eszembe, hogy nekem fel kell nevelni a gyerekeim és látni szeretném az unokákat is.


29/N

2010. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!